Ümraniye Millet Bahçesi | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

Ümraniye’nin gözde dinlenme yerlerinden bir tanesi olan Ümraniye Millet Bahçesi, yakın zamanda ziyaretçilerinin hizmetine açıldı. Sadece Ümraniye’nin değil tüm İstanbul halkının talep gösterdiği millet bahçesi içerisinde yapılacak birçok aktivite bulunuyor.

Siz de hafta sonu, tüm haftanın yorgunluğunu atacak bir yerler arıyorsanız Ümraniye Millet Bahçesi’nin tam size göre olduğunu ifade edebiliriz. Şimdi gelin, bu millet bahçesi ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

Kısa bilgi: Bu bölgelerde gezi planınız varsa; İstanbul Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Milet Bahçesinden Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Ümraniye Millet Bahçesi Yapılacak Aktiviteler

Son yıllarda Türkiye’nin birçok şehrinde faaliyete geçen millet bahçelerinden bir tanesi de Ümraniye’de açıldı. Yüzlerce misafiri ağırlayabilecek kapasitede olan millet bahçesi, İstanbul’da aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Bunun yanı sıra millet bahçesi içerisinde doğa ile iç içe olabileceğiniz birçok aktivitenin de yer aldığını ifade edebiliriz.

Ümraniye Millet Bahçesi - Nerede?
Ümraniye Millet Bahçesi Nerede? ve Aktiviteler

Bu millet bahçesi 330 bin metrekarelik bir alandan oluşmaktadır. Bu alan içerisinde çeşitli yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, doğalgazlı ve doğaya zarar vermeyen mangallar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bahçenin içerisinde ziyaretçilerin güvenli bir şekilde park edebilecekleri otopark bulunuyor.

Ümraniye Millet Bahçesi’nin içerisinde spora verilen önemin bir kanıtı olarak voleybol ve basketbol sahaları bulunuyor. Spor ile ilgili olan kişiler bu sahalarda doğanın ve bahçenin tadını çıkarabilirler.

Ümraniye Millet Bahçesi Oyun Alanı ve Nasıl Gidilir?
Ümraniye Millet Bahçesi Oyun Alanı

Ayrıca alan içerisinde; Ümraniye Gençlik Atölyeleri, 6 takım spor aleti, 10 adet oyun alanı, seyir kulesi, refleksoloji parkı, mini golf sahası, etkinlik alanları, seyir terasları, doğal şelale, geçiş köprüleri, kafe ve restoranlar, büfe, meyve bahçesi, ağaç sergisi, kuş evi, bisiklet istasyonu, kuş gözlem ünitesi, et satış ünitesi, mescit, tuvalet ve mermer çeşme bulunmaktadır.

Ümraniye Millet Bahçesi’nin içerisinde 24 saat güvenlik kameraları bulunuyor olup ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıca tesis içerisinde 4 adet elektrikli araçta bulunuyor. Bu sayede millet bahçesi içerisinde yapılacak birçok aktivitenin bulunduğundan rahatlıkla söz edebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: Her gün 08:00 – 23:00 saatleri arasında hizmete açıktır.

Giriş ücreti: Milli bahçesine girişte herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ancak otopark ücretlidir. Otopark ücreti 10 TL’dir.

Ümraniye Millet Bahçesi Ulaşım

Adres: Saray, Küçüksu Cd. No:2010, Pk: 34768 – Ümraniye / İstanbul

Telefon: (0216) 443 56 00

Nerede?: İstanbul’un Ümraniye ilçesi sınırlarında bulunan bu bahçeye ulaşım çok kolaydır.

Nasıl gidilir?: Ümraniye’den ulaşacak kişiler 11H hatlı otobüse binerek Hacegan Ormanı durağında inip bahçeye ulaşabilir.

Sultaniye tarafından gelecek olan kişiler 15SD numaralı otobüse binerek yine Hacegan Ormanı durağında inmelidir. Üsküdar tarafından gelmek için Çekmeköy metrosuna binerek Yamanevler durağında inip 11H hatlı otobüs ile Hacegan Ormanı durağında inilmelidir.

Dolmuş ile gitmek isteyen kişiler için ise Anadoluhisar Ümraniye arası hizmet veren dolmuşları kullanabilirler.

Konum Bilgisi