Boyalık Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri
Boyalık Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

İzmir Çeşme’nin en ünlü plajları arasında yer alan Boyalık Plajı hakkındaki bilgileri daha önce sizler ile paylaşmıştık. Şimdi de tatilini Çeşme’de geçirip bu plaja gelmek isteyenler için buraya yakın Otel ve Konaklama Yerlerini bir yazı dizisi haline getirdik. Bu yazımıza göz atmadan rezervasyon yaptırmamanızı öneriyoruz.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Boyalık Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

1- 7800 Çeşme Residence

7800 Çeşme Residence

Her bir detaylı özenle düşünülerek tasarlanmış birinci sınıf bir otel. Sahile açılan odaları çocuklu aileler için oldukça iyi düşünülmüş. Kendine ait plajı bulunuyor. Ayrıca dilerseniz havuz başında da vakit geçirip dj partilerine katılabilirsiniz. Odalar ve ortak kullanım alanları oldukça temiz. Çalışanlar gayet yardımsever ve ilgililer. Bunların dışında konum olarak Çeşme’ye ve Alaçatı’ya biraz uzak. Yani vesaitle 15-20 dakika arası sürüyor. Deniz, kum, güneş olsun otel plaj arasında vakit geçiririm derseniz tercih edebilirsiniz. Son olarak fiyat konusu biraz abartılı gibi ama tercih sizin tabi.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,8/10 ve 4,3/5

Oda Fiyatı: 700 – 1000 Lira

Telefon: 0232 712 00 87

Adres: Boyalık Mahallesi, 3424. Sok. No:5 Çeşme / İzmir

2- Altın Yunus Apart Beach Plus

Boyalık Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri – Altın Yunus Apart Beach Plus

Boyalık Plajına yürüme mesafesinde. Konumu itibari ile Çeşme merkeze biraz uzak olsa da buradan geçen servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otelin hizmet kalitesi için tam puan verebiliriz. Kendine ait havuzunun olmasının yanında mavi bayraklı bir plaja da sahip. Odalar gayet ferah ve rahat. Hatta bazı odaların mutfak bölümü bile var.  Bölge daha çok sessiz sakin bir tatil isteyenlerin tercih ettiği bir yer. Çalışanlar kibar ve ilgili. Hijyen ve temizlik konusunda hem odalar hem de ortak kullanım alanları sınıfı geçer durumda.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,5/10 ve 4,1/5

Oda Fiyatı: 420 – 600 Lira

Telefon: 0232 723 12 50

Adres: Altınyunus Mahallesi, 3402. Sok. No:2 Çeşme / İzmir

3- Altın Yunus Çeşme Resort Thermal Otel

Boyalık Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri – Altın Yunus Çeşme Resort Thermal Otel

Yat limanının hemen yanı başında bulunan otel muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Otel içerisinde yan yana kapalı havuz ve termal havuz bulunuyor. Havuz bana göre değil diyenlerdenseniz plaj 5 dakika uzaklıkta masmavi suları ile sizi bekliyor. Konum itibari ile Çeşme ve Alaçatı’ya araç ile 10 dakika uzaklıkta ancak yürüyerek 30 – 45 dakika arasında bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Çalışanlar gayet ilgili ve kibar. Temiz konusunda da gereken özen ve dikkatin gösterildiğini söyleyebiliriz.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,3/10 ve 4,7/5

Oda Fiyatı: 340 – 500 Lira

Telefon: 0232 723 12 50

Adres: Altınyunus Mahallesi, 3215. Sok. No:38 Çeşme / İzmir

4- Rooms Bohemian Hotel

Rooms Bohemian Hotel

Boyalık bölgesinde bulunan Rooms  oteller zincirine ait otel yukarıda yazdığımız otellere nazaran Boyalık Plajına biraz daha uzak mesafede. Bu oteli listemize eklememiz için pek çok olumlu sebep vardı biz de yazmadan duramadık. Çalışanlar çok ilgili, kibar, nazik ve yardımseverler. Hepsi güler yüzlü ve cana yakın. Odalar ve genel kullanım alanları bakımlı ve temiz. Her yer pırıl pırıl. Konumu itibari ile çeşme merkeze biraz daha yakın hatta yürüyerek 15-20 dakika sürüyor. Bir havuzu var ki girince çıkmak istemezsiniz. Aldığınız hizmet kalitesini görünce verdiğiniz parayı fazlası ile hak ettiklerini anlayacaksınız.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,8/10 ve 4,8/5

Oda Fiyatı: 400 – 600 Lira

Telefon: 0850 305 18 35

Adres: Boyalık Mahallesi, 3200. Sok. No:2 – Çeşme / İzmir