Beykoz Koru Sosyal Tesisleri
Beykoz Koru Sosyal Tesisleri

Tertemiz orman havası içerisinde boğaz manzarası eşliğinde bir hafta sonu geçirmek isteyenlerdenseniz Beykoz Koru Sosyal Tesisleri doğru tercih. Yemyeşil doğa içerisinde masmavi boğaz manzarası ve tertemiz havası ile tesis harika vakit geçirmenizi sağlayacak. Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Kahvaltı, Akşam yemeği, menü ve fiyat listesi yanı sıra ulaşım ve iletişim bilgileri için okumaya devam edin. Tesis hakkında merak edilenler bu yazımızda sizleri bekliyor.

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

Tesis Abraham korusu ya da daha bilindik adıyla Beykoz korusu içerisinde bulunmaktadır. Yaklaşık 150 dönüm büyüklüğü ile boğazın en büyük korularından birisidir. Beykoz ile Paşabahçe sırtlarından başlayarak Riva’ya kadar uzanır. Koru içerisinde iki büyük mağara, beş havuz ve bir saray kalıntısı bulunur.

İstanbul‘daki bu tesis, 2006 yılından beri ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Asırlık çınar ağaçları, yemyeşil dokusu ve masmavi boğazı ile misafirlerini büyüleyen tesis aynı zamanda düğün, nişan, sünnet, mezuniyet töreni gibi pek çok organizasyona ev sahipliği de yapmaktadır.

Tesis ile ilgili en önemli not Pazartesi günleri hizmet vermemektedir.

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları
Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Dinlenme, eğlence ve spor aktivitelerin yapıldığı koru içerisinde bulunan tesislerin en kalabalık ve yoğun olduğu gün hiç şüphesiz Pazar günleri. Yöresel peynir, ev yapımı reçel, hamur işleri gibi 60 çeşit açık büfe kahvaltı seçenekleri ile uzun Pazar kahvaltısı sevenlerin uğrak yerlerinden birisi.

Açık büfe kahvaltı fiyatı kişi başı 50 Lira.

Beykoz Koru Sosyal Tesisi Menü

Tesis spesiyal menüleri ile gözde yemek mekanları arasındadır. Spesiyaller arasında en çok Sotelenmiş sebzelerle doldurulan Yaprak Bonfile, patates püresi eşliğinde servis edildiği Koru Steak ve sotelenmiş tavuk ve sebzelerle doldurulan kreplerin kızartılmasıyla hazırlanan Koru Krep’i tercih edilmektedir.

Restoran kısmı ile ilgili en önemli not herhangi bir organizasyon nedeni ile hizmet dışı olabilmesidir. Bu yüzden akşam yemeği için gitmeden önce kesinlikle arayıp teyit almanızda fayda var.

Beykoz Koru Sosyal Tesisi Yemek Fiyatları

Sosyal tesislerde fiyatlar çok fazla farklılık göstermemekte. Her keseye uygun üş aşağı beş yukarı sabit fiyat politikası uygulanmakta. Bilmeyenler için ortalama olarak çeşitleri ve fiyat aralıklarını paylaşacağız;

Izgara çeşitleri: 12-28 Lira.

Balık Çeşitleri: Mevsimine göre, 18-25 Lira.

Tatlı: 6-10 Lira.

Spesiyaller: Koru Steak 30, Koru Krep 8 Lira.

Beykoz Koru Sosyal Tesisi Organizasyon Hizmetleri

Yukarıda da belirttiğim gibi koru içerisinde bulunan tesiste pek çok organizasyon yapılabilmekte. Aynı anda 1.000 kişi ağırlayabilme olanağı sunan tesiste fiyatlar hafta içi ve hafta sonuna göre, seçilecek yemeklere göre farklılık göstermekte. Bu yüzden burada fiyat bilgisi paylaşamamaktayız ancak iletişim kısmında bulunan telefondan arayarak ya da tesisi ziyaret ederek fiyat alabilirsiniz.

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Merkez Mahallesi, Kemerüstü Sokak, Beykoz Korusu – Beykoz / İstanbul

Telefon: 444 10 34

Ulaşım: Araç ile ulaşımda en kolay güzergah sahil yolunu kullanmak. Araç ile sahil yolu üzerinde Beykoz istikameti yönünde devam ederken Kelle İbrahim Caddesi Üzerene gelmeniz tesise ulaşmanızı sağlayacaktır.

Toplu taşıma ile ulaşım seçeneği oldukça fazladır. Tesislere yakın konumdan geçen otobüslerin hat numaraları şu şekildedir;

15 – 15A – 15TY – 15D – 15T – 11H – 15BK – 11H – 15F – 121A – 135 – 135G – 135K – 136 – 136B – 137 hat numaralı otobüsler tesise yakın konumdan geçmektedirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)