Cihangir Sosyal Tesisleri / İstanbul

Cihangir Sosyal Tesisleri
Cihangir Sosyal Tesisleri

Öyle bir yer düşünün ki Tarihi Yarımada, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camileri, Galata Kulesi ve Kız Kulesi manzarasını sizlere sunsun. Böylesine güzel bir manzara karşısında büyülenmemek imkansız. Sessiz ve sakin yapısı ile de oldukça güzel bir tesis. Cihangir Sosyal Tesisleri kahvaltı ve menü fiyatları yanı sıra, nerede ve nasıl gidilir? gibi pek çok bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Gelin Tesis Hakkında detaylı bilgilere birlikte göz atalım.

Cihangir Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul‘un Yeşil ile mavinin kesiştiği tarihi bir nokta olan Tophane’de bulunan tesis Osmanlı Mimari yapısına göre dizayn edilmiştir. Estetik bir yapı olarak bile dikkat çekmeyi başaran tesis ahşap yapısı ile de göz alıcı bir güzelliktedir. Osmanlı motifleri tesiste göze çarpmaktadır. Tesis 100 kişilik kapalı alanı ve 60 kişilik terası ile toplam 160 kişiye aynı anda hizmet verebilmektedir. Teras katı daha öne belirttiğimiz gibi eşsiz bir seyir zevki sunmaktadır. Panoramik olarak İstanbul’u resmetmek isteyenlerin sıkça ziyaret ettiği Cihangir Sosyal Tesislerine uğrayıp bu eşsiz keyfi siz de bir an önce deneyimlemelisiniz.

Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları
Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Tesis sadece kafeterya hizmeti sunmakta olup diğer tesisler gibi kahvaltı olanağı maalesef yoktur. Bu eşsiz manzarayı izlerken bir Pazar kahvaltısı yapmak hiç şüphesiz harika olurdu. Ancak çay veya kahvenizi yudumlarken boğaza dalıp temiz havayı solumakta çok keyifli. Menüde aperatif ve atıştırmalık yiyecekler mevcut. Bunun haricinde salatalarının da çok lezzetli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Cihangir Sosyal Tesisleri Menü ve Fiyatları

Diğer sosyal tesislerde bulunan kahvaltı ve restoran hizmetleri maalesef burada bulunmamakta. Bu yüzden menü diğer tesislere göre biraz kısıtlı. Tatlı çeşitleri mevcut ve hemen hemen aynı 7 – 10 Lira arası. Öğle ya da akşam yemeği için tercih etmek isterseniz de enfes mantı ya da makarna tercih edebilirsiniz. Yanına da salatanızı alarak enfes manzara eşliğinde keyif yapabilirsiniz. Merak edenlere hemen söyleyelim; Mantı 25, Makarna 20, Salata 15 Lira.

Cihangir Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Cihangir Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Cihangir Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kılıçalipaşa Mahallesi, Sanatkarlar Caddesi, Kamacı Ustası Sk. D:No: 1, 34425 – Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 444 10 34

Ulaşım: Araç ile ulaşım oldukça kolay. Sahil yolunu kullanarak Karaköy’e geldikten sonra Tarihi Nusretiye Cami’nin önünde bulunan ışıklardan yukarı doğru çıkan yöne dönmelisiniz. Tesis hemen sağ tarafta kalmaktadır.

Toplu taşıma ile; Oldukça merkez bir yerde bulunan tesise toplu taşıma ile ulaşım da oldukça kolay. Taksim-Karaköy tramvayı ile Karaköy’e  geldikten sonra Beşiktaş yönüne 10 -15 dakika yürüme mesafesinde.

Kabataş-Bağcılar tramvayını kullanarak da ulaşım mümkün. Karaköy’e geldiğinizde tramvaydan inince yolun sol tarafında bulunan tesisi tüm ihtişamı ile sizleri karşılıyor.

Bunların haricinde önce Beşiktaş’a gelip buradan sahil boyu deniz havası eşliğinde yürüme seçeneğiniz olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Otobüs ile gelmek isteyenler içinde Cihangir Sosyal Tesisleri önünden geçen otobüs hat numaraları; 30D – 26A – 28 – 28T – 26 hatlı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)