Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark)

Hafta sonu eğlence arayanlar için harika bir önerimiz var. Bayrampaşa Şehir Parkı halk adıyla AdaPark. Lunaparkı ve göleti ile hem yetişkinlerin hem de çocukların buradan fazlası ile keyif alacağını düşünüyoruz.

Kısa bilgi: Daha fazla farklı alternatifler arıyorsanız: İstanbul’da Yapılacak En Güzel Aktiviteler listemize de mutlaka bir göz atın derim.

Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark)

30 Temmuz 2003 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Parkada, 480.000 metrekare alan üzerine yapılmış olması ile ülkemizin en büyük eğlence parkı olma özelliğine sahiptir.

Parkın biri lunapark kısmından diğeri de yapay gölet kısmından olmak üzere 2 tane giriş-çıkış kapısı bulunmakta. İçeriye girdikten sonra ilk verdiğimiz tepki “vay be” demek oldu. Gerçekten görsel bir şölen içerisinde bulduk kendimizi. Özellikle çocuklu ailelerin kesinlikle buraya gelerek çocuklarını gönüllerince eğlendirmesini öneriyoruz.

Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) Göleti
Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) Göleti

Yapay gölet, lunapark, çocuk oyun parkı ve çiftlik alanları ziyaretçilerin en çok uğradığı yerler olarak göze çarpıyor. Bizde hepsinden kısa kısa bahsetmeye karar verdik.

Yapay gölet; Suyun yüksekliği 30 santimetre olduğu bu gölet görsel şölenin en önemli parçası. İster etrafında konulan banklarda oturup pikniğinizi yapabilir, ister etrafında yapılan yürüyüş parkurunu kullanabilir isterseniz de bisiklet kiralayıp gölette bisiklet keyfini çıkarabilirsiniz.

Lunapark; çocuklar için parkın en eğlenceli kısmı. Burada çocuklar için pek çok aktivite olanağı mevcut. Hemen hatırlatmakta fayda var bazı alanlarda yaş sınırlaması var. Değişik aktiviteler ile çocuklarınız eğlencenin doruğuna çıkacak.

Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) LunaPark
Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) LunaPark

Çocuk Oyun Parkı; burası ise herhangi bir ücret ödemeden salıncak, kaydırak gibi çeşitli oyun aletleri ile çocukların güzel vakit geçirmesi için hazırlanmış. Gönüllerinde gezip tozabilecekleri enfes bir alan.

Çiftlik; burada binicilik eğitimi verilen bir alan. Hem hayvan sevgisi hem de sporun birlikte yapıldığı yetişkin ve çocukların oldukça güzel vakit geçirdiği bir nokta. Özellikle çocukları burada at üzerine binerek çok farklı bir tecrübe ile tanışıyorlar.

Parkın içerisinde bulunan diğer bölümlerde en az yukarıda anlattığımız yerler kadar güzel. Anfi tiyatro yaklaşık 4000 kişilik ve yaz aylarında burada konser, tiyatro gibi çeşitli aktiviteler yapılıyor.

Yani uzun lafın kısası burası eğlence arayanlar için tam biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Önemli Bilgilendirme: Parkada’ya bisiklet, scooter, kaykay, paten, top, uçurtma, evcil hayvan, kabuklu yemiş sokmak yasak.

Parkada İçerisinde Neler Var?

Anfi Tiyatro, Piknik yerleri, Lunapark, Kafeler ve Restoranlar, Yapay Gölet ve köprü -Bowling Salonları, Mini Hayvanat Bahçesi, Çarşı, Yürüyüş Alanları, Hobi Bahçeleri, Sergi Alanı, Açık ve Kapalı Spor alanları.

Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) Ücretleri ve Çalışma Saatleri: 2023

Jeton: 20 TL

Deniz bisikletleri 2 ve 4 kişilik. 2 kişi 40 TL, 4 kişi 70 TL. Kullanım süresi ise 10 dakika.

Çocuklarınızı ata bindirmek isterseniz parkurda 2 tur 40 TL.

Araçla gelenler için de otopark ücretinin saat sınırı olmaksızın 20 Lira olduğunu hatırlatalım.

AdaPark Çalışma Saatleri: Hafta sonu ve tatil günleri güzel havalarda pek çok ziyaretçiyi ağırlayan Parkada 08:30 – 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bayrampaşa Şehir Parkı (AdaPark) Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kocatepe Mah. Hudut yolu üzeri Kocatepe Bayrampaşa / İstanbul

Telefon: (212) 640 95 50

Nasıl Gidilir?: Aracınızla gidiyorsanız; Bayrampaşa sapağına girdiğiniz de Otogar yolunu takip edin, Otogar bağlantı yolu tabelalarından ilk sağa saptığınızda park hemen karşınıza çıkacaktır.

Toplu ulaşım; ile gitmek isteyenler de Metroyu tercih edebilirler. Kocatepe metro durağında indikten sonra Parkada yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Konum bilgisi için tıklayın.