Cunda Adası Plajları ve Koyları Listesi
Cunda Adası Plajları ve Koyları

Cunda Adası en iyi tatil rotalarından biri. Doğası, tarihi yerleri, plajları ve koyları ile yaz tatilini doludizgin geçirmek isteyenler için ideal bir ada. Buradaki plajlar mavi bayrağa sahip ve suları berrak. Ayrıca Cunda plajlarının hemen hepsinde sığ bir denizle karşılaşacağınızı da not edelim. Bu durum çocuklu aileler için önemli bir avantaj.

Cunda Adası Plajları ve Koyları

Berrak ve soğuk suları, altın rengi kumsalları ile Cunda’da en çok tercih edilen plajlar hangileri peki? Bu yazımızda Balıkesir sınırları içerisinde bulunan Cunda Adası’nda denize girilebilecek yerleri sizler için kaleme aldık. Cunda Adası Plajları ve Koyları, genel bilgileri, özellikleri, giriş ücretleri, nerede? ve nasıl gidilir? gibi bilgileri tek bir yerde toplamak istedik.

1- Bıyıklı Beach

Bıyıklı Beach Cunda
Bıyıklı Plajı

Cunda denilince akla Patriçya denilen koy gelir ve bu koydaki en önemli plajlardan biri Bıyıklı Plajı‘dır. Denizi sığ ve berrak görünümü ile güneş ışınlarını yansıtır. İçinizi ısıtan plajın iskelesi, locaları ve şezlongları var. Aileler için oldukça güzel bir yer. Burası tatilciler tarafından ilk tercih edilen plajlar arasında. Bu nedenle kalabalık.

Bıyıklı plajı sunduğu olanaklar: Loca ve şezlong kiralanabilir. Otopark, restoran ve kafeterya hizmetleri veriliyor. Ayrıca, internet gibi hizmetlerden de faydalanmak mümkün.

Şezlong fiyatları: Loca kiralamak isteyenlerin 100 lirayı gözden çıkarması gerekir. Şezlong kiralama bedeli 75 lira ama bu bedelin 50 liralık kısmı yeme-içme için kullanılıyor.

Bıyıklı plajı nerede?: Namık Kemal Mahallesi Küme Evleri No:10 Pateriça Mevki 1.köy, Namık Kemal, Cunda Adası/Ayvalık.

Telefon: 0 534 215 11 32

2- Mola Beach

Mola Beach - Cunda Adası Plajları ve Koyları
Mola Beach – Cunda Adası Plajları ve Koyları

Cunda’nın diğer güzel plajlarından biri de Mola Beach. İki katlı yapısı ile diğer plajlardan ayrılıyor. Estetik bir yapısı var. Sığ denizin üzerine inşa edilen salıncak ve oturma yerleri, sosyal medya hesabı için fotoğraf paylaşmak isteyenlere hitap ediyor. Deniz oldukça sığ. Bunu aşmaya yönelik uzun bir iskele var ve iskele bittiği yerden itibaren daha derin bir deniz sizi karşılıyor.

Mola plajı sunulan imkanlar: İki katlı yapısı ile misafirlerini karşılayan alanın birinci katı tamamen çim ve üzerinde şezlonglar var. Üst katı ise, restoran gibi hizmetlere ayrılmış. Localar da yer alıyor.

Mola plajı şezlong fiyatları: Hafta içi: 100 lira. — Hafta sonu: 150 lira. Bu fiyatların içerisinde belirli bir yeme-içme bedelinin de yer aldığını unutmayın.

Mola plajı nerede?: Unnamed Road, Namık Kemal, Cunda Adası, Ayvalık.

3- Minas Beach

Minas Beach Cunda
Minas Beach Cunda

Minas Beach, eğlenceli Cunda plajlarından biri. Denizin içerisine kurulu loca ve şezlonglara alternatif olarak çimler üzerindeki şezlonglar göz kırpıyor. Diğer Cunda plajlarındaki gibi deniz sığ ve su ılık. Bu plajın bir özelliğine değinelim. Oldukça sakin ve sessizdir. Kalabalıktan hoşlanmayanlar için tercih edilebilir bir lokasyon.

Minas plajı sunduğu imkanlar: Otopark ve restoran hizmetlerinin yanı sıra servis hizmeti de var. Ayvalık’tan hareket eden servisler doğrudan plaja geliyor. Özel aracı olmayanlar için oldukça avantajlı bir hizmet.

Minas plajı şezlong fiyatları: Şezlong: 75 lira. — Loca: 200 lira. Fiyatlar hafta içi için geçerlidir.

Minas plajı nerede?: Cunda Adası Pk: 10400 / Ayvalık

Telefon: 0 535 913 00 12

4- Sobe Beach

Sobe Beach - Cunda Adası Koyları - Balıkesir
Sobe Beach – Cunda Adası Koyları

Sobe Beach, Plajın en önde gelen özelliği yeşil peyzajı. Kumsal ve yeşilin ahengi ve uyumu, deniz ve güneşin beraberliği ile buluşunca çok güzel bir kompozisyon ortaya çıkıyor. Plaj, otel tarafından işletildiğinden dolayı bazı dönemler kalabalık oluyor.

Sobe plajı olanakları: Otel tarafından işletilen bir plaj yeri olması imkanlar açısından da diğer plajlara oranla bir farklılık oluşturuyor. Su sporları yapılabilecek bir plaj. Bunların dışında da güzel lezzetler tadılacak kafelere sahip.

Sobe plajı şezlong fiyatı: 90 lira. Sobe plajı, şezlong fiyatları açısından en pahalı yerlerden biri. Şezlong kiralama bedeline yeme-içme dahil değildir.

Sobe plajı nerede?: Namık Kemal, Ayvalık.

5- Ortunç Koyu

Ortunç Koyu - Cunda Adası Plajları - Balıkesir
Ortunç Koyu – Cunda Adası Plajları

Cunda’daki Milli Park alanı ve bu nedenle Ortunç Koyu koruma altında olan bir bölge. Plajı ise, otel tarafından işletiliyor. Bölgenin yerleşim yerine ve otellere yakın olması tercih edilebilirliğini arttıran bir sebep. Ayrıca denizin berraklığı, denizaltı yaşamının canlılığı güzel bir plaj deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Ortunç Koyu olanakları: Ormanla iç içe olan bir alan olduğundan kamp alanı da var. Ancak kamp alanı dışında kamp yapmak yasak. Bu yasağı Jandarma takip ediyor ve kamp alanı dışında kamp kurmanız halinde Jandarma fark edebilir ve çadırınızı kaldırmanız gerektiğini söyleyebilir. Bunun dışında, plaj restoran ve kafeleri, otopark hizmetleri ile oldukça güzel bir yer.

Şezlong fiyatları ne kadar?: 200 lira. Cunda’daki en pahalı şezlong ücretlerinden biri de burası. Şezlong kiralamak için 200 lira ödemelisiniz. Bu fiyata yeme-içme dahil değil ama plaja gelenlere dondurma ve su ikramları yapılıyor.

Şunu da not edelim: Koyda plaja gitmek zorunda değilsiniz. Ücretsiz yüzebileceğiniz alanlar var. Ancak duş gibi imkanlar söz konusu değil.

Ortunç Koyu nerede?: Namık Kemal, 10405 Ayvalık.

6- Cunda Belediye Plajı

Cunda Belediye Plajı
Cunda Belediye Plajı

Hem güzel hem de uygun fiyatlı bir plaj keyfini hesap edenler için en uygun rota Belediye plajı. Bu plaja girmek ücretsiz ve imkanlarından faydalanmak için çok fazla para harcamanız da gerekmez. Duş, yeme-içme, şezlong ve şemsiye fiyatları oldukça uygundur.

Şezlong fiyatları ne kadar?: 40 lira. Belediye plajındaki şezlong ve şemsiye kiralama bedeli oldukça uygun. Su, çay ve tost gibi gıdaların fiyatları da diğer plajlarla kıyaslanamayacak kadar düşük. Çay, 3 lira; ayvalık tostu, 10 lira.

Belediye plajı nerede?: Ali Çetinkaya, Abdi İpekçi Cd. No:1, Ayvalık. (Boğaz Köprüsü’nün hemen yanında yer alır.)

Telefon: 0 266 312 69 66

7- Cunda Kesebir Beach

Cunda Kesebir Beach - Balıkesir
Cunda Kesebir Beach – Balıkesir

Cunda’nın yine uygun fiyatları ile meşhur plajları arasında bulunan Kesebir Beach, etkileyici doğasıyla misafirlerini ağırlıyor. Bazı locaları denizde ve ayrıca denizin üzerine konulan masalarda da keyifli sohbetler yaparak plajın tadını çıkarmak mümkün.

Kesebir plajı olanakları: Duş, tuvalet ve otopark gibi temel hizmetlerin hepsi var. Otopark, kafe ve restoran gibi hizmetlerden de memnun kalabileceğinizi not edelim. Fiyatlar, diğer lüks plajlara göre oldukça ideal.

Kesebir plajı şezlong fiyatları: 40 lira. Loca kiralama: 80 lira.

Plaj nerede yer alıyor?: Namık Kemal, Poyraz Cd. No:57, Ayvalık.

Telefon: 0 538 585 85 43

8- Çataltepe Plajı

Çataltepe Plajı - Cunda
Çataltepe Plajı – Cunda

Sakin bir plaj deneyimi için tercih edilebilecek rotalardan biri de Çataltepe Plajı. Deniz oldukça berrak, kalabalık olmadığından dolayı da bulanma olmuyor. Ayrıca, plaj ufak taşlıklardan oluştuğundan dolayı da su da bulanma hiç gerçekleşmiyor. Ancak terliksiz dolaşmak oldukça zor. Bunu dikkate alarak plaj hazırlığı yapmanızda fayda var.

Çataltepe plaj olanakları: Diğer plajlardaki imkanların hemen hepsi var. Ancak loca hizmeti söz konusu değil. Şemsiye ve şezlong yer alıyor.

Çataltepe plajı şezlong fiyatı: 50 lira.

Plaj nerede?: Namık Kemal, Poyraz Cd. No:57, Ayvalık.

Telefon: 0 538 585 85 43

Cunda Adası plajları ve koyları listemizde en çok tercih edilen yerleri derledik. Ancak yüzülecek alanların saydıklarımızla sınırlı olmadığını unutmayın. Adayı keşfedin! :)