Cennet Koyu - Bodrum
Cennet Koyu - Bodrum

Cennet Koyu plajı, Bodrum’un en eşsiz koylarından bir tanesidir. Huzur bulmak ve kusursuz bir tatil yapmak isteyen kişilerin sık sık tercih ettiği bu yer, eşsiz manzarası ve muhteşem denizi ile adeta büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle koy için, Bodrum’un en güzel koyu ifadesini kullanmak çokta yanlış olmayacaktır.

Siz de Muğla ve Bodrum tatilinizde Cennet Koyu’nu ziyaret ederek kusursuz bir tatil geçirmek ister misiniz? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyiz. O halde burayı ziyaret etmeden size faydalı olacağını düşündüğümüz koy ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Cennet Koyu Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Cennet Koyu Plajı Genel Özellikleri

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı olan Göltürkbükü Mahallesi’nde yer alan bir koydur. Doğası ve büyüleyici yapısı adeta bir cenneti anımsattığı için bu bölge Cennet Koyu olarak adlandırılmıştır. Günümüzde Koyun eşsiz bir güzelliği ve bakir doğası nedeni ile hem yerli hem de yabancı turistler yoğun bir şekilde ziyaret etmektedir. Bunun yanı sıra Muğla ve Bodrum halkı da ufak bir günlük kaçamak içinde koyu tercih edebilmektedir.

Tertemiz ve berrak suları ile oldukça eşsiz bir koydu. Suları dalgalı ve ılık olan koy; sahip olduğu bu birbirinden harika doğal güzellikleri ile kişilerin sakin ve huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlıyor. Özellikle kafa dinlemek amacı ile Bodrum’u tercih ederek kişilerin bu koy’a mutlaka uğraması gerekiyor. Uğradığınızda koyu terk etmek istemeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Cennet Koyu Plajı Şezlong Ücreti
Cennet Koyu Plajı

Giriş ve Şezlong Ücreti

Giriş ücreti: Koy’a girişler ücretsizdir. Sadece 20 Tl. otopark ücreti vardır. Aracınızı yolun yukarısında bir yerde park edip, koya yürüyerek inerseniz bu ücreti de ödemezsiniz. Kişi başı Şezlong ve şemsiye ücreti: 40 TL. dir.

Ayrıca Kamp alanlarında çadır kurmak ve karavan ile giriş yapmak ücretsizdir.

Cennet Koyu Plajı Olanakları

Bu güzel koyun ziyaretçilerine sunduğu çeşitli olanaklar vardır. Bunlardan ilki sabah kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini rahatlıkla yiyebilecek olmanızdır. Bölgede yemek yiyebilmeniz için çeşitli olanaklar sunulmaktadır. Bunun yanı sıra koy’un ve denizin tadını çıkartmak için plajda yer alan şezlongları tercih edebilirsiniz.

Bu sayede eşsiz bir manzara karşısında güneşlenebilirsiniz. Koy içerisinde duş ve tuvalet gibi olanaklarda bulunuyor. Kısacası koy dayken kişisel ve temel ihtiyaçlarınızı çok rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Burası büyük bir ormana sahiptir. Bu nedenle kamp yapmak ve çadır kurmak için çok büyük bir alana sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Ancak kamp alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak yasaktır. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu sayede orman yangılarına karşı bir önlem alınmıştır.

Koy da konaklaya bilmeniz için bölgede yer alan kamp alanını kullanmalısınız. Bunun yanı sıra Fethiye tekne turu ve günü birlik tekne turlarına katılarak da Cennet Koyu’nu yakından görebilirsiniz. Ayrıca doğanın ve manzaranın tadının çıkartmak için güzel bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Üstelik yapacağınız bu yürüyüş Likya Yolu üzerinden olacaktır.

Cennet Koyu Kamp Alanları

Cennet Koyu Kamp Alanları
Cennet Koyu Kamp Alanları

Bölgede konaklamak için koydaki kamp alanını tercih etmelisiniz. Yukarıda da bahsedildiği gibi Cennet Koyu’nda kamp alanı dışında çadır kurmak ve ateş yapmak yasaktır. Bu nedenle kamp alanında çadır kurabilir ve kampınızı yapabilirsiniz.

Kamp ücretli mi?: Kamp alanlarında çadır kurmak ve karavan ile giriş yapmak ücretsizdir.

Ayrıca kamp yapmak istemeyen kişilerde çevrede yer alan otelleri tercih ederek konaklayabilirler. Oteller genellikle 2000 TL’den başlayan fiyatlara sahiptir.

Siz de bu eşsiz koyu yakından görmek istiyor ve kusursuz bir tatil mi geçirmek istiyorsunuz? Cevabınız evet ise harekete geçin. Eğer otelde konaklayacaksanız erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha indirimli bir şekilde otellerin fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Cennet Koyu Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?
Cennet Koyu Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Göltürkbükü, Pk: 48483 – Bodrum / Muğla

Nasıl gidilir?: Koyumuz Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Türkbükü’nün sağ tarafında yer alan Cennet Koyu’na ulaşım sağlamak için ne yazık ki toplu taşıma imkanlarından faydalanabilmek mümkün değildir. Hafta sonu ziyaret edecekseniz park yeri bulma da çeşitli sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz.

Cennet Koyu’na Bodrum’dan yarım saatte ulaşabilirsiniz. Türkbükü’nden ise sadece birkaç dakika sürecektir.

Konum Bilgisi