Ana sayfa Cafe Restaurant İstanbul

Ters Ev: Mangal, Kahvaltı ve Gezi Bilgileri | İstanbul

Doğa iç içe kahvaltı yapmak isteyenlerin son gözdesi Çatalca. Hem yeşillikler içinde kahvaltı yapmanın keyfini yaşayacağınız hem de şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşıp stres atacağınız birbirinden güzel kahvaltı yerinin bulunduğu Çatalca’nın en güzel kahvaltı mekânlarından birisi de Ters Ev. Adını bahçesinde yer alan özel tasarım ters mimari şeklindeki evden alan bu mekân hakkında merak edilen bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ters Ev Çatalca Hakkında Genel Bilgiler

3500 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 4000 metrekare alanı kaplayan bölge, Çatalca merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Toplam 300 kişiye hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış mekânda mangal hizmeti için ailelere özel 36 farklı loca yer almaktadır. Kahvaltı için de ayrı bir bölüm var. Kendisine ait 100 araç kapasiteli otoparkı da içiresinde barındıran bu mekânda alkol satışı ise yapılmamaktadır.

Eğer kahvaltı ya da mangal keyfi yapmak için buraya gitmeye karar verirseniz önceden arayıp rezervasyon yaptırmanızda yarar var. Özellikle kahvaltı için güzel havalarda yer bulma ve uzun süre bekleme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ters Ev Çatalca Kahvaltı Fiyatları

Ters Ev Çatalca Kahvaltı Fiyatları

Hafta sonları 45 çeşit açık büfe, hafta içi ise serpme kahvaltı şeklinde hizmet veriliyor. Açık büfe kişi başı 60 Lira, serpme kahvaltı ise kişi başı 90 TL 7 yaş altı çocuklar için ise kahvaltı ücretsiz.

Mangal yapmak isteyenlere ise et fiyatlarının kasap fiyatlarına göre 20 – 30 TL fark ile satıldığını söyleyebiliriz.

Ters Ev Çatalca Ziyaret Saati ve Giriş Ücreti 2022

Pazartesi günleri hariç hizmet veren mekânda sabah 8:00 ile 13:00 arasında kahvaltı yapabilir, 13:00 ile 22:00 arası ise mangal keyfine varılabilir.

Ters evin içerisine girip hatıra fotoğrafı çektirmek isterseniz ise giriş ücreti kişi başı 10 Lira. Biraz değişik gelen bu uygulama hakkında çok sayıda şikâyet olsa da yapılan masraf göz önünde bulundurulunca mantıklı olabilir. Belki de gelen herkesin içeri girip eşyalara zarar vermesinin de önüne geçmek amaçlanmış da olabilir.

Giriş Ücreti : 15 TL

Ters Ev Çatalca Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: İzzettin Mah. Özsu Sok. No:5 – Çatalca / İSTANBUL

Telefon: 0537 847 70 57

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler; Metrobüs ile Avcılar’a geldikten sonra 401 Hat numaralı otobüsler ile Çatalca merkeze geldikten sonra buradan taksi tutarak ulaşım sağlayabilirler.

Özel araçları ile ulaşmak isteyenler ise; öncelikle E-5 veya TEM otoyolu Çatalca çıkışından çıkarak Çatalca merkeze ulaşmalıdırlar. Merkeze vardıktan sonra İzzettin köyü yönünde tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.