Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir – Konaklama ve Yemek Fiyatları

Şirince Köyü İzmir Selçuk’a bağlı köyümüz geçmişten bugüne tarihi mimarisini korumuş olarak ziyaretçilerini bekliyor. Yazın sıcak günlerinden bunalanların rahatlıkla tercih edebileceği bir yer. Şirince’de bütün evler 2 katlı, adeta bir peri masalını anlatan sokaklarında yürümek size kendinizi bitmesini istemeyeceğiniz  bir filmin içerisindeymişsiniz gibi hissettireceğinden kuşkumuz yok.

Şirince’de geçtiğiniz bütün sokaklarda esnaflarda size eşlik edecek. Hemen her yerde şarap satışı yapılıyor. Suyu çıkarılabilen bütün meyvelerin şaraplarını bulmak mümkün.
Şirince doğal hayatın görebileceğiniz en güzel turistlik köylerden biri, köyün etrafı üzüm bağlarıyla çevrili. Eşsiz mimarisi sanat anlayışınızı tamamen değiştirecek nitelikte.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Şirince Köyün’de Konaklama / Nerede Kalınır ? 

Şirince’de kalabileceğiniz pansiyonlar mevcut. Ancak rezervasyonunuzu önceden yapmayı ihmal etmeyin. Pansiyonların mimarisi köyün tarihi dokusuna uygun rezerve edilmiş.

Şirince Köyün’de Ne Yenir ?

İzmir’in incisi lakabıyla bilinen Şirince misafirlerine unutamayacakları tatlar sunuyor.

Çöp Kebap : 115 TL Porsiyon

Gözleme  : 55 TL

Şirince Şarabı : 240-550 TL

Şirince Köyü Nerede? ve Nasıl Gidilir ?

Şirince’ye ulaşım için birçok alternatif mümkün. Uçak ile İzmir Adnan Menderes Hava Limanına iniş gerçekleştirebilir. Ardından havaalanı etrafında bulunan araç kiralama firmalarından kiraladığınız aracınızla Şirince’ye ulaşabilirsiniz.

 Ayrıca arzu ederseniz İzmir’e feribot ile geçiş yapabilirsiniz.

Özel Araç: Kendi aracınız varsa, İstanbul’dan feribot eşliğiyle Yalova’ya geçebilirsiniz. Size Bursa’ya kadar eşlik edecek olan tek yönlü yol Balıkesir’den İzmir’e gidiyor. Aydın otobanını takip etmeniz ile birlikte Selçuk’a ulaşmış olacaksınız.  Shell marka benzin istasyonu karşısındaki Şirince tabelası ile benzersiz şirince ağaçları sizleri karşılayacak. 8 Kilometre sonra köyümüze ulaşmış olacaksınız. Konum için tıklayın.