Bostancı’da Gezilecek Yerler | En Güzel 5 Yer – İSTANBUL

İstanbul denildiğinde Bostancı bu bölgenin en gözde gezilecek yerlerinden biri olarak biliniyor desek çokta yanlış olmaz sanırım. İstanbul’un en eğlenceli yerlerinden biri olan Bostancı her yaşa hitap etmektedir. Tarih, eğlence, alışveriş aradığınız her şeyi Bostancı’da çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Kısa bilgi: İstanbul‘da yeni yerler keşfetmek istiyorsanız; İstanbul Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Bostancı’da Gezilecek Yerler Listesi

Tarih açısından da oldukça dikkat çeken Bostancı tarih severlerin ve eğlence severlerin en gözde yerlerinden biri haline gelmiştir. Her yaş grubu için ayrı bir eğlencesi ve ayrı bir tarzı olan Bostancı gezilecek yerleri sizin için sıraladık.

1. Cavit Paşa Köşkü

Cavit Paşa Köşkü
Tarihi Cavit Paşa Köşkü

Osmanlı’da Yıldız Sarayı kumandanı olan Cavit Paşa’ya ait olan bu köşk 18. yüzyılın sonlarında yapılmıştır. Yıldız Sarayı komutanı Cavit Paşa tarafından 1933 yılına kadar kullanılmış olan bu köşk Cavit Paşa’nın vefatından sonra belli bir süre kullanılmamıştır.

Cavit Paşa köşkü 1. derece tarihi eser olarak bilinmekte ve kısa bir süre önce restore edilerek yeniden ziyarete açılmıştır. Tarih severlerin odak noktalarından biri olan Cavit Paşa köşkü büyük ilgi görmekte ve her yaş grubuna tarihi yansıtmaktadır.

Eski hali bozulmadan restore edilen Cavit Paşa köşkü İstanbul’da görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir.

2. Bostancı Gösteri Merkezi

Bostancı Gösteri Merkezi
Bostancı Gösteri Merkezi

1991 yılından itibaren kullanılmaya başlayan Bostancı Gösteri Merkezi sanatın en iyi yansıtıldığı yerlerden biridir. Bostancı Gösteri Merkezi içerisinde günümüze kadar birçok etkinlik, konser ve tiyatrolar yapılmış ve eğlence severlerin en gözde mekanlarından biri olmuştur.

Bostancı Gösteri Merkezi içerisinde Sezen Aksu, Candan Erçetin, Zülfü Livaneli gibi birçok sanatçı konser vermiştir. Bostancı Gösteri Merkezi içerisinde gerçekleştirilen birçok etkinlik, konser ve tiyatrolar oldukça ilgi görmektedir.

3. Bostancı Lunapark

Bostancı Lunapark
Bostancı Lunapark

1983 yılında Celasun kardeşler tarafından kurulan Bostancı Lunaparkı neredeyse 40 yıldır hizmet vermeye devam etmektedir. Her yaş grubuna hitap eden Bostancı Lunaparkı içerisinde yer alan oyuncaklar sayesinde oldukça ilgi görmektedir.

Bostancı Lunaparkı içerisinde yer alan her bir oyuncak İtalyan yapımı olup her sene yenilenmektedir. Bu sayede Bostancı Lunaparkı eğlence açısından oldukça ideal bir yerdir.

Bostancı Lunaparkı içerisinde yer alan çarpışan arabalar, korku tüneli, gondol, salıncak gibi geniş ve büyük oyuncak her yaş grubuna hitap ettiğinden 7 den 70 e herkesi eğlendiren bir mekan olmuştur.

Bostancı Lunaparkı eğlence severlerin en beğendiği ve en ilgi gösterdiği mekan haline gelmiştir. Eğlence ve adrenalin severlerin en beğendiği yerlerden biri olan Bostancı Lunaparkı sizleri beklemektedir.

4. Bostancı İskelesi

Bostancı İskelesi
Bostancı İskelesi

Deniz seviyesi yüksekliği 1,5 metre olan Bostancı İskelesi 1912-13 yılları arasında Yığma Kagir olarak kullanıma başlamıştır. Bostancı İskelesi üzerinde bulunan kubbe İskelenin en önemli yerlerinden biridir.

Adalar yönüne gitmekte olan vapurların başlangıç yeri olan Bostancı İskelesi buranın en önemli ve en ilgi gören yerleri arasında yer almaktadır. Bostancı İskelesi 1978 ile 2006 yılları içerisinde onarılmıştır.

Görülmeye değer bir yere sahip olan Bostancı İskelesi vapur ile tur yapmayı severlerin görmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

5. Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

İstanbul’un alışveriş için en gözde ve en ilgi çekici yerlerinden biri olan Bağdat Caddesi haftanın her günü ve her saati oldukça yoğundur. Bağdat Caddesi içerisinde hem alışveriş yapabilir, hem farklı lezzetler tadabilir, hem de eğlenebilirsiniz.

Her yaş grubuna hitap eden Bağdat Caddesi oldukça yoğun ve ilgi gören caddelerden biri olmasına rağmen eğlence konusunda da yoğun bir ilgi görmektedir.

Alışveriş ve eğlenceyi bir arada isteyenler Bostancı’da gezilecek yerler için en ideal mekan Bostancı caddesidir. Bu bölgedeki yeme içme yerlerine bir göz atmak isterseniz; Kadıköy’deki Mekan Önerileri listemiz tam size göre.