Darlık Barajı Kamp Alanı - İstanbul
Darlık Barajı Kamp Alanı - İstanbul

Darlık Barajı, İstanbul’da kalabalıktan kaçıp kurtulmak isteyenler için ideal kamp alanlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Betonlar arasında sıkışıp kalmanın ortaya çıkardığı olumsuzluktan kurtulmak isteyenler için oldukça ilgi çekici bir yerdir.

Suyun ortaya çıkardığı huzuru hissettiren ve ormanlık alanın kusursuzluğunu sunan baraj bölgesinde sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman geçirmeniz mümkün!

İstanbul’da yaşayanlar için bir kaçamak fırsatı sunmayı başaran Darlık Plajı’nda keyifli anlar yaşamak adına siz de planlamanızı yapmaya başlayabilirsiniz!

Kısa bilgi: İstanbul‘un bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; İstanbul gezilecek yerler yazımıza yada İstanbul’daki Parklar için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın. :)

Baraj Kamp Alanı’ndan Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Darlık Barajı Kamp Alanı Hakkında Önemli Bilgiler

İstanbul Şile sınırları içerisinde bulunan Darlık Deresi üzerinde 1986-88 yılları arasında Darlık Barajı kurulmuştur. Bu baraj, İstanbul’un içme suyu ihtiyacına cevap vermek adına önemli olurken çevresinde yarattığı güzellikler sayesinde kamp ve doğa yürüyüşleri için de oldukça değerlidir.

Darlık Barajı Kamp Alanı Nerede?
Darlık Barajı Kamp Alanı Nerede? ve Kısa Bilgiler

Barajın her yıl 108 hm3 içme suyu sağlaması kadar binlerce insanın keyifle zaman geçirebildiği bir alan olması da önemlidir. Kalabalığın yarattığı karmaşadan uzaklaşmak isteyenler için ideal olan baraj havzasında siz de sevdiklerinizle birlikte keyifle zaman geçirmelisiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler

Darlık Barajı Kamp Alanı
Darlık Barajı Kamp Alanı – İstanbul

İstanbul’da gizli kalmış güzelliklerden bir tanesi olan Darlık Barajı’nda zaman geçirmek istiyorsanız sizi bekleyen birbirinden özel fırsatlar var. İstanbul’dan uzaklaştığınızda Darlık Barajı bölgesinde neler yapabileceğinize daha yakından bir göz atalım!

Kamp İmkanı: Doğanın bütün güzelliklerini sizlerle buluşturan bu bölgede tercih edeceğiniz en özel aktivitelerden bir tanesi kamp.

Yeşil ve mavinin ahenk içerisinde dans ettiği noktalardan bir tanesi olarak kabul edilebilecek olan Darlık Barajı’nda doğal bir alanda kamp yapma ayrıcalıklarından fazlasıyla faydalanma imkânı sizleri bekliyor olacak.

Kamp yaparken herhangi bir sosyal fırsata sahip olamasanız da çevrenin güzellikleri sizi büyülemeyi başaracak!

Doğa Fotoğrafçılığı: Doğanın bütün güzelliklerini keşfe çıkmak istediğinizde yanınıza bir fotoğraf makinesi almanız ve harekete geçmeniz yeter! Hem ağaç türlerini hem de farklı canlı çeşitlerini değerlendirme şansı yakalayacaksınız.

Fotoğrafçılık konusunda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak olan Darlık Barajı, İstanbul’un en görkemli noktalarından bir tanesi olduğunu fazlasıyla hissettirmeyi başaracak!

Doğa Yürüyüşleri: Darlık Barajı bölgesinde tercih edebileceğiniz en ilgi çekici etkinliklerden bir tanesi de güzellikler içerisinde eşsiz bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilecek olmanız.

Doğaya iç içe patika yollarda yürürken hem farklı ağaç türlerini hem de farklı canlı çeşitlerini keşfetme şansına sahip olabileceksiniz. Doğayı her anlamda hissedebileceğiniz anlara kapı aralamak adına Darlık Barajı bölgesinde zaman geçirmek adına harekete geçmelisiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Darlık Barajı bölgesinde insanların kamp yapmak ve keyifli zaman geçirmek söz konusu olduğundan pek çok insan için giriş saatleri ve ücretler önemlidir.

Ziyaret saatleri: Açık alan bir bölge olduğu için giriş saatlerinde her hangi bir kısıtlama yoktur. Sadece güvenliğiniz için gece geç saatlerde yola çıkmamanızı tavsiye ederiz.

Kamp ve Giriş ücreti: Burada herhangi bir tesis ya da işletme bulunmaması nedeniyle dilediğiniz zaman ücretsiz giriş fırsatlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Doğayla iç içe olmanın yanı sıra ücretsiz bir deneyim yakalamanız adına da oldukça ideal olacak!

Darlık Barajı Kamp Alanı Ulaşım

Adres: Tekeköy, Pk: 34980 – Şile / İstanbul

Nerede?: İstanbul’da Şile yolu üzerinde bulunan baraj göllerden bir tanesi olan Darlık Barajı’na ulaşım için İstanbul’dan yaklaşık 70 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekir.

Nasıl gidilir?: Şile Otoyolu’na çıktıktan sonra Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanı, Alemdağ Ormanı, Avcıkoru Tabiat Parkı ve Yeşilvadi’yi geçerek, Tekeköy sapağından girdiğinizde baraja ulaşabilirsiniz. Darlık Barajı, kamp yapmak için pek çok doğa severin tercihi olurken çok güzel yollara sahip olması sayesinde dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Siz de kaliteli bir deneyim ve kusursuz bir kamp – doğa macerası için hemen yola koyulmalısınız. Özel aracınızla ulaşacağınız Darlık Barajı ve Kamp Alanları size harika bir deneyim yaşama olanağı da sunacak!

Konum Bilgisi