Bıyıklı Plajı - Balıkesir
Bıyıklı Plajı - Balıkesir

Cunda Adası‘nın incisi Bıyıklı Plajı ve nerede bu yer dedirten eşsiz güzellikteki denizi hakkında merak edilen her şey bu gezi yazımızda sizleri bekliyor. Cunda, tatil denilince akla ilk gelen adreslerden biri. Birbirinden eşsiz plajları ile öne çıksa da kendisine has doğası ve mimari yapısı da yerli yabancı turistleri kendisine çekmeyi başarıyor.

Adaya gelince ilk yapılmak istenilen serin sularına kendinizi bırakmak olsa da Cunda Adası’nda kafanıza esen her yerde denize girmek doğru olmaz. Her köşesine denizin eşlik ettiği adada yüzülebilecek koyları ve plajları bilmek lazım.

Bıyıklı Sahili - Cunda Adası
Bıyıklı Sahili – Cunda Adası

Şunu da not edelim, adanın hemen her yerinde plajlara rastlamak mümkündür. Bir plan yapılarak farklı özelliklere sahip plajların hepsinde gezilebilir ve yüzme keyfi yaşanabilir. Ancak bunun için fazla zamanı olmayanların Bıyıklı Plajı’nda vakit geçirmelerini tavsiye ederiz.

Önemli: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj ya da bir koy görüp gitmeyin, Cunda Adası plajları ve koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Bıyıklı Plajı Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Bıyıklı Plajı Genel Özellikleri

Cunda Adası’nın iki meşhur koyu var. Ortunç ve Pateriça koyları. Bıyıklı Plajı, Pateriça’da yer alan en iyi plajlardan biri. Hatta Cunda Adası’nın merkezi plajı denilse yanlış olmaz. Plaj merkezi olunca tatil sezonlarının en canlı olduğu dönemlerde yer bulmak biraz zorlaşır. Ancak yine de çok rahatsız edici bir kalabalığın olmaması yüzme keyfini en iyi şekilde yaşamanıza izin verir.

Bıyıklı Beach - Balıkesir
Bıyıklı Beach – Cunda Adası

Hemen hemen Cunda Adası’nda tüm plajların ortak özelliği denizin sığlığıdır. Bıyıklı Plajı’nda da durum aynı. Bu durum, çok iyi yüzme bilenleri biraz rahatsız edebilir ama denizin üzerine kurulu iskelelerin sonuna giderek derin yerlerde yüzmek mümkündür.

Denizin sığ olması çocukları olan aileler için avantaj yaratıcı bir durum. Plajın sığ olan yerlerinde oyun platformları bulunuyor. Pateriça’da Bıyıklı Plajı’nda yüzmek zorunda değilsiniz. Koyun değişik noktalarında da denize girmek mümkün. Ancak Bıyıklı Plajı’ndaki imkanlardan yararlanmanız söz konusu olmaz.

Bıyıklı Plajı Olanakları

Bıyıklı Plajı Nerede - Cunda
Bıyıklı Plajı Nerede – Cunda

Pateriça Koyu oldukça popüler bir yüzme alanı ama bize göre adanın en popüler yüzme alanı Ortunç Koyu. Yine de isim yapmış olmasının verdiği avantajla Pateriça ve Bıyıklı’nın önemi fazla. Burasını işleten iki farklı firma var. Minas Beach ile Bıyıklının Yeri… İkisinin sunduğu imkanlarda aynı tek fark isimleri. Duş, tuvalet, otopark ve restoran kafe gibi hizmetlerin hepsi var. Gayet güzel ve nezih bir alan.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Giriş ücreti: Plaja giriş bedeli 300 lira. Bu bedelin içerisinde yeme içme de var.

Şezlong ücreti: 150 liralık kısmı, şezlong ve şemsiye ücreti için kullanılıyor. Geri kalanı ile de yemek yiyebilirsiniz.

Bıyıklı Plajı Ulaşım Bilgileri

Adres: Namık Kemal Mahallesi Küme Evleri No:10 Pateriça Mevki 1.köy, Pk: 10400. Cunda Adası – Ayvalık / Balıkesir

Nerede?: Bıyıklı Plajı, Cunda merkezden araç ile yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Nasıl gidilir?: Alibey Adası tarafına geçip, Namık Kemal Caddesi’ne çıkılınca kuzey istikamette ilerlemelisiniz. Yani Güvercin Adası yönüne doğru sürmelisiniz. Yol boyunca birçok plaj ismi ile karşılaşmanız mümkün. Pateriça Koyu tabelasını gördükten sonra Bıyıklı Plajı işaretine dikkat etmeniz yeterli olacak.

Konum Bilgisi