Sasalı Kent Ormanı & Piknik Alanı / İzmir

İzmir Doğal Yaşam Parkı yanı başında bulunan Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı hakkında merak edilen soruları yanıtlamaya ve nerede? nasıl gidilir? ziyaret saatleri ve daha pek çok işe yarar bilgiyi sizlere açıklamaya çalıştık. Güneşin yüzünü iyice göstermeye başladığı bu günlerde hafta sonu planları artık daha dolu dolu yapılmaya başlandı. Özellikle piknik severlerin ailecek ya da arkadaşları ile yaptıkları planlarda Piknik Alanı seçimi oldukça önemli. Biz de bu yazımızda İzmir’de yaşayanları için Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı’nı tanıtmaya çalıştık.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı

Ege’nin en büyük piknik alanı olma özelliğini taşıyan Piknik Alanı yanı başında bulunan Kent Ormanı ile birlikte toplam 1800 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Kent Ormanı ve Sasalı Piknik Alanı içinde yaklaşık 150 bin okaliptüs, çam, söğüt ağacı var.

Alan sadece Piknik, mangal gibi hizmetler için hizmet etmemekle birlikte içerisinde bulunan basketbol ve voleybol sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları yanı sıra çocuk oyun alanları ile spor severlerinde sıkça ziyaretine uğramaktadır.

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı Ziyaret Saatleri
Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı

Alan içerisinde ayrıca bulunan çeşme ve tuvaletler ile temel ihtiyaçlar da karşılanabilmekte. Tuvaletlerin de oldukça bakımlı ve temiz olması ayrıca mutluluk verici.

Alanın girişinde özel güvenlik çalışanları ile alanın güvenliği sağlanması da ayrıca önemli ve ince düşünülmüş bir detay.

Sasalı Piknik Alanı Kiralama Hizmetleri ve Kiralama Ücretleri

İçeride bulunan kafeteryalardan çeşitli ihtiyaçlarınızı kiralama yöntemi ile temin edebilirsiniz. Belediyeye ait bisikletleri de kiralayıp alan içerisinde bulunan bisiklet yolu ile alanı tamamen gezip görebilme seçeneğiniz de var.

Kafeteryalarda piknik ve mangal için gerekli olan temel ihtiyaçlarınızı da temin edebilirsiniz. Fiyatlar tabi ki biraz daha yüksek.

Semaver: Piknik ve Mangal keyfinin olmazsa olmazı çay. Çaydanlığınızı unutmuş olabilirsiniz ama üzülmeyin semaver kiralayarak çay keyfinizden mahrum kalmazsınız. Gün boyu kiralama ücreti 8 Lira.

Mangal: Sadece piknik için evde hazırlanıp gelebilirsiniz. Sonradan günü burada uzatmaya ve mangal yapmaya karar verirseniz onun içinde mangal kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gün boyu kiralama ücreti 10 Lira.

Bisiklet: Piknik alanı içerisinde bulunan bisiklet yolunu kullanarak alanı tamamen gezebilirsiniz. Gün boyu kiralama ücreti 20 Lira.

Sasalı Piknik Alanı Ziyaret Saatleri

Yaz Saati (Hafta İçi): 09:00 – 18:30

Yaz Saati (Hafta Sonu): 09:00 – 19:30

Kış Saati (Her Gün): 09:00 – 16:30

Sasalı Piknik Alanı Giriş Ücreti

En güzel kısmı girişin ücretsiz olması. İçeri de bulunan piknik masaları ve bankalarını kullanmak da ücretsiz. Tek yapmanız gereken hazırlıklarınızı tamamlamak ve buraya gelmek. Tuvalet ve çeşme hem temiz hem ücretsiz. Ayrıca güvenliği de var. İnsan bir piknik alanından daha ne bekleyebilir ki.

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kaklıç Mahallesi, 35620 Çiğli/İzmir

Nasıl gidilir?: İzmir merkeze 28 km, Çiğli’ye 10 km uzaklıkta bulunan piknik alanına ulaşım çok kolay.

Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çİğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 777 ya da 751 numaralı halk otobüslerini kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.