Yaz aylarının gelmesi ile Piknik Alanları yine şenlenmeye başladı. Biz de yeni piknik alanlarını sizler için keşfetmeye ve tanıtmaya karar verdik. Bu yazımızda sizlere Tayakadın Piknik Alanı hakkında bilgiler vereceğiz. Nerede? ve nasıl gidilir? bilgileri yanı sıra giriş ücreti ve işinize yarayabilecek daha pek çok bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Tayakadın Piknik Alanı Genel Bilgiler

Tayakadın Piknik Alanı Genel Bilgiler
Tayakadın Piknik Alanı Genel Bilgiler

Sevdiklerinizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek güzel bir piknik yapmak için Tayakadın Piknik Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Yeşillikler arasında bol oksijenli bir doğası olan bu yer hem enerjinizi yerine getiriyor hem de şehrin gürültüsünden uzak ortamı ile tüm sinir ve stresi sizlerden uzaklaştırıyor.

Tesis içerisinde bulunan masaları kullanarak daha önce hazırladığınız piknik çantalarınızı kullanarak piknik yapabileceğiniz gibi alan içerisinde bulunan kafeteryayı da kullanabilirsiniz. Piknik mevsiminde kafeteryadan mangal malzemeleri de kiralanabiliyor ancak siz yine de işinizi şansa bırakmayın.

Alan içerisinde yapılabilecek çeşitli aktiviteler de mevcut. Bisiklet ve yürüyüş yollarını kullanabileceğiniz gibi isterseniz voleybol da oynayabileceğiniz alanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Artı Yanları

– Terkos Gölü’nün kıyısında yer alan piknik alanı, geniş düzlüklere sahip ve bu düzlükler ip atlama, voleybol gibi pek çok aktivite için oldukça uygun.

– İçerisinde bulunan kafeterya hizmeti son anda gelenler için can simidi oluyor.

– Ulaşım; araç ile kolay ama toplu taşıma ile çok fazla seçenek yok. Araç ile gelmek isteyenler orman içerisine ilk girdiklerinde bu piknik alanı ile karşılaşıyorlar.

Eksi Yanları

– Masalar idare eder ama bakımdan geçmesi gerekiyor.

– Tuvaletlerin kesinlikle gözden geçirilmesi gerekiyor.

– Çöp ve kötü görüntüleri maalesef piknik alanlarında çokça görmeye alıştık. Burası da duyarsız vatandaşların bıraktıkları çöplerle dolu. Bu sorunu çözmek için Çöp konteynırlarının sayıları arttırılmalı.

Tayakadın Piknik Alanı Giriş Ücreti 2022

Tayakadın Piknik Alanı Giriş Ücreti
Tayakadın Piknik Alanı Giriş Ücreti

Kişi Başı: 5 TL

Binek Araç Giriş Ücreti: 15 TL

 

Tayakadın Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Tayakadın Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Tayakadın Piknik Alanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Hicret Mahallesi, Kaşgarlı Mahmut Cad., 34287 – Arnavutköy / İstanbul

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler; Gaziosmanpaşa – Arnavutköy’ü geçtikten sonra sol tarafta yolu paralel olarak takip ederek buraya ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; 336D ve 336K hat numaralı otobüsleri kullanarak tayakadın otobüs durağında inerek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer parklara göz atmak isterseniz İstanbul’daki parklar için oluşturduğumuz listemize bir bakmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)