Beşiktaş Stadına Nasıl Gidilir? & En Kolay Ulaşım Yolları

Beşiktaş Stadına en pratik ulaşım yollarını bu yazımızda sizler için kaleme aldık. Stada nasıl gidilir?, en kolay ulaşım yolları nelermiş? bir göz atalım.

Vapur İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Vapur İle Beşiktaş Stadına UlaşımBeşiktaş vapur iskelesinde indikten sonra Çırağan Sarayı istikameti yönüne doğru devam etmeniz gerekmekte. Maç günleri bu yol oldukça kalabalık ve coşkulu olmasından dolayı en çok tercih edilen güzergâh. Ağaçlarla kaplı bu yol yaklaşık 15-20 dakika yürüyerek geçildikten sonra stada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Metro İle Beşiktaş Stadına UlaşımUlaşım için tercih edilen bir diğer yöntem de Metro. Burada 3 seçenek ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 1. Seçenek Taksim Metro istasyonunda inip Elmadağ veya Gümüşsuyu istikametlerini kullanarak 10 dakikalık yürüme sonucu Stada ulaşabilirsiniz. Ya da vaktiniz varsa ve biraz da gezmek istiyorsanız Osmanbey istasyonunda inip Maçka Parkı’nı gezerek stada ulaşabilirsiniz.

Son seçenek olarak da Metroya bindiğiniz istikametin güzergahına göre; Gayrettepe istasyonunda inip, Zincirlikuyu Metrobüs durağı Beşiktaş çıkışından çıkıp, Minibüsler ile Beşiktaş’a vardıktan sonra yürüyerek stada ulaşabilirsiniz.

Metrobüs İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Metrobüs İle Beşiktaş Stadına UlaşımMetrobüs ile stada gidebilmek için öncelikle Zincirlikuyu istasyonunda inmeniz gerekmekte. Burada dikkat edilecek konu “Beşiktaş Çıkışı” Tabelalarını kaçırmamak. Bu çıkıştan çıktıktan sonra hemen çıkışta Beşiktaş Minibüslerine binerek Beşiktaş Meydanına varabilirsiniz. Buradan da 15-20 dakika yürüyerek stada ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Merkezi bir noktada bulunan Vodafone Park’a pek çok toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlanabilmektedir. Direk stadın yanına giden otobüsler olduğu gibi Taksim – Kabataş – Beşiktaş gibi merkezi yerlere de gelip 15-20 dakikalık yürüyüşlerden sonra stada ulaşabilirsiniz.

Stadın Yanından Geçen Otobüslerin Hat Numaraları: 37T – 38T- 49T- 54B-55B – DT1 – DT2

Tramvay İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Eminönü-Kabataş Tramvayını kullanarak Kabataş’a geldikten sonra 10 dakikalık yürüyüş sonrası stada ulaşabilirsiniz.

Özel Araç İle Beşiktaş Stadına Ulaşım

Özel aracınız ile buraya ulaşmanın en kestirme yolu Kağıthane Tünelini kullanmaktır. Bunun haricinde Levent-Maslak istikametinden gelenler de Barbaros yokuşunu kullanarak stada varabilirler. Bunun haricinde Eminönü istikametinden gelecekler de Karaköy-Kabataş sahil yolunu kullanarak stada ulaşabilirler.

Açık Adres: Vişnezade Mahallesi, 34357 – Beşiktaş / İstanbul – Konum bilgisi için tıklayın.