Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Nerede, Neler Yenir ve Fiyatlar

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve burada neler yenir, fiyatları nedir?, nasıl gelinir sizler için kaleme aldık. Pazar günlerinin hiç şüphesiz en güzel yanı sevdiklerimiz ile yapılan Pazar Kahvaltıları. Bu Pazar günü bir değişiklik yapıp Pazar Kahvaltımızı dışarıda yapalım dedik ve Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağına attık kendimizi.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Kahvaltı yapmak isteyenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu sokakta kaybolmamaya dikkat edin. Şaka değil gerçekten söylüyorum sokağa girince uzun kuyruklar arasında kaybolup neredeyim ben diyebilirsiniz.

Açık konuşmak gerekirse bu kadar kalabalık olacağını ben bile beklemiyordum. Daha sakin mekan bulmak için ise sokağın içerisine girip farklı mekanları seçebilirsiniz. Sokakta tahminimce 30-35 tane kahvaltcı bulunuyor. Zaten sokakta adını bu kahvaltıcılardan alıyor. Sokağa giriş yapılan dar, arnavut kaldırımlı taşlar ve mis gibi kokular sizi eski zamanlara götürüyor.

Kahvaltıcılar Sokağında Menü, İçerikleri ve Fiyatları

Kahvaltı tabakları genelde aynı içerğe sahip. Peynir, zeytin, reçel,tereyağ, kaymak, bal, haşlanmış yumurta, domates, salata, fındık veya fıstık esmesi bulunmakta. Bazı mekanlarda ufak değişik değişiklikler de elbette mevcut. Kahvaltı Tabağı fiyatları 70-100 TL arasında değişmekte.

Sadece kahvaltı tabağını tercih edeceksiniz diye bir zorunluluk yok tabi ki. İsteğe bağlı olarak omlet (karışık, sucuklu, karaşarı, peynirli vb.) menemen( pastırmalı, kavurmalı, sucuklu vb.), tost (kaşarlı, sucuklu, kaşarlı, kavurmalı vb), gözleme ( papatesli, kaşarlı, peynirli vb), pişi gibi farklı tatları da deneyebilirsiniz. Seçeceğiniz malzemelere göre bunların fiyatları da 40-50 TL arasında değişmektedir.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağındaki Mekanlar

İstanbul’un popüler kahvaltı yeri Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki mekanları sizler için derledik.

1- Bi Kahvaltı

Beşiktaş Bi Kahvaltı
Beşiktaş Bi Kahvaltı

Bi Kahvaltı: Otantik dekorasyonuyla müşterilerine hizmet veren mekanda tek rahatsızlık veren husus, kalabalık bir yer olmasıdır. Ancak Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı boyunca yan yana bulunan 35’e yakın mekanın hepsi kalabalık oluyor diyebiliriz. Dolayısıyla Pazar gününüzü sakin bir restoranda kahvaltı yaparak geçirmeyi düşünenler için bu sokağı tavsiye etmiyoruz. Bi Kahvaltı’yı tercih edecek olanlara da, menünün ve hizmetin gayet güzel olduğu haberini verebiliriz.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Cad. Çelebioğlu Sok. No:21 D:23/B. 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 258 34 23

2- Renkli Limon

Beşiktaş Renkli Limon
Renkli Limon -Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Renkli Limon: Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın en popüler mekanıdır. Organik ve ev yapımı reçellerin dahil olduğu kahvaltı menüsüyle doyabilirsiniz. Mekanın dekorasyonu da oldukça iyidir. Ancak diğerlerinde olan sorunun burada da söz konusu olduğunu ifade edelim. Mekan kalabalık ve diğer mekanlarla dip dibe bulunuyor.

Adres: Sinanpaşa, Alaybeyi Sk No:22, 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 256 80 85

3- Çakmak Cafe

Beşiktaş Çakmak Cafe
Beşiktaş Çakmak Cafe

Çakmak Cafe: Menü olarak menemenin meşhur ve popüler olduğu bir mekandır. Ayrıca, çikolatalı gözlemesini de beğenenlerin sayısı az değil. Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda 120 TL serpme kahvaltı yapabileceğiniz en iyi mekanlar arasında yer alıyor. Kalabalık olmasından dolayı hizmet bazen aksasa da, hoşgörülü olmak lazımdır.

Adres: Sinanpaşa mah., Ihlamurdere Cad., Şair veysi sokak 4/c, 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 259 22 17

4- Fiskos Cafe & Breakfast

Fiskos Cafe & Breakfast
Fiskos Cafe & Breakfast – Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Fiskos Kahvaltı: Bu işletme kalıcı olarak hizmet vermemektedir.

Adres: Türkali, Şair Veysi Sk. No:14, 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon:

5- Cumbalı Kahvaltı

Beşiktaş Cumbalı Kahvaltı
Beşiktaş Cumbalı Kahvaltı

Cumbalı Kahvaltı: Zengin kahvaltı menüsü ve güler yüzlü çalışanlarıyla tercih edilen mekanlar arasında bulunan Cumbalı Kahvaltı, iç mekan dekorasyonu biraz sıkışık bir yerdir. Ancak avludaki masaları arasındaki boşluk yeterlidir denilebilir. Hafta sonu kalabalık olan mekana hafta içinde gelmek sakin bir kahvaltı tercih edenler için iyi olabilir.

Adres: Sinanpaşa, Alaybeyi Sk No:3, 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0539 279 75 17

6- Cafe Faruk Kahvaltı

Beşiktaş Faruk Kahvaltı
Beşiktaş Faruk Kahvaltı

Cafe Faruk Kahvaltı: Yumurtalı ekmek lezzetinin favori gösterildiği mekanlardan birisidir. Doyurucu kahvaltı menüsüne sahip mekanın güzel bir atmosferi var. Hizmet sunan garsonlar gayet güler yüzlü ve ilgililer. Kahvaltıcılar sokağında tercih edilebilecek mekanlardan biridir.

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Şair Veysi Sokak 4/E-F, 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 227 43 03

7- Pişi Breakfast & Burger

Pişi Breakfast
Pişi Breakfast – Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Pişi Breakfast & Burger: Bu mekanda muhteşem pişiler hazırlandığını söylemek isterim. Kahvaltı tabağı ve pişi ve çay için ortalama 120 TL ödeyerek doyurucu bir kahvaltı ile güne merhaba diyebilirsiniz. Ufak bir mekan olmasından dolayı bazen kuyrukları oluşabiliyor. Keyifli bir kahvaltı için erkenden gitmenizde fayda var.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak 14 – Beşiktaş / İstanbul

İletişim: 0212 327 71 90

8 – Kardeş Payı Kahvaltı Kafe

Kardeş Payı Kahvaltı Kafe
Kardeş Payı Kahvaltı Kafe

Kardeş Payı Kahvaltı Kafe: Sessiz sakin, huzurlu ve köşe bir mekan. Nezih bir yerde arkadaşlarınız ile beraber keyifli bir kahvaltı yapmak isterseniz tercihiniz burası olabilir. Bir çok yöresel lezzetti bulabileceğiniz bu yerde kahvaltı sonrası yaptıkları kahve ikramıda gönülleri fethetti desek yeridir. :)

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebi Oğlu Sokak No: 5 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0533 922 21 96

9 – Siyah Cafe Breakfast

Siyah Cafe Breakfast - Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı
Siyah Cafe Breakfast – Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Siyah Cafe: Kahvaltı çeşitliliği olarak bir çok kişinin beğenisini alan bu yer, kendine has bir yöresel lezzeti var. Mekan otantik bir konsepti olduğunu da söylemeden edemeyeceğiz., İçerisinde bir çok çeşit kitap ile farklı bir tarz yaratmışlar. Bu mekanı görmeden Beşiktaş kahvaltıcılar sokağından ayrılmayın derim.

Adres: Sinanpaşa, Mahallesi, Pk. 34353 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0534 260 76 14

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda yer alan otuza yakın mekandan öne çıkanları bu kadar!

Her mekanın kendisine has dekorasyonu ve kahvaltı lezzetlerini olduğunu belirtebiliriz. Burada sayılmayan mekanların da müşterileri için iyi bir atmosfer sunduklarını not edelim.

Ve son olarak güzel bir kahvaltıdan sonra Beşiktaş’ta bir gezintiye çıkmak isterseniz Beşiktaş’ta En Çok Gezilen 11 Yer adlı listemize göz atabilir yada İstanbul’u karış karış gezmek istiyorsanız İstanbul’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz detaylı listemize buradan ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel yerleri bu yazımızda sizler için sıraladık. :)

Kahvaltıcılar Sokağı Fotoğrafları

Kahvaltıcılar Sokağı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Ihlamurdere Caddesi, Çelebi Oğlu Sokak – Beşiktaş / İSTANBUL

Nasıl Gidilir: Toplu taşıma veya dolmuş ile Beşiktaş Meydanı’na geldikten bulunduğunuz konuma göre;

Beşiktaş Deniz Müzesi’nin tam karşısında bulunan Kabalcı Kitapevi’nin bulunduğu sokaktan içeri girip 5 dakikalık yürüyüş sonunda solunuzda kalan Çelebi Oğlu Sokakta bulunan kahvaltıcılar sokağına ulaşabilirsiniz.

Kartal Heykeli’nin bulunduğu dörtyol ağzına geldikten sonra Çelebi Oğlu Sokağa ulaşabilirsiniz.

Araçla gelenler ise; gelecekleri güzergahlara göre Karaköy-Kabataş sahil yolunu, Zincirlikuyu-Beşiktaş yolunu ya da Ortaköy-Beşiktaş sahil yollarını kullanarak beşiktaş Meydanına gelmeliler. Burada Kabalcı Kitapevi’nin bulunduğu sokaktan sağ tarafa dönerek sokağa giriş yaptıktan sonra araçlarını parketmek için Büyük Beşiktaş Çarşısı Otoparkına giriş yapmalıdırlar.