Caddebostan Dalyan Park | Nerede ve Nasıl Gidilir? – İSTANBUL

İstanbul’da Kadıköy ilçesi sınırlarında bulunan en özel sahil bantlarından bir tanesi olma özelliği taşıyan Caddebostan Dalyan Park’ta keyifli bir deneyim yaşamak ister misiniz? İstanbul’un kalabalığından bir nebze olsun uzaklaşmak ve denize karşı oldukça keyifli bir noktada zaman geçirmek adına yapmanız gereken oldukça basit!

Caddebostan’ın çok özel noktalarından biri konumundaki Dalyan Park’a gelerek sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Şimdi Caddebostan Dalyan Park hakkında bütün merak ettiklerinize daha yakından bir göz atmanın tam sırası!

Kısa bilgi: Kadıköy’de keyifli bir gezi yapacaksınız; Kadıköy gezilecek yerler listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Caddebostan Dalyan Park Hakkında Güncel Bilgiler

Kadıköy ilçesi sınırlarında bulunan Caddebostan Dalyan Park, bölgenin en güzel sahillerinden bir tanesini barındırmaktadır. Parklar, yeşil alanlar, yürüyüş yolları ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği noktalar sayesinde her yaştan insan için oldukça dikkat çeken bir seçenek olmasını sağlar.

Caddebostan Sahili
Caddebostan Sahili

İyi tasarlanmış ve ferah yapısı kadar temiz olması ve daima bakımlı bir mekân sunması da Caddebostan Dalyan Park’ın İstanbullular tarafından tercih edilmesine olanak tanır. Parkı tercih edenler için pek çok deneyimi bir arada yaşamak mümkün olurken her yaştan insanın vakit geçirebileceği şekilde tasarlanması da mutlaka dikkat edilmesi gereken konular arasında öne çıkıyor. Siz de keyif dolu bir deneyim için burayı tercih edecekseniz sizi nelerin beklediğine de bir göz atmalısınız. İşte Caddebostan Dalyan Park’ta birbirinden özel aktivite imkânları!

Konforlu Bisiklet Sürüşü

Bisiklet sürmek sizin için vazgeçilmez bir deneyimse Caddebostan’da bunun için tercih edeceğiniz en ideal noktalardan bir tanesi hiç şüphesiz Dalyan Park olmalı. Park içerisinde asfalt özel bisiklet yolunun bulunması bisiklet tutkunları için kaliteli bir sürüşe olanak sağlıyor.

Caddebostan Dalyan Park
Caddebostan Dalyan Park

Özellikle de güvenli ve konforlu bir sürüş arayanlar için park içinde zaman geçirmek düşündüğünüzden çok daha ayrıcalıklı olabilir. Bölge halkının da yoğun ilgi gösterdiği bisiklet yolunu tercih ettiğinizde doğru bir seçim yaptığınızı siz de anlayacaksınız!

Çocuk Oyun Alanları

Çocuklarınızın keyifli bir şekilde oyun oynayabilecekleri alanları tercih ederek siz parkın keyfini çıkarırken çocuklarınız da kaliteli zaman geçirsin mi istiyorsunuz? Bu konuda da Caddebostan Dalyan Park’ın ideal bir alternatif olacağından söz etmek şart. Özellikle de Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan 4 adet çocuk oyun alanında farklı bir deneyim ile karşı karşıya kalabileceksiniz.

Köpek Gezdirme Ayrıcalığını Yaşayın

Parka yakın bir noktada yaşıyor ve evcil hayvan besliyorsanız sizin için en uygun seçeneklerden bir tanesi de hiç şüphesiz köpek gezdirme alanları olacaktır. Peki, köpek gezdirme alanı neler vadediyor? Evcil dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları için uygun bir şekilde yapılandırılan köpek gezdirme alanları aynı zamanda güvenli bir deneyim sunması sayesinde de dikkatleri çekiyor. Pek çok evcil hayvan dostumuz için uygun olan bu alanda siz de aradığınız kusursuz deneyimi yakalayabileceğinizi unutmamalısınız.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Caddebostan Dalyan Park, haftanın istediğiniz bir anında tercih edebileceğiniz oldukça özel noktalar arasında. Ziyaret için herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığı gibi giriş için de ücret ödemenize gerek yok.

Yeşil alanları ve oturma alanlarını kullanarak sevdiklerinizle kaliteli bir şekilde zaman geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece buraya gelmek için zaman ayırmak. Hafta sonları çok yoğun olsa da hafta içi günlerde daha sakin bir park deneyimi yaşayabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

Caddebostan Dalyan Park Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Caddebostan Sahil Yolu, Pk. 34728 – Kadıköy / İstanbul

Nerede?: İstanbul’un Kadıköy bölgesinde en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi Caddebostan’da keyifli bir deneyim yaşamak isteyen biriyseniz Caddebostan Dalyan Park tam size göre. Peki, buraya nasıl gidebilirsiniz?

Nasıl gidilir?: Caddebostan Plajı’nın hemen yanında bulunan Dalyan Park’a ister kendi aracınızla isterseniz de toplu ulaşımla da ulaşabilirsiniz.

Toplu ulaşımla Dalyan Park’a gitmek istediğinizde Marmaray kullanarak Göztepe istasyonunda indikten sonra 10 dakika yürüyerek buraya varabilirsiniz.

Kadıköy İskele Meydanı’nda bulunan otobüs duraklarından İETT 4, ER1, 16 ya da 16D numaralı hatları kullanarak Dalyan Park’a varabilirsiniz.

Ek olarak Söğütlüçeşme metrobüs durağından İETT’nin 4 nolu hattına binerek Gelengül Sokak Durağı’nda inmelisiniz. Kısa bir yürüyüş sonrasında sahile ulaşma şansı elde edebilirsiniz.

Konum Bilgisi