Boyalık Plajı – Çeşme / İzmir

Çeşme’nin en güzel plajlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Çeşme merkeze yakın konumdaki birkaç kum plaj özelliğine sahip plajlardan birisini tanıtacağız. Özellikleri ile Ilıca Plajı’na benzeyen Boyalık Plajı, özellikleri, giriş ücreti, nerede? ve nasıl bilgileri ile birlikte işinize yarayacak pek çok bilgi ile bu yazımızda.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Boyalık Plajı Genel Bilgiler

Yaklaşık 4 kilometre uzunluğa sahip Boyalık Plajı, Çeşmenin kuzeyinde Ilıca ile Çeşme arasındadır. Çeşme merkeze en yakın birkaç kumluk plajdan birisidir.

Önceden çevresinde pek fazla otel ve pansiyon olmadığı için bilen sayısı oldukça azdı. Sadece bölgeye yaşayanlar ve İzmirlilerin bildiği plajın her geçen gün artan otel ve pansiyon sayıları ile bilinilirliği arttı.

Boyalık Plajı Özellikleri

Plajı ve suyun dibi ince kum tabakasından oluşmaktadır. Uzunluğu ve plaj yapısı ile Ilıca Plajı özelliklerini taşımaktadır.

Turkuaz renge sahip deniz tüm güzelliği ile sizleri karşılıyor. Pek çok deniz canlısının yaşamını sürdürdüğü deniz o kadar temiz ve berrak ki yüzerken bu canlılardan birisi ile karşılaşmanız oldukça yüksek. Özellikle yumurtalama döneminde yavru balıklar ve deniz atları çok sık karşınıza çıkabilirler.

Derinliği için ise oldukça sığ bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için uygun olduğunu gönül rahatlığı ile belirtelim. Çocuklarınız bu sığ denizde oldukça eğlenceli vakit geçirirken siz de plaj sandalyenizi denize kurup tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Boyalık Plajı Giriş Ücreti 2022

Boyalık Plajı Giriş Ücreti
Boyalık Plajı Giriş Ücreti

Boyalık plajı bir halk plajı olarak geçiyor ve bu sebeple giriş ücretsiz. Havlunuzu boş bir alana serip kurulabileceğiniz gibi, plaj içerisinde bulunan çok sayıdaki işletmeden birisini de tercih edebilirsiniz. Bu işletmelerin bazıları su sporları yapmanıza da olanak sağlıyor. Kimisi bir otele ait olan bu işletmeler de giriş ücreti ödeyip şezlong veya şemsiye için ücret ödemiyorsunuz. Bazılarına giriş ücreti bulunmuyor ama şezlong ve şemsiye için kiralama ücreti ödüyorsunuz.

Ortalama Plaj Ücreti (Kişi Başı): 80-100 TL (Şemsiye ve Şezlong Fiyata Dahil)

Ortalama Şezlong ve Şemsiye (İkisi Birlikte): 40-60 TL

Boyalık Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Boyalık Mahallesi, Boyalık Mevkii Çeşme / İZMİR

Ulaşım: Çeşme’ye yaklaşık 3 kilometre mesafesi olan bu plaja toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelmek isterseniz çeşme merkezden plaja kadar olan tabelaları takip etmeniz yeterli. Konum bilgisi için tıklayın.