Ana sayfa Türkiye Seyahat Bilgileri

Sıcak Hava Balon Festivali | 2022 Etkinlik Takvimi Ne Zaman?

Kapadokya Balon Festivali
Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali Etkinliği

Sıcak Hava Balon Festivali, Kapadokya’da her yıl düzenlenen geleneksel bir etkinlik. Adından da anlaşılabileceği gibi Kapadokya’nın simgesi olan sıcak hava balonları konseptiyle düzenlenen festivale her yıl binlerce turist katılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir merak konusu haline gelen festivalin bu yılda çok ilgi göreceği düşünülmektedir. Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden biri olan Kapadokya’da düzenlenen bu festival ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Kapadokya, Nevşehir’de bulunan tarihi ve turistik açıdan son derece önemli olan bir doğal alandır. İç Anadolu Bölgesi’nin karakteristik özelliklerine sahip olan Kapadokya, turistler açısından büyük bir ilgi görmektedir.

Sıcak Hava Balon Festivali

Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali
Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali

Her bir noktası görülmek için değer bir güzellikte olan Kapadokya, özellikle sıcak hava balon festivalinde eşsiz bir görünüme sahip olmaktadır.

Önemli Bilgi: Nevşehir‘i ve Kapadokya‘yı karış karış sil baştan keşfetmek isteyenlerdenseniz; Nevşehir gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemiz tam size göre. :)

Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali Ücretleri: 2022

Söz konusu festival ücretli bir şekilde düzenlenmektedir. Katılım için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Festivale katılım için en az 2 hafta önce yetkili kişileri arayarak rezervasyon yaptırmalısınız. Örneğin geçen yıl kapasitenin erken dolması nedeni ile birçok kişi bilet bulamadı. Bu nedenle rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız.

Festival ücretleri genel olarak şu şekildedir:

Kapadokya Balon Festivali Ücretleri
Kapadokya Balon Festivali Ücretleri

Standart Balon Turu: Standart bir balon turunda 24 ile 28 kişilik kapasite bulunur. 45-60 dakika boyunca uçuş gerçekleşir. Ücreti ise 60 Euro’dur.

Comfort Balon Turu: 12-16 kişilik olan bu turlarda da 45 ile 60 dakika arasında uçuş yapılır. Bu tur için 90 Euro ödemeniz gerekir.

Deluxe Balon Turu: Bu balon turlarının da kapasitesi 12-16 kişiliktir. Fakat turun süresi 90 dakikadır. Bu tur için 120 Euro ödenmesi gerekir.

Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali Tarihi

Bu eşsiz festivalin ne zaman yapılacağı ile ilgili birçok soru vardır. Ancak festivalin net tarihi henüz belli değildir. Festivali 21 Temmuz ile 24 Temmuz 2022 tarihlerinden birinde yapılması planlanmaktadır.

Tarihlerin hava durumuna göre değişkenlik göstermesi mümkündür. Temmuz ayın da festivalin net tarihinin durulması ve biletlerin satışa çıkması beklenmektedir.

Dipnot: Festivaller ve Etkinlik Takvimi hakkında daha fazla bilgi için Seyahat Bilgileri sayfamızı mutlaka ziyaret edin.