Milas Bodrum Havalimanı Taksi Ücretleri
Milas Bodrum Havalimanı Taksi Ücretleri

Milas Bodrum Havalimanı’na geldiğinizde karışılacağınız yüksek taksi ücretleri ile tatiliniz zehir olsun istemiyorsanız bu bilgilendirici yazımız tam size göre.

Türkiye’nin turizm bölgesi Bodrum’a özel inşa edilen havalimanı hem Milas hem Bodrum gibi turizm açısından önemli bölgelere ulaşımı kolaylaştıran bir özelliğe sahip.

Ayrıca havalimanı Aydın’ın Didim, Kuşadası ve Söke gibi önemli turistlik ilçelerine de yakın bir konumda yer alıyor. Bu bakımdan oldukça avantaj sağlayan Bodrum Havalimanı son dönemde yalpan ekleme ve çevre düzenlemeleri ile çok daha büyük ve işlevsel hale geldi.

Milas Bodrum Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Havalimanından Bodrum, Milas ve Dalaman gibi ilçelere ulaşımın kolaylıkla sağlanması için havalimanı taksi filosu, araç kiralama ve HAVAŞ ön plana çıkıyor.

Havaalanı Konumu, Merkezlere Uzaklığı

Bodrum Havalimanı, Milas ve Bodrum ilçelerinin arasında kalan bir bölgede inşa edilmiştir. Bodrum merkeze uzaklığı 32 kilometre, Milas merkeze uzaklık ise 12 kilometredir. Havalimanı ile Muğla merkez arasındaki mesafeyse yaklaşık 76 kilometre. Ayrıca Aydın’ın Didim ilçesine de 82 kilometrelik bir mesafe söz konusudur.

Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım Bilgileri
Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım

Bodrum Havalimanı’ndan ilçe ve şehir merkezine ulaşım havalimanı taksileri ve HAVAŞ ile sağlanıyor. HAVAŞ seferleri, uçak iniş kalkış saatleri ile uyumlu şekilde düzenleniyor. HAVAŞ ile Bodrum, Milas ve Dalaman gibi önemli turistlik merkezlerine seyahatler ortalama bir saat kadar sürebilir.

Ayrıca Muğla Belediyesi tarafından sağlanan MUTTAŞ otobüs hizmetleri de kullanılan alternatifler arasında. MUTTAŞ seferleri, Bodrum ve Milas terminaline, merkezlere ve ana hatlara yönelik gerçekleşiyor. Hızlı ve konforlu alternatifler arasında taksiler var. Sarı ve turkuaz taksilerden birini tercih ederek istediğiniz lokasyona hızlıca seyahat etme imkanınız var.

Bodrum Havalimanı Taksi Tarife Ücretleri ve Fiyat Bilgisi

Bodrum Havalimanı taksi tarifeleri oldukça farklıdır. Ülkemizde sadece Bodrum’da uygulanan “mesafe uzadıkça azalan taksimetre” tarifesi uygulanıyor. Bu tarifede sabit açılış ücreti 3,50 lira kadardır. Kısa mesafelerde sabit bir tarife ve ücret işlerken mesafe uzadıkça kilometre başı işleyen standart tarife azalıyor.

0-1 kilometre arası 10 liralık ücret geçerliyken, 1-5 km arası ücret 5,6 liraya kadar düşüyor. Mesafe arttıkça taksimetre birim fiyatı düşmeye devam ediyor. Bu tarife ile Bodrum Havalimanı Akyarlar arası taksi ücreti 208 lira, Göktürkbükü 170 lira, Türkbükü 175 lira, Yalıkavak 152 lira, Turgutreis ise 192 lira oluyor.

Sizlerde Milas Bodrum Havalimanı taksi ücretleri konusunda bir şeyler eklemek isterseniz bize yorum olarak mutlaka yazın.