Dragos Sosyal Tesisleri / İstanbul

Dragos Sosyal Tesisleri
Dragos Sosyal Tesisleri

Adalara karşı kahvaltı yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizler için harika bir tesisten bahsedeceğiz. Dragos Sosyal Tesisleri harika adalar manzarası ve yemyeşil alanları ile hem kahvaltı severlerin hem de doğa severlerin vazgeçilmez noktası. Dragos Sosyal Tesisleri kahvaltı ve menü fiyatları yanı sıra ulaşım ve iletişim bilgileri ve daha fazlasını sizler için araştırdık. Kahvaltınızı yaptıktan sonra yeşillikler arasında yürüyüş parkurunu turlarken tertemiz havayı içinize çekip bol bol enerji depolayacağınız bu tesis hakkında pek çok bilgiye bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dragos Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

Tesis 2007 yılında İstanbul, Kartal’da Dragos Tepesi’nin sahil kısmına bakan bölümünde hizmete girmiştir. 582 metrekare açık alan 325 metrekare de kapalı alan olmak üzere toplam 907 metrekare alan üzerine inşa edilmiş olup aynı anda 440 kişiye hizmet verebilmektedir. Açık alan olarak hizmet veren bölüm kahvaltı severlerin uğrak noktası haline gelirken kapalı olarak hizmet veren bölüm de öğle ve akşam yemeği için sıkça tercih edilmektedir.

Dragos Sosyal Tesisi Kahvaltı Fiyatları
Dragos Sosyal Tesisi Kahvaltı Fiyatları

Dragos Sosyal Tesisi Kahvaltı Fiyatları

Yorucu ve kalabalık şehir hayatından sıkılıp bir nebze olsun sessiz sakin doğa ile iç içe bir an yaşamak isteyenlerdenseniz Tesis tam size göre. Sabah kahvaltınıza Prens Adaları’nı manzara olarak seçme hakkınız da cabası. Yeşilin ve mavinin bu kadar güzel olduğu bir ortamda karnınız tok olsa bile illaki bir şeyler yemek isteyebilirsiniz, bizden söylemesi. Gelelim fiyatlara;

Kahvaltı Tabağı: 20 Lira

Serpme Kahvaltı Kişi Başı: 35 Lira

Omlet Çeşitleri: 7-9 Lira arası

Aperatifler: 5-8 Lira Arası ( Mini Kalem Böreği, Patates Tava vs. )

Görüldüğü gibi fiyatlar oldukça makul. Serpme kahvaltının da tam anlamı ile doyurucu olduğunu söylemekte fayda var.

Dragos Sosyal Tesisi Menü

Menü oldukça zengin. Aç kalmayacağınıza emin olabilirsiniz. Her keseye ve her damak zevkine hitap ediyor. Izgara çeşitleri, mevsimine göre balık çeşitleri, zeytinyağlılar, ara sıcaklar ne ararsanız menü de var. Uzun uzun yazmaya gerek yok. Spesiyal olarak Dragos Steak buraya özel bir lezzet. Öğle ya da Akşam yemeği için gelmek isteyenlere önerilir.

Dragos Sosyal Tesisi Yemek Fiyatları

Menü hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra gelelim fiyatlar hakkında bilgilere. Tek tek yazmak oldukça uzun olacağı için ortalama fiyatları yazacağım.

Izgara Çeşitleri: 12-21 Lira

Balık Çeşitleri (Mevsimine göre değişmekte): 17-25 Lira

Zeytinyağlılar: 6 – 8 Lira

Ara Sıcaklar: 6 – 16 Lira

Dragos Steak: 30 Lira

Salata Çeşitleri (Çoban – Mevsim – Söğüş): 5 Lira

Tatlılar: 6-9 Lira

Dragos Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Dragos Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Dragos Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı. No:10, 34865 – Kartal / İstanbul

Telefon: 444 1 034

Ulaşım: Araç ile ulaşım oldukça kolay. Karatal Sahil yolu üzerinde bulunan Turgut Özal Bulvarı yolunu kullanarak tesiste ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler Dragos Sosyal Tesisleri yakınından geçen 133T – 222 ve  E9 hat numaralı otobüslere binerek Fev-Orhantepe Otobüs Durağında inmeleri gerekmektedir. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)