Ana sayfa Açık Alan & Gezilecek Yerler

Garipçe Köyü Kahvaltı Nerede ve Nasıl gidilir

Garipçe Köyü

Garipçe Köyüne gitmiş biri olarak kişisel görüşlerimi ileteceğim size.. Zeytinburnu’nda oturan biri olarak başta zor geldi bana oraya kadar gitmek.. Ama arkadaşlarımın çok fazla met etmesi ve güzel manzarasına hayran kalması beni de taa oralara kadar götürdü.. Kahvaltı kişi başı 35-45Tl. dir. Öğrencilere indirim yapılmaktadır ve hafta içi giderseniz daha ucuzdur.. Manzarası mükemmeldir. Eşsiz resimler çekilebilir doyasıya manzarayı izleyebilirsiniz. Küçüp bir tepesi ve denize sıfır kahvaltı yerleri vardır.. Tavsiye ederim güzel bir brunch için birebir.. Bu arada Garipçe’den çıkınca Rumeli Feneri’ni de görmeden olmazdı. Rumeli Feneri’nde fener ve kale var. Fener’deki kaleye de çıktık. :)

Kahvaltı Yerleri:

*Asmaaltı Balık Ve Kahvaltı Evi
*Garipçe Aydın Balık

Fiyatı:

*Kişibaşı: 30-35Tl.
*Öğrenci indirimi var.
*Hafta-içi daha ucuz..
 

Nasıl Gidilir?:

Araç İle Nasıl Gidilir?: Garipçe’ye Sarıyer üzerinden geleceklerin, Sarıyer merkezini paralel bir şekilde ikiye ayıran Şehit Mithat Yılmaz Caddesini izleyerek, Sarıyer İlköğretim Okulu ve Hüseyin Kalkavan Lisesi karşısındaki Rumelifeneri sapağına yönelmeleri gerekiyor. Eski Kilyos Caddesini 5 dakika takip ettikten sonra Rumelifeneri ve Koç Üniversitesi kavşağına dönerek 15-20 dakikalık Garipçe rotasına girmiş oluyorsunuz. Keyifli bir güzergah olan manzaralı asfalt yol boyunca, iki kıtayı ayıran nehir görünümlü boğazın muhteşem görünüşü insanları başka alemlere götürüyor. Kendinizi Datça yolunda gider gibi hissedecek, zaman zaman tepeden görünen bu manzaraya ilave olan deniz ve çam kokulu rüzgarın kokusuyla büyüleneceksiniz.

Otobüsle gelecek olanlar ise; Sarıyer Rumeli Feneri arasında çalışan 150 no’lu otobüs hattına binerek 30-35 dakikalık manzaralı otobüs yolculuğunun ardından köyümüze ulaşabilirler. Otobüs Sarıyer İETT Garajından kalkarak Sarıyer İlköğretim Okulu önündeki otobüs durağından yolcuları alarak Garipçe istikametine yol alır.

Son olarak buralara kadar gelmişken Garipçe’de gezilecek yerlere bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım.

Garipçe Köyü Video

 

Garipçe Köyü Resimleri:

Garipçe Köyü Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Garipçe Mahallesi, Garipçe Köyü, Köyiçi Sok. 56/A, Sarıyer/İstanbul

Konum için tıklayın.

12 YORUMLAR

  1. bu ilk ve son olacak.hafta sonu iki kişilik serpme kahvaltıda arkadaşımla ancak ekmek yiyerek doyabildik.iki kişilik kahvaltı için birde tek haşlanmış yumurta geldi sebebini sorunca kusura bakmayın yumurtamız bitmiş dediler.saçma sapan bir müşteri anlayışı ve oldukça pahalı hakkımızı helal etmiyoruz.

  2. Doğa tabi ki çok güzel ama sakın ola kahvaltıya gidip de para vermeyin o kadar bilgisiz garsonları Nasıl bir araya getirmişler bilemiyorum. Kahve var mı diyorsun yok diye kafa sallıyor sonra Nasıl olsun diyor, Deniz kenarı masa istiyorsun boş olduğunu gördüğün halde orası doldu diyor üşengeçlikten, hijyen 0 kişi başı 35 lira önünde ki meydana arabayı park ettik 10 lira da otopark parası verdik gidin kaleye çıkın Kocaman boş alan arabayıda park edebileceğiniz Kocaman yer var bizim ki gibi ilk kez gidip bidaha asla kahvaltıya gelmem diyenlerden olmayın

  3. Bu Tür yerlere gitmeyin . Buradaki görgüsüz garsonlar vs . sanki onlara muhtacız . hiç bir şey görmemişiz gibi havalara giriyorlar . yanınıza sandviç alın içecek alın dışarıda yiyin etrafı görün merakınızı giderin dönün . bu sonradan görme şımarıklar adam olana kadarda uğramayın

  4. GİDERKEN ENAYİ ŞAPKANIZI GİYİP GİDİN. BENDEN SÖYLEMESİ. HİÇ BİR HALT YOK. PİSLİK DİZ BOYU. KALİTE, HİZMET SIFIR. PARK SORUN. İLLE DE GİDECEĞİM DİYORSANIZ, YİYECEK , İÇECEK VE DEZENFEKTANLARINIZI AYARLAYIN…

  5. evde peynir ekmek yeseniz oradan daha iyi.. servis ve ürünler çok kötü. bir de çok pahalı…

  6. Bu Cumartesi günü Adalar Kültür ve Musıki Derneği olarak gideceğiz inşallah, bizim izlenimlerimiz ne olacak? göreceğiz.(Sarıyer Garipçe Köyü)

  7. Merhabalar, Başından söyleyeyim Rumeli Feneri'nde deneyimlerim pek te güzel olmadı. Fenerin kendisinin ihtişamlı ya da tarihi bir görünümü yok, betondan etrafı da beton binalarla çevrili. Çevredeki mimari de çarpık ve beton ağırlıklı, yollar asvalt. Sabah erken saatlerde gelip dolaştım, civardaki esnafın düşmanca bakışları arasında. Eski bir kalenin surları kalmış, içinde fubol oynayanlar ve etrafa pisleyen inekler geziyor. Sahil kıyısı ise kırık bira şişeleriyle dolu. Ardından merkeze yürüdüm ve kahvaltı için küçük limana bakan bir restorana oturdum. Manzarasında etkilenilecek bir hal yok, sarıyerdeki herhangi bir limandan tek farkı kesilmek bilmeyen tadilat sesleri. Garsonların beni farketmesi için 15 dakikalık bir mücadele vermek zorunda kaldım. Sonunda muhabbete dalmış 6 garsondan biri beni görme ve yanıma gelme şerefini bana verdi. Ardından ilk hamlesi beni gözden uzakta bir masaya yerleştirmek oldu, gerekçesi ise "kimse sana bakmasın, sen de kimseye bakma, rahat ol"!!!! Sorunsuz bir sabah geçirmeye geldiğim için tartışmamayı tercih ettim ve sessizce söylenileni yaptım. Geçtik kahvaltımın siparişine, kahvaltı tabağının fiyatı 20TL, evet köy diye gelinen yerde kahvaltı tabağının fiyatı 20TL! Bu fiyata da çayın dahil olup olmadığını sorduğumda garsondan "normalde yok ama sana bir çay veririz" cevabını aldım. Sağolsunlar, kahvaltı tabağımı da yarım saate getirme başarısını gösterdiler. Kahvaltı tabağımı koyar koymaz pişkin garson hemen ekledi "normalde bal kaymak koymuyoruz bak sana koyduk". Bu bahsi geçen müthiş bal kaymak bir dilim ekmeğin üzerine anca sürülecek miktarda ufacık bir kaptaydı… Kahvaltı tabağının geri yanında ise sade ve az miktarda peynir zeytin salatalık vardı. Bunun dışında ne görülecek şey var, ne de gezilecek yer. Size tavsiyem Rumeli Fenerine gitmek için ne vakit ne de para harcamayın, istinye ve sarıyerde aynı tadı alacağınız balıkçılar, kahvaltı mekanları daha da uygun fiyatlara mevcut.

Comments are closed.