Zeytinburnu Millet Bahçesi -İstanbul
Zeytinburnu Millet Bahçesi -İstanbul

Son zamanlarda popüler hale gelen millet bahçelerinden biri de Zeytinburnu’nda yer alıyor. Zeytinburnu Millet Bahçesi bu noktada yemyeşil alanları ile gönülleri cezbeden en yeni parklardan bir tanesi.

2021’den beri faaliyet gösteren ve misafirlerini ağırlayan millet bahçesi ile ilgili tüm detayları aşağıdaki gibi inceleyebiliriz.

Kısa bilgi: Zeytinburnu bölgesinde bir gezi planınız varsa; Zeytinburnu Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Zeytinburnu Millet Bahçesi Özellikleri

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinin Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan millet bahçesi, taşınan askeri lojmanların yerine kurulmuştur. Millet bahçesinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Zeytinburnu Belediyesi’nin iş birliği ile açıldığı bilinmektedir.

3 Kasım 2021’de faaliyete giren millet bahçesi, ilçenin tam ortasında yer almaktadır. Bu sayede yoğun bir şekilde ilgi gören millet bahçesi, İstanbulluların şehir yaşantısından uzaklaşmak ve biraz nefes almak için tercih ettiği mükemmel bir yerdir. Özellikle bölgedeki ağaçları korumak için millet bahçesinin çok etkili olduğundan bahsedebiliriz.

Yapılacak Aktiviteler

Zeytinburnu Millet Bahçesi Aktiviteler
Zeytinburnu Millet Bahçesi Nerede ve Aktiviteler

Doğa ile iç içe bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız Zeytinburnu millet Bahçesi tam size göre. Özellikle doğa yürüyüşleri ve koşu yapabileceğiniz bu muazzam yer, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Millet bahçesi içerisinde biyolojik göletten piknik alanına kadar birçok aktivite alanı yer alıyor.

Zeytinburnu’nun hemen her noktasından ulaşımın mümkün olduğu millet bahçesi içerisinde 3500 metrekarelik biyolojik gölet yer alıyor.

Ayrıca 430 metrekarelik 6 adet egzersiz istasyonu, spor sahaları, renkli bitki deresi, 1800 metrekarelik farklı yaş gruplarına göre 3 adet oyun parkı, 3 metre genişliğinde 2 adet koşu parkuru da millet bahçesinde yer alan aktivite alanları arasında.

Zeytinburnu Millet Bahçesi - İstanbul
Millet Bahçesi Oyun Alanı

Doğa ile iç içe geçireceğiniz saatlerde piknik alanlarında sevdikleriniz ile piknik yapabilirsiniz. Ayrıca açık teraslı büfede de oturarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bahçe içerisinde yer alan lavabolar ve cami de çeşitli ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlıyor. Millet Bahçesi içerisinde 4D sinevizyon merkezi bulunuyor.

Bu merkezde her ay farklı konularda belgeseller izletilmektedir. Bu da alanda önemli bir faaliyet alanı olduğunu göstermektedir.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ziyaret saatleri: Her gün 06:00 – 00:00 saatleri arasında hizmete açıktır.

Giriş ücreti: Türkiye genelindeki hiçbir millet bahçesinden girişte ücret alınmamaktadır. Etkinlikler ve ücretleri ise değişkenlik göstermektedir.

Zeytinburnu Millet Bahçesi Ulaşım

Adres: Avrupa Yakası,Beştelsiz, 34020, 34025 – Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 444 1 984

Nerede?: Zeytinburnu Akşemseddin tramvay durağına 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, belediye hizmet binası ve kaymakamlık hizmet binasına da çok yakındır.

Nasıl gidilir?: 58. Bulvarın yanında bulunan millet bahçesine minibüs ve otobüs duraklarından 5 dakikalık yürüme sonucunda ulaşılabilir. Üst geçit sayesinde 15 Temmuz Meydanı’ndan yayalar içinde geçiş söz konusudur.

Konum Bilgisi