Ağustos Ayında İzmir’de Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Ege’de sıcaklıkların kendini iyiden iyiye hissettirdiği Ağustos ayında tatil planlaması yaparken pek çok detayı dikkate almanız gerekir. Ağustos ayında İzmir oldukça kalabalık ve eğlenceli olurken insanların buraya gerçekleştirecekleri seyahatlerle ilgili çok titiz olması gerekir. Çünkü kaliteli bir tatilin sırrı iyi yapılmış bir planlamadan geçer. Bu nedenle Ağustos ayında İzmir seyahati planlamanızı yaparken işinize çok yarayacak bilgileri sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yılın en sıcak mevsiminde ülkemizin en özel şehrine planladığınız yolculukta yanınıza ne kıyafetler alacağınız, Ağustos ayında nerede hangi etkinliklere katılabileceğinizi ve İzmir’de hava durumunun nasıl olacağı detaylarıyla yazımızın devamında.

Kısa bilgi: İzmir içinde bir gezi planınız varsa; İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Ağustos ayının sıcaklarından kurtulmak ve daha keyifli bir İzmir deneyimi yaşamak için tercih edeceğiniz kıyafetlerde oldukça dikkatli olmanızda yarar vardır. Her yanın turist kaynadğı bu sıcak kentte şık görünmek ve sıcaklardan bunalmamak adına şort, tişört ve terlik üçlüsünü kesinlikle valizinizde bulundurmanız gerekir. Bu kıyafetlerin yanı sıra mutlaka yanına almanız gerekenlerde güneşten korunmak için şapka, şık yazlık bir gömlek ve serin tutacak bir elbise yer alır. Ayakkabı tercih ederken çok bunaltacak bir tercih yapmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Ağustos Ayında İzmir’de Ne, Nerede Yapılır?

İzmir tatilinizi otele veya konaklayacağınız yere tıkılıp kalarak geçirmek istemiyorsanız sizi bekleyen pek çok aktivite bulunduğunu ifade etmek gerekir. Ege’nin sıcak ve tertemiz sularında serinlerken zaman zaman da farklı aktivitelere katılabilirsiniz. Bu etkinliklerin başında Wind Music Yelkenli Müzik Festivali ve Gezgin FEst İzmir gelir. Türkiye çapında adından söz ettirmeyi başaran bu festivallerin yanı sıra yöresel lezzetlerin görücüye çıktığı festivallerle de tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Ağustos Ayında İzmir’de Hava Durumu

Yaz aylarının yerini sonbahar aylarına bıraktığı dönemde İzmir’in tadı bir başkadır. Sıcaklar her ne kadar dayanılmaz noktaya gelse de zaman zaman serinleyen hava insanların bu dönemde İzmir’i daha çok tercih etmesine neden olur. Ağustos ayında ortalama sıcaklıkların 32°C düzeyinde olduğu bilinse de masmavi sularda serinlemek tatilciler için oldukça keyifli oluyor. Siz de su sıcaklığının 24°C olduğu bu dönemde Ege Denizi’nin keyfini sürebilirsiniz.

Dipnot: İzmir’deki HaziranTemmuz ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.