Başakşehir BaşakPazar

Daha önce görmüş olduğunuz pazarları unutun! Çünkü Başakşehir belediyesi tarafından dördüncü etap yerinde yaptırılan Başakşehir başakpazar yeri, klasik Pazar anlayışını modern AVM anlayışıyla birleştiren bir projeye imza atmış. Gittiğimizde bizimde çok şaşırdığımız ama çok beğendiğimiz bir Pazar yeriydi. Her ne kadar sadece üstü kapalı ve tezgahların sıralandığı bir Pazar yeri görmeyi beklesek de, gördüklerimiz kendimizi pazarda değil, modern  b ir alışveriş merkezinde hissettirdi. Dört bir yanı kapalı olan Başak Pazar, İstanbul’un en önemli pazarlarından birisi. Belki de en modern pazarlarından birisi demeliydik!

Aklınızdaki pazardan, modern pazara!

basaksehir-basakpazar-02Bir pazarda görmek isteyeceğiniz her şey var. Ya göremediklerinizin de bu pazarda olduğunu söylesek! Mesela çocuklarınız için oyun parkı, 6D sinema veya restoran ve yeşillik alanlar. Mükemmel bir iç mimari tasarımla halkın hizmetine sunulan başak Pazar, Başakşehir’de yaşayanların en uğrak yerlerinden birisi olmuş. Eski Pazar anlayışına karşı bir tepki olarak görsek de, insanlara sunmuş olduğu mükemmel mekanla gönüllerde taht kurmuş bile. Belediye tarafından haftanın her günü cüretsiz servisler başak pazara gidiyor. Her gün Pazar kurulmasa da, kapalı Pazar alanında bulunan restoran veya sinema gibi eğlence merkezlerinde insanlar zamanlarını geçiriyor.
basaksehir-basakpazar-04Başak Pazar dediğimize bakmayın. Burası aynı zamanda birçok fuara da ev sahipliği yaptı. Türkiye çapında yapılan fuarların uğrak merkezlerinden birisi. Büyük bir fuar alanına sahip. Aynı alanda Pazar da kuruluyor. Belediye ilçenin daha çok tanınması adına fuar merkezini organizatörlere açmış durumda. Oldukça modern olan başak Pazar, aynı zamanda büyük bir otoparka sahip. Özel aracıyla pazara gelmek isteyenler böylece sıkıntı çekmiyorlar.

Başakşehir BaşakPazar Fuar Sergi Alanında Birçok ürün sizleri bekliyor

basaksehir-basakpazar-03Mükemmel bir Pazar deneyimi yaşamak adına, başak pazarı tercih edebilirsiniz. Önce bir 6D sinemanın keyfine bakabilir, daha sonra pazarı dolaşmaya başlayabilirsiniz. Takılar, dekorasyon ürünleri, mutfak ve tekstil ürünleri pazarda dikkatimizi çokça çekenler arasında. Sebze ve meyve pazarlarımızın olmazsa olmazı zaten. Burada aynı zamanda nostaljik malzeme satan tezgahları da bulmanız mümkün. Aynı zamanda kozmetik ürün satan tezgahlar da var.

Tekstil ürünleri satan tezgahların başında yoğun kalabalık var. Bunun sebebi orijinal ürünlerin çok ucuza satılması. İhraç fazlası ürünlerin satış tezgahları başak pazarda yer aldığından, orijinal markaların piyasada çok pahalıya satılan ürünleri başak pazarda çok ucuza! Üstelik alacağınız kıyafetleri denemeniz için kabinlerde var.

Güvenlik ne durumda?

Çok büyük bir alana sahip olan yerin güvenliği de kameralarla sağlanıyor. Aynı zamanda pazarın kurulduğu cumartesi ve Salı günleri de zabıta ekipleri güvenlik için vazife yapmaktalar. Bugüne kadar herhangi bir hırsızlık olayı yaşanmamış. Ama her ihtimale karşı güvenlik personeli ve kameralar 7 gün 24 saat kayıtta.

Başakşehir BaşakPazar Fuar Sergi Alanına Nasıl gidebilirsiniz?

Başak pazara gitmek oldukça kolay.  Başakşehir’e geldiğinizde birçok noktadan ücretsiz servislerin kalktığını göreceksiniz. Emiönü tarafından 78 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Mecidiyeköy üzerinden gelmek isteyenler 78BE numaralı otobüse binebilirler. Bakırköy üzerinden 98H numaralı otobüsle de başak pazara ulaşabilirsiniz.

Başakşehir BaşakPazar Fuar Sergi Alanı Krokisi