Balat Oyuncak Müzesi | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

Balat Oyuncak Müzesi
Balat Oyuncak Müzesi - İstanbul

İstanbul’da bulunan Balat Oyuncak Müzesi çocuk ve yetişkinler için oldukça ilgi çekici bir mekân olmayı başarırken sadece görselliğiyle değil ferah ortamıyla da özeldir.

Bu yönüyle hemen herkesin mutlaka görmesi gereken alanlardan bir tanesi olan Balat Oyuncak Müzesi’nde ‘Yaşayan Müze’ konsepti öne çıkar. İstanbullular için farklı bir deneyim sunmayı başaran bu enfes müzede siz de beklentilerinizin üzerine çıkacak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kısa bilgi: Hazır İstanbul‘u keşfetmeye çıkmışken; İstanbul’daki Tarihi Müzeler için oluşturduğumuz listeye de bir göz atabilirsiniz.

Oyuncak Müzesinden Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Balat Oyuncak Müzesi Hakkında Bilgiler

Müze 1000 m2 alan üzerine kurulu oldukça özel bir yerdir. Farklı konseptlerde alanları bulunan müzede nadir oyuncaklar, eşsiz döküm arabalar, bebek evleri, çizgi film sahneleri ve daha pek çok seçenek var.

Balat Oyuncak Müzesi
Balat Oyuncak Müzesi

Geçmişi 50 yıl öncesine uzanan bir koleksiyonu bir arada görebileceğiniz bu müzede Türkiye’nin en büyük kurşun asker koleksiyonunu da görebileceksiniz.

Timur İnçoğlu’nun girişimleriyle hazırlanmış olan bu müze kendini yenilemeyi hedefleyen bir yaklaşıma sahiptir. Bu kapsamda müze, dünyadaki örneklerine benzer niteliklere ulaşmayı hedefler.

Yapılabilecek Aktiviteler

Balat Oyuncak Müzesi Nerede ve Aktiviteler
Balat Oyuncak Müzesi Nerede ve Aktiviteler

Burası bir müze olmasının yanı sıra farklı etkinlikler düzenlenebilecek bir alan da olmayı başarmaktadır. Bu çerçevede müzeye ziyaret için gelmenin yanı sıra aktivite noktasında da sizi bekleyen farklı alternatifler vardır.

Maske Boyama Atölyesi: Maske Boyama Atölyesi’nde katılımcıların boya ve maskelerle hayal güçlerini ortaya çıkarmaları amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda hedef daima kaliteli ve görsel anlamda kusursuz çalışmalar yürütmektir. Katılımcıların eğlendiği ve eğlenirken de müzede keyifle zaman geçirdiği bu atölyede çocuklar için özel anlar yaşandığını ifade etmek mümkün.

Tahta Maket Birleştirme ve Boyama: Balat Oyuncak Müzesi bünyesinde gerçekleşen en ideal atölyelerden bir tanesi de Tahta Maket Birleştirme ve Boyama olarak bilinmektedir.

Çocukların el becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda hayal dünyalarını harekete geçirmek adına özel olan bu etkinlikte çocuklarınızın oldukça eğleneceklerini söyleyebiliriz. Farklı modellerin birleştirileceği ve boyanacağı bu atölyede siz de çocuklarınızla birlikte yer alabileceksiniz.

Doğum Günü Kutlama: Çocukların eğlenceli zaman geçirebilmesi adına hayli özel olan Balat Oyuncak Müzesi’nde size özel bir deneyim yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Özellikle doğum günü kutlamak isteyen çocuklar için sunulan özel hizmet çerçevesinde oyuncaklar içerisinde bir doğum günü eğlencesi öne çıkıyor.

Müze Kafe: Özellikle müze gezintisi esnasında yorulduğunuz ya da dinlenmek istediğiniz anlarda Müze Kafe imdadınıza yetişecek tatları ile sizi bekliyor olacak.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri 2022

Ziyaret saatleri: Müzeyi 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti: Bilet fiyatları ise tam için 40 TL ve öğrenciler için de 30 TL’dir. Öğretmenler de öğrenci bileti kapsamında indirimli olarak giriş sağlayabilirler.0 – 3 yaş arası çocuklar için girişler ücretsizdir.

Balat Oyuncak Müzesi Ulaşım

Adres: Yavuz Sultan Selim, Abdülezelpaşa Cd. No:65, Pk: 34087 – Fatih / İstanbul

Telefon: (0212) 935 30 80

Nerede?: İBB Haliç Sosyal Tesisleri karşısında bulunmaktadır. Edirnekapı Haliç istikameti yönünde ilerleyerek tesislere ulaştıktan sonra tam karşısındaki müzeye giriş yapabilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma kullanmak isteyenler ise 399B – 44B – 1453 – 99A – 33ES – 99 – 55T – 36CE – 399C ve 48E hat numaralı otobüsleri kullanabilir.

Konum Bilgisi