Haliç Sosyal Tesisleri / İstanbul

İstanbul‘un yükselen trend semtlerinden birisi de Balat. Pek çok tarihi yapısı, dar sokakları, eğlenceli kafeleri ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz güzelliği ile kesinlikle gezilmesi gereken bir semt. Biz de uzun uzun bir gezinti yaptık ve kapanışı da Haliç Sosyal Tesisleri ile yaptık. Bu yazımızda tesis hakkında pek çok bilgiye ulaşabileceksiniz. Haliç Sosyal Tesisleri kahvaltı fiyatları, nerede? ve nasıl gidilir? yanı sıra daha pek çok bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haliç Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

879 metrekare alan üzerine kurulu tesis aynı anda 340 kişiyi ağırlayabilmektedir. Mimari yapısında Türk mimarisi yapı tarzı dikkat çekmektedir. Balat’ın tarihi dokusuna uygun olarak dış kısmı ve iç kısmının büyük bölümü ahşap olarak yapılmıştır.

Biraz da manzarasından bahsedelim. Haliç kıyısında bulunan tesise pek çok tarihi yapı komşuluk etmekte. Bunların başında Galata Kulesi ve Galata Köprüsü gelmektedir. Tarihi yarımadaya karşı uzun uzun seyirlere günün yorgunluğunu çıkarabilirsiniz.

Haliç Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları
Haliç Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Haliç Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Sosyal tesislerin vazgeçilmezlerinden olan kahvaltı burada da ayrı bir zevk. Uzun Pazar kahvaltılarının vazgeçilmez adreslerinden olan Sosyal Tesisler, hem uygun fiyat hem de lezzetli ve doyurucu menüleri ile bizlerin gönüllerinde çoktan sağlam yer edindiler bile. Gelelim Kahvaltı Fiyatlarına. Sosyal tesislerin en güzel özelliklerinden birisi de fiyatların sabit olması. Bazı özel durumlarda 1-2 lira fark etse bile bu durum anlayış ile karşılanabilir pek tabi. Kahvaltı tabağı: 20 Lira.

Serpme Kahvaltı 35 Lira.

Ben standartları sevmem diyenlerdenseniz de pek çok aperatif seçmeniz mümkün.

Patates Tava: 5 Lira

Paçanga Böreği: 5 Lira

Omlet Çeşitleri: 6-10 Lira arası

Bal, Reçel, Tereyağı ve daha fazlası gibi pek çok çeşidi bunlara yakın fiyatlarla tercih edebilirsiniz.

Haliç Sosyal Tesisleri Menü

Sadece kahvaltı için değil aynı zamanda tesis içinde bulunan restoran bölümü tercih ederek nefis bir öğle yemeği ya da harika bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Lezzet, kalite ve sunum açısından mükemmele yakın olduğunu söylemeliyim. Üstelik hem uygun fiyat hem de her damak zevkine uygun bol çeşit ile. Tesisin özel spesiyalleri ise Beğendili Levrek, Fesleğen Soslu Levrek, Kiremitte Alabalık ve Somon Güveç. Her biri birbirinden lezzetli bu tatları denemek isterseniz de fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Haliç Sosyal Tesisleri Fiyatları

Zeytinyağlılar: 6-8 Lira arası

Izgara Çeşitleri: 12-28 Lira Arası

Balık Çeşitleri: 17-25 Lira arası

Tatlılar: 6-9 Lira arası

Fesleğen Soslu Levrek: 30 Lira

Beğendili Levrek: 30 Lira

Somon Güveç: 25 Lira

Kiremitte Alabalık: 20 Lira

Haliç Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Haliç Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Haliç Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Küçük Mustafa Paşa Mahallesi, Abdülezel Paşa Caddesi, Kadir Has Üniversitesi Karşısı – Fatih / İstanbul

Telefon: 444 10 34

Ulaşım: Araba ile gelmek isteyenler ise Edirnekapı Haliç istikameti yönünde ilerlerken Ayvansaray- Eyüp tabelasından çıkış yapıp, ışıklardan sağa dönüp yaklaşık 2.5 kilometre ilerledikten sonra tesislere ulaşabilir.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 399B – 44B – 1453 – 1453 – 99A – 33ES – 99 – 55T – 36CE – 399C – 48E hat numaralı otobüsleri kullanarak tesise gelebilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)