Anadolu Kavağı’nda Kahvaltı Nerede Yapılır? | İstanbul’un En İyi 7 Yeri

Anadolu Kavağı’nda Kahvaltı Nerede Yapılır? - Beykoz
Anadolu Kavağı’nda Kahvaltı Nerede Yapılır? - İstanbul

Anadolu Kavağı tarihi dokusu ile İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını barındırıyor desek; nerede bu dizi çekilen deniz manzaralı kafeler diye aratanlara en güzel cevabı vermiş oluruz sanırım. :)

Bu kentin tarihi geçmişi binlerce yıla dayanır ve her toplumun onda izler bıraktığı görülür. Gezip görülecek çeşitli ilçelere sahip olan bu kentin Boğaz kıyısında göz alıcı yerleşim yerleri bulunur. Bu sebeplerle de İstanbul söz konusu olduğunda Anadolu Kavağı’nda kahvaltı nerede yapılır? en iyi mekanlar nerededir oldukça merak edilir.

Anadolu Kavağı mavi ile yeşilin bir araya geldiği eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan bir lokasyonda bulunur. Bu sebeplerle de her gün kendisine hayran kalacak yüzlerce kişiye ev sahipliği yapar. Balıkçıları, kahvaltı noktaları ile göz dolduran Anadolu Kavağı ayrıca çeşitli restaurantları ile de bilinir.

İstanbul’da yaşayanların olduğu kadar yakın şehirlerdeki birçok insanın da ilgisini çeken bu yerleşim alanı deniz kenarında yer alır. Beykoz ilçesi içerisinde konumlanana Anadolu Kavağı’nın sahil kasabası benzeri bir havası vardır.

Burada küçük bir balıkçı kasabasındaymış hissini yakalamak mümkündür. Bölge Marmara ile Karadeniz’in bağlantı noktasında yer alır. Burada yer alan Bizans-Ceneviz dönemine ait kale kalıntıları ise tarihi dokunun oluşmasına katkı sağlar.

Anadolu Kavağı Adını Nereden Alır?

Anadolu Kavağı eski zamanlardan beri yerleşime sahne olmuştur. Burada yer alan Bizans-Ceneviz kalesine ait kalıntılar bize yerleşim yeri hakkında tarihi bilgiler sunar. Anadolu kavağı adını nereden alır? diye merak edildiğinde burada yetişen kavak ağaçları nedeni ile isminin bu şekilde kullanıldığı düşünülür.

Karadeniz’in girişinde yer alan bu yerleşim noktasında tarihi yapılara da rastlamak mümkün olurken Bunlar arasında Yoros Kalesi, Midilli Ali Reis Camii, Cevriye Hatun Çeşmesi ilk akla gelenler arasında yer alır.

Anadolu Kavağına Nasıl Gidilir?; Eminönü üzerinden gemilerle ya da Sarıyer’den teknelerle yapılabiliyor. Üsküdar, Poyrazköy ve Beykoz üzerinden de minübüs ve otobüslerle buraya ulaşım sağlamak mümkün.

Anadolu Kavağı’nda Kahvaltı Nerede Yapılır?

Doğayı sevenler ve denizle doğanın bir arada olduğu ortamlardan hoşlananlar için ideal bir yer olan Anadolu Kavağı’nda yer alan kahvaltı mekanları hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. Gelin birlikte bu kısa ama keyifli tura çıkalım ve ziyaret edilebilecek adresler hakkında fikir sahibi olalım.

1. Yoros Cafe Restaurant

Yoros Cafe Restaurant
Yoros Cafe Restaurant – İstanbul

Tuna caddesi üzerinde yer alan Yoros Cafe eşsiz manzarası ile gelenleri kendisine hayran bırakırken günün her saati misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Hazır buraya kadar gelmişken Yoros Kalesine çıkmayı unutmayın. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Anadolu Kavağı, Fener Yolu 3/A, 34825 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 320 20 56

Çalışma Saatleri: 09.00 – 23.00

2. Kavak Çapari Restaurant

Kavak Çapari Restaurant
Kavak Çapari Restaurant – Beykoz

Eğri Boyun Caddesi’nde yer alan bu mekân ise hem balık yemek hem de kahvaltı ile güne burada başlamak isteyenler için ideal bir adres. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Anadolu Kavağı, Eğri Boyun Cd. no.8/A, 34825 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 320 20 06

Çalışma Saatleri: 10.00 – 00.00

3. Çam Vadisi Kafe

Çam Vadisi Kafe - Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanı
Çam Vadisi Kafe – Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanı

Feneryolu Caddesi’nde yer alan bu kafe de ziyaretçilerin beğenisini kazanmış bir adres. Ayrıca burada birçok dizi ve filmlerin çekildiği de bilinmekte. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Anadolu Kavağı, no 12, Fener Yolu, 34825 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 320 24 25

Çalışma Saatleri: 09.00 – 00.00

4. Kavak Doğanay Restaurant

Kavak Doğanay Restaurant - Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanı Nerede?
Kavak Doğanay Restaurant – Anadolu Kavağı Kahvaltı – Beykoz

Anadolu Kavağı birbirinden farklı birçok mekâna ev sahipliği yapar. Bunlardan biri de Kavak Doğanay Restaurant’tır. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Anadolu Kavağı, Yalı Çk. No:13, 34825 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 320 20 36

Çalışma Saatleri: 10.30 – 00.00

5. Muhammet Abi Kahvaltı Yeri

Muhammet Abi Kahvaltı Yeri
Muhammet Abi Kahvaltı Yeri

Anadolu Kavağı’nda yer alan bu mekânda da gözleme türü yiyeceklerin yanı sıra dileyen ziyaretçilerin mekanda çeşitli ürünleri bulması mümkün. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Tokatköy, Doğu Kapısı Cd. NO:110, 34820 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0535) 505 82 80

Çalışma Saatleri: 07.00 – 02.00

6. Yosun Restaurant

Yosun Restaurant - Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanı
Yosun Restaurant – Anadolu Kavağı Kahvaltı Mekanı

Yosun Restaurant da hem kahvaltı hem de yemek molasını vermek isteyenler için güzel bir adres. İskele caddesinde yer alan bu mekân da keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir adres. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Anadolu Kavağı, Mahallesi, Eğri Boyun Cd. No: 7/A, 34810 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 320 21 48

Çalışma Saatleri: 09.00 – 00.00

7. VosVos Cafe (Bonus)

VosVos Cafe Beykoz
VosVos Cafe Beykoz

Anadolu Kavağı Yolu üzerinde yer alan bu konsept mekanı da tanıtmadan yazımızı bitirmek istemedik. Göze hitap eden tabakları ve doyurucu kahvaltı menüsü ile sizi güzel ağırlayan mekanlardan bir tanesi. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Merkez mh. No:27, Kelle İbrahim Cd., 34820 – Beykoz / İstanbul

Telefon: (0216) 425 28 00

Çalışma Saatleri: 08.00 – 03.00

Bir listemizin daha sonuna geldik. Elimizden geldiğince Anadolu Kavağı’nda kahvaltı nerede yapılır? ve en iyi mekanlar hakkında kısa ve öz bir liste çıkarmaya çalıştık. Sizin de bu listeye eklenmesini istediğiniz kahvaltı mekanları varsa bize mutlaka yorum olarak yazın.