Tuzla Termal Tesisleri

İstanbul’da hizmet veren sayılı Termal Havuzlardan birisi olan Tuzla Termal Tesisleri hakkında merak edilen tüm bilgileri sizler için araştırdık.

Tuzla Termal Tesisleri Genel Bilgiler

Tesis yaklaşık 70 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olup etrafı çam ağaçları ile kaplıdır. 1300’lü yılların başından beri hizmet veren tesiste standart oda, aile odaları ve 13 bungalow ev bulunmaktadır. Toplam 107 kişilik yatak kapasitesi vardır ve oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Odalarda klima, TV, saç kurutma makinası, termal sulu küvet veya duşlar, kablosuz internet, uydu sistemi, telefon, 24 saat oda servis hizmeti bulunmaktadır. Odaların tümünde termal su bulunmaktadır. Konaklama ücretine kaplıca havuzları ile mineralli su ile doldurulmuş yüzme havuzu da dâhildir.

Tuzla Termal Tesisleri Özellikleri

3 Adet kapalı termal havuza ek olarak 1 adet de minerali su dolu açık yüzme havuzu bulunuyor.

Otelin her noktasında kullanılabilen termal su ile odalarda duşlu ve küvetli banyo imkanları bulunmaktadır.

Jakuzi, underwater masaj hizmetleri verilmektedir.

İçme kürü, inhalasyon (soluma) tedavisi, çamur bakımı ile tedavi hizmetleri vardır.

Akupunktur, masaj (tam vücut masajı, medikal masaj, selülit masajı) uygulamaları ile birlikte diyet programları ve pozitif düşünce kürü uygulamaları mevcuttur.

Kür parkı, orman, piknik alanı, dinlenme alanları, mini hayvanat bahçesi, mor havuz ile dinlenme ve doğa ile iç içe vakit geçirme olanakları sağlanmaktadır.

Sporsever unutulmamış ve yürüyüş parkuru, voleybol, basketbol, masa tenisi, mini futbol sahaları, tenis kortu, yüzme havuzu tesislere katılmış.

Çocuklu aileler için de çocuk havuzu, çocuk oyun parkı bulunduğunu söylemimizde fayda var.

Restoran ve barı ile yemekli toplantı ve özel davetler için de hizmet verilmektedir.

Tuzla Termal Tesisleri Fiyat Bilgileri

Standart oda, aile odaları ve bungalow evleri ile farkı konaklama şeklinde hizmet veren tesiste fiyatlar sezona ve mevsime göre farklılık göstermektedir. Tam fiyat vermek bu sebeple pek mümkün olmamakla birlikte kampanyaları da göz ödünde bulundurursak en kesin çözüm irtibat numaraları ile temas kurup güncel fiyat bilgilerine ulaşmaktadır.

Ortalama bir fiyat verecek olursak da;

Standart odalar günlük 130, Aile odaları günlük 170 bungalowlar ise günlük 250 lira civarında.

Tuzla Termal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Atatürk Caddesi No: 5 İçmeler-Tuzla / İSTANBUL

Telefon: 0216 395 53 86-88

Ulaşım: Tesis İstanbul –Ankara E-5 Karayolunun hemen altında,  sahil tarafında yer almaktadır. Özel araç ile gelmek isteyenler; E-5 Karayolu’ndan İstanbul veya Ankara istikametine gidilirken, İçmeler sapağından girdikten sonra İçmeler yazılı tabelaları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise; 500ES – 130 – 130A ve 133 numaralı toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilecekleri gibi Pendik – Tuzla Minibüslerini kullanarak da kolayca ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.