Apple Store Türkiye Mağazası
Apple Store Türkiye

Çok uzun zamandır beklenen Türkiye’de açılacak olan Apple Mağazası sonunda kapılarını Zorlu Center‘de açtı. Türkiye’nin Apple için çok önemli bir rol oynayacağını ve Türkiye’den açılan kapının Arap Ülkelerine çıkan bir yol olacağını her fırsatta dile getirmektedirler. Genel olarak baktığımızda da Avrupa’ya göre fiyatlar karşılaştırıldığında Apple ürünleri ülkemizde en az % 25 daha pahalı oluyordu. Artık bu dertten de kurtulmuş olacağız ve Avrupa’daki fiyatlar neyse biz de bu fiyatlardan yararlanabileceğiz. Sizi daha da çok sabırsızlandırmadan yazımıza başlıyoruz.

 

Apple, AR-GE alanında Türkiye’ye daha fazla önem vermek zorunda

Ar-Ge konusunda Türkiye’de Hükümetin önemli teşvikler uyguladığına değinen Cumhurbaşkanı Gül, Apple’ın Türkiye’ye bu konuda daha fazla önem vermesi gerektiğini belirtti. Şirketiniz böylece Türkiye’de sadece ürün satan değil, aynı zamanda Türkiye’ye değer katan bir şirket algısı kazanır” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’de her geçen gün teknopark sayısının ve Ar-Ge yatırımlarının arttığını ifade ederek, Apple’ın bunları yakından incelemesini gerektiğini, bu alanda yapılacak çalışmaların hem Türkiye hem de Apple için iyi bir kazanım olacağını belirtti.

 

Apple Store Türkiye Mağazası Eşsiz Olacak

Zorlu Center’daki mağaza, dünyanın en fazla dikkat çeken Apple mağazaları arasında yer alacak. Dünyada sadece birkaç tane bulunan kubik cam tavan tasarımlı olacak olan Apple mağazası için  geçen ay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyarete gelen Apple CEO’su Tim Cook, dünya da eşsiz olacağını iddia etmişti. İstanbul mağazasında, ücretsiz ‘Genuis bar’, çalışanlarla birebir iletişim imkanı, kişisel kurulum ve Mac eğitimi yer alacak.

 

Yurtdışından Apple Ürünü Getirmeye Son

Türkiye’deki satışa, ‘store.apple.com/tr’ internet adresinden başlayan Apple, tüm ürünlerini sunmaya başladı. Başta iPhone olmak üzere iPad, Mac, Apple aksesuvarları ve iPod olmak üzere tüm ürünlerini satışa sunan şirket, Apple’ın internet mağazasından yapılan Alış-Verişleride kısa sürede kullanıca ulaştırmayı hedefliyor.

 

Kişiye özel isimli iPad

APPLE, internet mağazasıyla beraber kişiselleştirilebilir cihaz uygulamasını da Türkiye’de başlatmış oldu. Böylece Site üzerinden iPad veya iPod satın almak isteyen kullanıcılar, tabletin arkasına lazer ile isimlerini veya istedikleri mesajı ücretsiz yazdırabiliyor. İşlem teslimat süresini etkilemiyor. Apple’ın Türkiye İnternet mağazasında Mac bilgisayar donanımı da kişiye özel yapılabiliyor. Kullanıcılar istedikleri özelliklere göre seçeneklerini değiştirebiliyor.

 

Zorlu Center AVM Nerede Nasıl Gidilir

Apple Mağazası Zorlu Center’de bulunduğundan adresi bu güzergaha göre belirledik.

Adres: Zorlu Center 34340 – Beşiktaş / İstanbul

Z.C. Telefon: (0 212) 444 9496

Nasıl Gidilir?: Metrobüs Zincilikuyu durağından ve metro bağlantılarının bulunduğu bu tünelden zorlu center’e ulaşabilirsiniz. Levazım ve Zincirlikuyu’ya giden tüm toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz.

Araç İle: Avrupa yakasından geliyorsanız E5 üzerinden Boğaza doğru ilerleyin, köprüye gelmeden hemen önce Zincirlikuyu sapağından girin ve Plaza otelin önündeki kavşaktan levent tarafına dönün hemen karşınıza çıkacaktın.

Anadolu yakasından geliyorsanız köprünün çıkışına doğru beşiktaş Zincirlikuyu sapağından girin, levent’e doğru veya levazım yolundan girerek ulaşabilirsiniz.

Resimler bölümündeki özel krokiye de göz geçirebilirsiniz.

 

Zorlu Center AVM Resimleri

 

Zorlu Center AVM Krokisi