Tepecik Çamlık Piknik Alanı – Beylikdüzü / İstanbul

Bu yazımızda İstanbul’un Beylikdüzü ilçesi içerisinde bulunan bir piknik alanından bahsedeceğiz. Tepecik Çamlık Piknik Alanı, özellikleri, giriş ücreti yanı sıra nerede? ve nasıl gidilir? Bilgileri ile birlikte bu yazımızda sizlerle.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelmişken İstanbul’daki gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atmanızı öneririz.

Tepecik Çamlık Piknik Alanı Özellikleri

Çamlar arsında bol oksijenli harika bir yer. Çevre düzenlemesi biraz eksik kalmış gibi görünse de sessiz sakin bir gün geçirmek isteyenlerin tercih edebilirler. Özellikle piknik, mangal ve kamp yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bu yer havası ve doğası ile şehirden uzaklaşma imkânı olmadan dinlenmek isteyenlerin sevebileceğinden şüphemiz yok. Kuş sesleri ve çam ağaçlarından çıkan rüzgârın sesi ile tüm stresinizi ve yorgunluğunuzu rahatlıkla atabilir, enerjinizi tekrar toplayabilirsiniz. Yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları ve piknik masaları ile hem siz hem de aileniz güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanan yoğunluk Eylül ve Ekim aylarında yerini sakin bir havaya bırakıyor. Aslında doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için en uygun zamanlar bu aylar. Zaten kamp yapmak isteyenler de bu ayları seçiyorlar.

Ulaşımın kolay olması ve merkezi bir konumda bulunması diğer avantajları.

Piknik Masaları: Sayıları yeteri kadar fazla olmasa da erken saatlerde gelip bir masa kapmanız mümkün.

Çocuk Oyun Alanları: Böylesine büyük bir yer için sayısı yok denecek kadar az. Ama çok büyütülecek bir durum yok. Zaten yeşilin içinde olacağınız için çocuklarınıza ip, top gibi oyuncaklar vermeniz ya da hamak kurmanız eğlenmeleri için yeterli olacaktır.

Kamp Alanı: Piknik alanı içerisinde kendinize uygun bir yer belirleyip çadırınız kurabilir ve doğa ile içi içe harika bir kamp yapabilirsiniz.

Tepecik Çamlık Piknik Alanı Giriş Ücreti

Tepecik Çamlık Piknik Alanı Giriş Ücreti
Tepecik Çamlık Piknik Alanı Giriş Ücreti

Giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Aynı şekilde piknik alanı içerisinde kamp yapmak, çadır kurmak da ücretsiz.

Tepecik Çamlık Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Tepecik Çamlık Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Tepecik Çamlık Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Cumhuriyet Mh. – Beylikdüzü / İstanbul

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler E-5 üzerinden Avcılar istikametinde devam ederek Marmara Park AVM’ye gelmelidirler. Buraya geldikten sonra tabelaları kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; Metrobüs ile Avcılar’a geldikten sonra 401 hat numaralı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.