Beylikdüzü Beylik Pazarı

İstanbul ilinin en önemli pazarlarından birisi. Yaklaşık olarak 389 tane semt pazarı içerisinde Beylikdüzü Beylik pazarı, ilk beşte yer alıyor. 2006 senesinden beri hizmet veren Pazar, birçok semtten ziyaretçiyi ağılıyor. Yüzden fazla tezgah var. Pazar günleri açılıyor. Cumartesi günleri de organik ürün satışları yapılıyor. Ucuz dekoratif eşyalardan, kozmetik ve kırtasiye, tekstil ürünlerine kadar birçok malzeme bulabilirsiniz. Pazar günü tatile denk geldiği için Pazar çok kalabalık oluyor. Miting alanındaymış gibi kendinizi hissedebilirsiniz. İnsanlarla omuz omuza yürüyorsunuz.

 

beylikduzu-beylik-pazari-03Pazarın bu kışın çetin geçmesi nedeniyle kötü bir akıbeti olmuştu. Çatısının çökmesi nedeniyle bir buçuk sene pazarın kurulmama gibi riski vardı. Barış mahallesinde bulunan Beylik Pazarı, belediye meclisinin almış olduğu kararla, kısa sürede Adnan Kahveci mahallesinde bulunan kapalı Pazar alanına alındı. Böylece Beylikdüzü Beylik Pazarı sevenleri ve esnaf, büyük bir sorundan kurtulmuş oldu. Pazara dair belediyenin büyük projeleri var. Daha ucuza ürün alınabilecek bir pazar haline getirmeye çalışıyorlar semt pazarını. Ayrıca otopark gibi sorunlar da çözerek, daha fazla kişinin rahatlıkla arabasıyla gelebilmesini sağlayacaklar. Ulaşımda çok kolay bir hale getirilmiş. Beylikdüzü mahallelerinin her yerinden ücretsiz olarak pazara servisler kalkıyor.

 

Beylik Pazarı Modern bir Pazar

beylikduzu-beylik-pazari-02Pazarda birçok ürün satın alabilirsiniz. Çok ucuza satılan ürünler, bütçe konusunda sıkı olan kişilerin pazara akın etmelerine neden oluyor. Ayrıca belediye tarafından pazarın kapalı alanda ve belli bir düzende planlanması, büyük alan içerisinde aradığınızı kolayca bulmanıza ve Pazar içerisinde kaybolmamanıza sebep oluyor.

Otopark alanıyla, oturma alanlarıyla, ışıklandırma ve ulaşım imkanlarıyla şehrin en iyi pazarlarından birisi. Pazarda hanımlara yönelik tezgahların çok fazla olduğunu da tespit edebilirsiniz. Pazara gelenlerin çoğu kadın zaten. Buda alışveriş meraklısı kadınlardır kaidesini bir kez daha haklı çıkartıyor. Bayan kıyafeti satan tezgahlar, aynı zamanda kozmetik ürünlerinin satıldığı tezgahlarda bayanlar kalabalığı oluşturuyor. Ucuz ev eşyaları da satılıyor. 3-5 liraya dekoratif ev eşyaları alabilirsiniz. Evinizin dekorasyonunda farklılık yaratmak için ufak dokunuşlara ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız, beylikdüzü beylik pazarında küçük ev aksesuarlarını çok uygun fiyattan satın alabilirsiniz.

 

Beylikdüzü Beylik pazarına Nasıl gidilir?

Pazara ulaşım çok kolay bir hale getirildi. Özellikle Beylikdüzü mevkiinden pazara ulaşım çok kolay. Her mahalleden neredeyse ücretsiz servis araçları var. Ancak toplu taşıma ile başka ilçeden pazara ulaşmak isteyenler, Avcılar tarafından kalkan minibüslerle direk pazara gelebilirler. Daha uzak bir yerden gelenler ise, metrobüs ile Avcılar Torium AVM durağına gelebilirler. Beylikdüzü otobüslerinin kalktığı yerde, aynı zamanda Beylik pazarına direk olarak giden minibüsler var. Bunları tercih ederek beylik pazarına ulaşabilirsiniz.

Özel araçla pazara gitmek isteyenler, Beylikdüzü Adakent civarına ulaşmaları gerekir. Orada kime sorsanız pazarın yerini size göstereceklerdir. Henüz pazarın otoparkı tamamlanmadığı için park sorunu yaşayabilirsiz. Pazar günleri tatil olduğu için birçok kimse pazara geliyor. Buda park sorununu meydana çıkarıyor. Toplu taşımayla ulaşmanız veya arabanızı beylikdüzü kapalı otoparkına bırakarak, oradan pazara minibüsle ulaşmanız daha sağlıklı olabilir.

 

Beylikdüzü Beylik Pazarı