Vizesiz Tayland Ve Gezilecek Yerler
Vizesiz Tayland

Eski adı Siyam olan, yüzölçümü 518 bin kilometrekare, nüfusu 65 milyon olan krallık. Ülkede oldukça verimli topraklar bulunmaktadır. Ülkenin ilk yerlilerini Çin’den göç den insanlar oluşturmuştur. Avrupa’nın sömürgeciliğine uğramamış olmasıyla bilinir. 20. yüzyılda birçok savaş yaşamıştır.

Vizesiz Tayland – Gezilecek Yerleri – Gezi Rehberi

Bütün yılı sıcak ve nemli yaşayan Tayland’ın bitki örtüsü zengindir. Ülkedeki en meşhur hayvan ise Tay hanedanlığının da sembolü olmuş olan fildir.

Vizesiz Tayland / Büyük Saray

1782 yılından beridir Siam Krallığı’nın olan bu muhteşem saray, başkent Bangkok’ da bulunuyor. Buraya girmek isteyenler öncelikle şunu bilmelidir ki saraya açık ve kısa kıyafetlerle girilemiyor. Eğer yanınızda uzun elbise gibi kıyafetleriniz yoksa depozito verip elbiseleri kiralayabiliyorsunuz. İçerideki sarı renkte olan her şey som altından yapılmış. Saraya girişte yaklaşık 15 dolar gibi bir ücret alınıyor. Tayland’a yolunuz düşerse, kendinizi kral veya kraliçe gibi hissedeceğiniz bu mekâna gelin derim.

Vizesiz Tayland / Railay Kumsalı

Tayland’ın en sessiz ve sakin plajlarından biri olan Railay Kumsalı, huzur bulabileceğiniz muhteşem bir yer. Kumsala ulaşım sadece deniz yolu ile yapılmakta olup, kumsala motorlu taşıtlar alınmamaktadır. Krabi adasından ya da Ao Nang’dan buraya gelen botlarla ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Buraya gelirke, çevrenizde yolunuz boyunca çantasını sırtlamış birçok gezginle karşılaşabilirsiniz. Onlar daha çok Rilay Kumsalının yanındaki Ton Sai’de bulunmaktadırlar.

Tayland’da gezilmesi gereken diğer yerler: Wat Pho, Golden Buddha, Wat Arun Tapınağı