Ana sayfa İzmir Foça

Sazlıca Kamp Alanı – Foça / İzmir

İzmir’in en güzel kamp alanlarından birisini sizler için araştırdık. Çok sayıda müdavimi olan ve kamp severler arasında haklı bir üne kavuşan Sazlıca Kamp Alanı hakkında tüm merak ettiklerinize yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Sazlıca Kamp Alanı Özellikleri

Alan içerisinde kamp ve piknik alanı olmak üzere iki farklı bölüm bulunuyor. Kamp alanını da Karavan kampı ve çadır kampı olarak ikiye ayırmak mümkün. Karavan ile kamp yapmak isteyenlerin yeri, alana girişin hemen sağ tarafı. Çadır kampı yapmak isteyenler için ise iki farklı seçenek bulunuyor. Birisi restoran ve plajın arka kısmında bulunan ağaçlık bölüm. Diğeri ise sahilin hemen sağ tarafında bulunan toprak bölüm. Her iki bölümde sahili yakın olduğu için tercih edilebilir. Burada tercih tamamen sizin keyfinize kalıyor.

Kamp alanında sunulan hizmetlerden kısaca bahsedecek olursak; Duş, WC, buzdolabı, 220W elektrik hizmetleri veriliyor. Kampın güvenliği ise geceleri harekete duyarlı sensörler ile sağlanıyor.

Kamp alanının sahil özelliklerinden bahsetmezsek olmaz tabi. Denizi temiz ve berrak ancak çok sayıda deniz kestanesi olduğundan deniz ayakkabılarınızı yanınıza almanızda fayda var. Deniz dibi ve sahil için kum ve çakıl karışımı demek yanlış olmaz. Derin deniz sevenler ve atlama alanı olsun isteyenlere de eski balıkçı barınağından kalma iskeleyi tavsiye ederiz.

Eğer dalış merakınız varsa burada hizmet veren bir dalış kulübü olduğunu duymak sizi daha da mutlu edebilir. Hem burada sadece dalış değil balık tutma, doğa yürüyüşü gibi daha farklı pek çok aktivite de yapabilirsiniz.

Alan için son cümlelerimizi piknik alanı için sakladık. Burası günübirlik girilebilen, doğa ile iç içe olunabilecek aynı zamanda sahile yakın harika bir alan. Sadece piknik için gelenlere ayrılmış bu alanın ayrı bir sahili olsa da kamp alanı ile aynı deniz özelliklerine sahip. Eğer geçerken uğrayıp da hazırlıksız yakalandıysanız alan içerisinde bulunan Restoran’dan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kişisel tavsiyemiz hazırlıksız gelirseniz ihtiyaçlarınızı yol boyunca bulabileceğiniz bakkallardan karşılamanız.

Son olarak da kamp alanına “damsız” girilmediğini de belirtmek isteriz.

Sazlıca Kamp Alanı Fiyat Listesi

Çadır Yeri: Hafta Sonu – 20 Lira Hafta İçin – 15 Lira

Çadır: Hafta Sonu – 25 Lira Hafta İçin – 20 Lira

Karavan: Hafta Sonu – 40 Lira Hafta İçin – 35 Lira ( Karavanlar en fazla 3 kişiliktir.)

Bungalov: Hafta Sonu – 35 Lira Hafta İçin – 30 Lira ( Kişi Başı Ücret Fiyatıdır.)

Sazlıca Kamp Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Fatih Mahallesi, Oruç Reis Cd. 234-2, Foça/İzmir

Ulaşım: Kamp alanı Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalıyor. Yeni Foça’ya 2 kilometre Eski Foça’ya ise 16 kilometre mesafede bulunuyor.  Çanakkale üzerinden Eski Foça sapağına girildikten sonra Yenibağarası Köyü içerisinden Yenifoçaya dönülerek ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Son olarak İzmir’de görülecek yere bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım.

4 YORUMLAR

  1. Berbat bir yer , sakın gidip vaktinizi harcamayın, ablamlar gitti , çok pişman oldular, elektrik duş tuvalet hiçbirşey yok dediler, kesinlikle tavsiye etmiyorlar.

  2. Burası rezalet bir işletme sistemine sahip. Yıllardır kamp ve sahil kenarlarına gidiyorum böyle kötü insanlar görmedim. 14/07/2019 tarihinde iki hanımefendi rezil bir üstü açık kabine sahip oldukları için ve yağmur yağdığı için tamamen hijyensizlik dolu olan ve hiçbir temizlik yapılmamış tuvaletde üstlerini giyinirken mekan sahibi 2 kişilik olan tuvaletin kapısını zorlayarak açmak istemiştir. Zaten 2 kişilik olan tuvalatte 2 kişi vardir. İki hanımefendi giyindikleri için kişiye üstsüz olduklarını söylemişler ve adam hala kapıyı açmaya çalışmıştır. Böyle bir rezalet yoktur. Ardından hanimefendiler çıktıktan sonra insanlıktan çıkmış mekan sahibi hala hanimefendilere söylenmektedir. Böyle bir rezalet olamaz içeri zorla giremez. Ya adam akıllı yapsaydilar işlerini insanlarda mağdur olmasalardı yada insan gibi davranıp anlasalardı olayı. Bir daha asla gitmiyecegim ve kimseye tavsiye etmeyeceğim bir yer şuan. Her yere şikayet edeceğim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.