Tatlıkuyu Vadisi | Nerede ve Piknik Alanları – KOCAELİ

Tatlıkuyu Vadisi, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayanlar başta olmak üzere bölge insanının eğlenceli ve keyifli zaman geçirmesi adına oldukça önemli bir merkez. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından mesire alanı olarak yeniden ele alınan mekân insanların boş zamanlarını daha keyifli bir şekilde geçirmesi adına ilgi görüyor.

Birinci ve ikinci etap olmak üzere çok geniş bir alan üzerine inşa edilmesi ise çok sayıda insanın aynı anda kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlıyor. Gebze’de yeşil alan ihtiyacına cevap vermede oldukça özel olan Tatlıkuyu Vadisi’ni siz de tercih ederek zamanınızı daha kaliteli bir şekilde geçirmeye hazır mısınız?

Kısa bilgi: Kocaeli‘de doğayla iç içe bir gün geçirmek istiyorsanız diğer alternatifler için; Kocaeli gezilecek yerler listemiz de mutlaka bir göz atmalısınız! :)

Tatlıkuyu Vadisi Hakkında Güncel Bilgiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sonrasında Kocaeli halkıyla buluşan bu görkemli mesire alanı toplamda 550 bin m2 alan üzerine kurulu. Toplamda 16 binden fazla bitki dikilen mesire alanında ağaç ve çalı grupları sayesinde yemyeşil bir ortam oluşturuldu. Park içerisinde gündüz keyifli zaman geçirilebildiği gibi akşam saatlerinde de kaliteli bir deneyim için yeterli sayıda aydınlatmaya da yer verildi.

Tatlıkuyu Vadisi
Tatlıkuyu Vadisi Nerede ve Genel Bilgiler

Bu yönüyle Tatlıkuyu Vadisi hem gündüzleri hem de geceleri buraya gelenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Mesire alanında bulunan 55 araçlık otopark, ziyaretçilerin araçlarını park etme konusunda sorun yaşamamasını sağlıyor. Üstelik bu mesire alanı geniş kullanım alanı sayesinde Gebze’nin en büyük parkı olma özelliği de taşıyor. Siz de sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek istediğinizde tercihinizi bu eşsiz noktadan yana kullanmalısınız!

Yapılabilecek Aktiviteler

Tatlıkuyu Vadisi, geniş bir alan üzerinde kurulu olan harika bir mesire yeridir. Gerek yerel halk gerekse çevre illerden gelen kimseler için keyifli zaman geçirmeye olanak sağlıyor. Bu noktada pek çok aktiviteye imkân sağlaması da Tatlıkuyu Vadisi’nin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi.

Piknik Alanı ve Çocuk Parkı
Piknik Alanı ve Çocuk Parkı

Yürüyüş Parkurları: Yemyeşil ağaçların ortasına konumlandırılan yürüyüş parkurları sayesinde mesire alanının tertemiz havasını içinize çekmeniz mümkün. İster spor yapmak isterseniz de kısa gezintiler için tercih edeceğiniz yürüyüş parkları sayesinde bölgenin doğallığını yaşayabilirsiniz.

Bisiklet Parkurları: Tatlıkuyu Vadisi sadece dinlenmek için değil farklı aktiviteler için de tercih edebileceğiniz noktalardan bir tanesi. Özellikle de bisiklet deneyimini yaşamak isteyenler için tercih edeceğiniz Tatlıkuyu Vadisi’nde çok uzun parkurlarda hem geliş hem de gidiş yolunda dilediğiniz gibi pedallayabilirsiniz.

Piknik Alanları: Burada piknik ve mangal yapmak serbest. Bu yüzden özellikle hafta sonları biraz kalabalık olabiliyor. Erken saatler de gitmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk Oyun Alanı: Çocuklu aileler için dışarıda dinlenmek ve eğlenmek çoğu zaman daha titiz seçimler gerektiriyor. Bu konuda en dikkat çekici seçeneklerden bir tanesi de çocuk oyun alanı olup olmaması. Burada Bisiklet, koşu yürüyüş için uygun alanlar var. Çocuk parkları, basket, futbol sahası ve Wc’de mevcut.

Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Giriş ücreti: Tatlıkuyu Vadisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek halkın ücretsiz kullanımına sunulan bir nokta.

Ziyaret saatleri: Burası belediyeye ait olduğundan dilediğiniz zaman bu mekânda sevdiklerinizle zaman geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Yeşil alanın bol ve temiz havanın sonsuz olduğu bu mekânda olmak sizi fazlasıyla memnun edecek!

Tatlıkuyu Vadisi Ulaşım Bilgileri

Açık Adres: Tatlıkuyu, 1312/1. Sk. No:20, Pk: 41400 – Gebze / Kocaeli

Nerede?: Vadi, Gebze’nin güney tarafında kalan bir nokta. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hemen yanında.

Nasıl gidilir?: Dilovası istikametinden Gebze’ye doğru gelenlerin İstanbul – İzmit Yolu üzerinde bulunan Koçtaş kavşağından sola saptıktan sonra bir süre ilerlemeleri gerekir. Daha sonra Ahmet Pembegüllü Bulvarı istikametine tekrar sola dönüldükten sonra tabelaları takip ederek Tatlıkuyu Vadisi’ne gelmeniz mümkün.

Konum Bilgisi