Bodrum merkezde konaklayıp denizden sonra eğlenmek isteyenler için bir yerden bahsedeceğiz bu yazımızda. Bodrum merkeze 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde olan Bardakçı Koyu genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri ve daha fazlasına yazımızın devamında.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Bardakçı Koyu Genel Bilgiler

Bodrum merkez ile Gümbet arasında kalan küçük koydur. Merkezde konaklayan, başka plaj ve koylara araç ile ulaşım sağlayamayacak olan ve eğlenmek isteyen herkese tavsiye edebiliriz. Eğlenmek isteyenler için diyoruz çünkü Gümbet gibi gece hayatının en yoğun olduğu bölgeye plajdan çıkıp duşunuzu aldıktan sonra hemen ulaşabilirsiniz. Konaklama diyoruz çünkü Bodrum merkeze yürüme mesafesinde. Başka bölgeye gidecek aracınız yoksa diyoruz çünkü aracınız varsa tercih edebileceğiniz daha güzel plaj ve koylar mevcut. Yani bu şartlardan herhangi biri size uyuyorsa sizin için en uygun yer diyebiliriz.

Bardakçı Koyu Özellikleri

Bodrum merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan koya yürüyerek 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Bodrum Değirmenlerine varmadan sol tarafta kalmaktadır.

Koy içerisinde bir halk plajı bulunmuyor maalesef. Burada otellere ve işletmelere ait plajlardan birisini seçip denize girebilirsiniz.

Sahil şeridi öyle çok büyük değil. Ama girişin ücretli olmasından dolayı çok kalabalık olmaması tercih sebepleri arasına yazılabilir. Sezonda ziyaretçi sayılarının artması dolayısıyla kalabalık olduğu zamanları düşünürsek gürültülü bir ortam olacağı da gün gibi ortada.

Bir koy olmasından dolayı deniz sakin ve dalgasız. Yüksek sezon zamanları deniz bulanık olabilir belki ama Mayıs ve Eylül aylarında deniz oldukça temiz ve berrak.

Suyun ılık olması ve deniz seviyesinin yavaş yavaş derinleşiyor olması bir diğer güzel yanları. Yeni yüzmeye başlayanlar ve çocuklu aileler için tercih sebebi olabilir.

Son olarak da sahilin ve deniz tabanının kum ile kaplı olduğunu ve az da olsa yer yer yosunların olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bardakçı Koyu Giriş Ücreti 2022

Bardakçı Koyu Giriş Ücreti
Bardakçı Koyu Giriş Ücreti

İşletmeden işletmeye fark olmakla birlikte giriş ücreti için ortalama 80-100 TL arsında diyebiliriz. Fiyatlar sadece giriş ücretinde değil hizmet alanında da fark göstermekte. Yani kimi işletme bu ücreti alıp kredili sistem olarak hizmet vermekte kimisi ise bu ücreti alıp sadece şemsiye ve şezlong hizmeti vermekte. Yani bir yerde karar vermeden önce mutlaka diğer işletmelerden de bilgi almanızda fayda var. Otellerde konaklarsanız da herhangi bir ücret ödemeden plajından faydalanabilirsiniz. Olur da plaja girmek istemez sadece yiyecek – içecek için tercih etmek isterseniz de çok güzel restoranlar olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Bardakçı Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Eskiçeşme Mahallesi, Kaptan Kalesi Sk. No:9, 48400 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Bodrum merkezden Gümbet istikametine doğru yürürken Bodrum Değirmenlerine gelmeden önce sol tarafta kalmaktadır. Yaklaşık 10-15 dakikalık yürüme sonrası ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.