Arguvan Türkü Festivali | 2023 Etkinlik Takvimi Ne Zaman?

Arguvan Türkü Festivali 2022 Ne Zaman?
Arguvan Türkü Festivali | 2022 Etkinlik Takvimi

Arguvan Türkü Festivali, her yıl Malatya’da düzenlenen ve türkülerle eğlencenin ön plana çıktığı bir etkinliktir. İlk defa 2003 yılında düzenlenen festival her yıl aralıksız gerçekleştirilmiştir.

2020 yılında COVID-19 önlemleri kapsamında iptal edilen organizasyon dışında hiç ara verilmemiştir. Yöre sanatçılarının oldukça keyifli anlar sunduğu bu festival kapsamında ulusla sanatçılar da sahne almaktadır.

Amaç tamamen sanatçıların türkülerle halkı eğlendirmesidir. Bu kapsamda Arguvan Türkü Festivali her yıl olduğu gibi 2023 yılında da oldukça eğlenceli geçecek!

Genellikle yaz aylarında gerçekleşen bu güzel festival, 2023 yılında da benzer bir dönemde gerçekleşecektir. Ancak net tarih henüz belli değildir. Temmuz – Ağustos aylarında düzenlenmesi gereken bu festivali takip etmek için Arguvan Belediyesi web sitesine sık sık göz atmalısınız.

Arguvan Türkü Festivali Kaç Gün Devam Eder?

Arguvan’da gerçekleştirilecek olan festivalin kaç gün devam ettiği ile alakalı net bir düzenleme yoktur. Bazı yıllar 1 gün bazı yıllar da 2-3 gün gerçekleşen türkü festivali katılıma bağlı olarak değişik sürelerle devam etmektedir.

COVID-19 pandemi kuralları çerçevesinde genel olarak yoğunluk az olsa da son dönemde normalleşme adımlarının atılmasıyla beraber festival daha yoğun bir şekilde ilgi görmeye başlamıştır.

Malatyalıların çok yoğun ilgi gösterdiği bir etkinlik olan Arguvan Türkü Festivali çevre şehirlerden de insanların katıldığı bir şölendir. Özellikle de Malatya’ya seyahat etmek isteyen pek çok insan için bu festivalin tarihine göre planlama yapılması söz konusu olmuştur.

Siz de yaz aylarında farklı bir müzik heyecanı yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken sadece kaliteli bir festivale katılmak olacaktır.

Malatya’da Türkü Festivaline Katılmak Ücretli mi?

Arguvan Belediyesi tarafından düzenlenen Türkü Festivali halkın ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabileceği etkinlikler arasındadır. Üstelik bu etkinliklerde sadece türküler değil aynı zamanda panel ve sahne gösterilerinin de gerçekleştirilmesi mümkündür.

Bu bağlamda halkın yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği bir organizasyon olması tesadüf değildir. Siz de bu konuda harika bir deneyim yaşamayı arzu ediyorsanız etkinlik programını inceleyerek size en uygun deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.

Arguvan’da türkü ve eğlenceye doyum olmayacak!

Dipnot: Festivaller ve Etkinlik Takvimi hakkında daha fazla bilgi için Seyahat Bilgileri sayfamızı mutlaka ziyaret edin.