Çok İsteseniz Bile Asla Gidemeyeceğiniz 10 Yasaklı Bölge

Asla Gidemeyeceğiniz 10 Yasaklı Bölge
Asla Gidemeyeceğiniz 10 Yasaklı Bölge

Bazı bölgeler vardır ki insanların girmesi kesinlikle yasaktır. Özellikle bazı bölge ve yerler yasaklı olması nedeni ile çok dikkat çeker. Şimdi gelin hep birlikte çok isteseniz bile asla gidemeyeceğiniz bu yerleri yakından inceleyelim.

Asla Gidemeyeceğiniz 10 Yasaklı Bölge

Dünyanın neresi olursa gezmek benim işim ve yeni deneyimlerden de korkmak bana göre değil diyorsan, hevesini kursağında bırakacak ve asla gidemeyeceğin, dünya gözü ile göremeyeceğin yerler bu listede. Uzaktan da olsa incele ve asla gitmeyi düşünme :)

1) Yılan Adası / Brezilya

Yılan Adası - Brezilya
Yılan Adası

Yılan Adası, bir insanı öldüren ve derisinin erimesine neden olabilecek kadar güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapan bir adadır. Metrekare başına 1 yılan düşmektedir. Buraya giren birinin sağ kurtulması imkansız olduğu için adaya girişler yasaktır.

2) Shi Huang Türbesi / Çin

Shi Huang Türbesi
Shi Huang Türbesi

Bilindiği üzere Shi Huang, Çin’in en önemli hükümdarlarından bir tanesidir. Kendisine hizmet etmesi için yaptırdığı toprak askerler ve ölümsüzlüğe olan aşkı ile bilinen Shi Huang’ın türbesine giriş yasak. Her birinin yüz ifadesi farklı olan binlerce toprak askerin bulunduğu türbeye giriş Çin hükümeti tarafından yasaklanmıştır. Bölge ile ilgili araştırma yapmak dahi yasaktır.

3) Lascaux Mağarası / Fransa

Lascaux Mağarası - Fransa
Lascaux Mağarası – Yasaklı Bölge

Fransa’da bulunan bu mağara iki küçük çocuğun tesadüfen bulması ile keşfedilmiştir. İçerisinde eski çağlara ait birbirinden tuhaf resimler bulunan mağara ilk keşfedildiğinde ziyarete açılmıştır. Ancak zaman içerisinde mağarada ki resimlerin solması ile birlikte mağaraya girişler yasaklanmıştır. Lascaux Mağarası’na daha özel araştırma yapan araştırmacı ve arkeologların girmesi serbesttir. Taş devrinden kalan bu fotoğraflar ile ünlü olan mağaranın yaşının 20.000 olduğu tahmin edilmektedir. 1979 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan mağaraya izinsiz bir şekilde girmek mümkün değil.

4) Kuzey Sentinel Adası / Hindistan

Kuzey Sentinel Adası
Kuzey Sentinel Adası

Çok isteseniz dahi gidemeyeceğiniz yerlerden bir tanesi de Hindistan’da bulunan Kuzey Sentinel Adası’dır. Bu adada yaklaşık olarak 500 yerlinin yaşadığı bilinmektedir. Günümüzün hiçbir teknolojisini kullanmayan ve tamamen doğal yaşamı sürdüren yerlilerin dünyada ki hiçbir gelişmeden de haberleri yoktur. Adanın orijinal yapısının bozulmaması ve yerlilerin farklılaşmaması için Hindistan’da bulunan bu adaya girişler yasaklanmıştır.

5) Büro 39 – Oda 39 – 39. Oda / Kuzey Kore

Oda 39
Oda 39 – Yasaklı Bölge

39. oda olarak bilinen bu oda Kuzey Kore’nin en gizli arşivlerine sahiptir. Söylentilere göre devlet başkanının ve ailesinin çeşitli mal varlıklarının ve paralarının korunduğu ve kontrol edildiği oda 39.odadır. Ancak yine de odanın içeriği ile ilgili net bilgiler bulunmamaktadır. Odaya giriş kesinlikle yasak olup buraya giren kişiler aileleri ile birlikte öldürülmektedir.

6) Svalbard Küresel Tohum Deposu / Norveç

Svalbard Küresel Tohum Deposu
Svalbard Küresel

Kıyamet ambarı olarak da bilinen Svalbard küresel tohum deposu, Norveç’in kuzeyinde yer alan Spitsbergen Adası’nda yer almaktadır. Buzullardan 130 metre altta yer alan bu depoya giriş kesinlikle yasaktır. Bu deponun yapılmasındaki en temel amaç dünyada savaş felaket gibi olayların olması durumunda buğday ve pek çok bitki tohumuna erişilebilmesidir. Bu sayede dünyada herhangi bir kıtlık olması durumunda bölgedeki tohumlardan ekim gerçekleştirilebilecektir. Ambarın içerisinde bulunan milyonlarca tohum, erzak ve bitki yıllardır depolanmaktadır.

7) Pine Gap / Avustralya

Pine Gap
Pine Gap

Pine Gap’a girişler yasaktır. Ancak işin ilginç tarafı Pine Gap’ın üstünden uçak geçmesi de yasaktır. Pine Gap’ın tam olarak ne olduğu bilinmemekle birlikte devasa bir uzay üssü olduğu ve takip merkezi olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Avustralya merkezinde yer almasına rağmen Pine Gap, Amerika Birleşik Devletleri tarafından yönetilmektedir.

8) Mezhgorye Bölgesi / Rusya

Mezhgorye Bölgesi
Mezhgorye Bölgesi

Girişin kesinlikle yasak olduğu alanlardan bir tanesi olan Mezhgorye bölgesinde dev kraterlerin var olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra nükleer çalışmalarında yapıldığı bu alan son derece gizemli yerler arasında bulunmaktadır.

9) Mount Weather / Amerika Birleşik Devletleri

Mount Weather
Mount Weather – Yasaklı Bölge

Büyük bir felaket meydana gelmesi durumunda ülkedeki elitin kesimin yaşayacağı yer olarak bilinen Mount Weather hem yer altı hem de yer üstü yaşam olanakları sunmaktadır. Bölgeye girişler tamamen yasaklanmış durumdadır.

10) 51.Bölge / Amerika Birleşik Devletleri

51.Bölge - ABD
51.Bölge – ABD

Dünya’da en çok korunan ve en gizli tutulan bölgelerden bir tanesi olan 51.bölgeye girişler yasaktır. Uçak, düşman silahlarının incelenmesi, araştırma ve analiz merkezi olarak kullanılan 51.bölge pek çok kişinin merak ettiği bir yerdir. Bölge, Las Vegas’ın 133 km kuzey batısında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri başkanının dahi izinle girdiği bu bölgeye giren birisinin sebebi ne olursa olsun öldürüleceğini söylemek mümkündür.