Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da bir hafta tatilini sualtı canlılarına ayırmak isteyenler için Emaar Akvaryum harika bir tercih olabilir. Emaar Square Mall alışveriş merkezinde yer alan büyük akvaryum 48 tanktan oluşuyor.

Deniz ve nehir canlılarından oluşan toplam 20 bin kadar sualtı canlısının bulunduğu akvaryumu diğer sualtı hayvanat bahçelerinden ayıran ise, Avustralya’dan getirilen kral timsahlar. Ayrıca su samuru, penguen ve su faresi de diğer sualtı hayvanat bahçelerinde bulunmayan canlı türü olarak akvaryumun zenginliğini ön plana çıkarıyor.

Sualtı dünyasını keşfetmek isteyenler için kuruldu

Türkiye’nin en büyük sualtı hayvanat bahçesi olma özelliğine sahip Emaar Akvaryum, ziyaretçilerine ekolojik denge ve okyanus yaşamıyla ilgili birçok bilgi veriyor. Bu bilgileri hıfz ederken aynı zamanda da, 270 derecelik görüş açısına sahip 45 metre uzunluğundaki bir tünelden 20 binden fazla denizaltı canlısını yakından görebiliyorsunuz. Zehirli türlerinde bulunduğu akvaryumun nehir canlıları bölümünde ise, tatlı su balıklarının en endemik türleri yer alıyor.

Emaar Akvaryum için çektiğimiz video

Akvaryumda sizleri neler bekliyor öğrenmek istiyorsanız videomuza göz atın. Daha çok video gelmesi için lütfen bizi motive edin. Youtube Kanalımıza Abone olun.

Emaar Square Mall merkezi hakkında bilgiler

Alışveriş merkezi olarak İstanbul’un Anadoolu yakasında kurulan Emaar, hem alışveriş yapmak hem de eğlenmek isteyenler için en yeni merkezlerden birisidir. Nisan 2017’de açılan alışveriş ve eğlence merkezi, ikinci katında yer alan akvaryumuyla şimdiden dikkatleri üzerine topladı. Yerli ve dünyaca ünlü markaların mağazalarına yer veren Emaar, gastronomi açısından da hem geleneksel hem de modern mutfak kültürlerine öncülük eden restoranlara sahip.

Emaar Akvaryum Ziyaret Saati ve Giriş Ücreti – 2023

Giriş Ücretleri: Standart Biletler

0-36 Ay : ücretsiz

Yetişkin : 180 TL

Çocuk : 150 TL

65 yaş /öğrenci/öğretmen : 150 TL

Turist yetişkin : 25 USD

Turist çocuk : 20 USD

Yıllık Üyelik Yetişkin : 450 TL

Yıllık Üyelik Çocuk : 355 TL

Yıllık Üyelik Aile : 995 TL

Aile paketi (2 yetişkin + 2 çocuk) : 995 TL

Not: 10 kişi ve üzeri grubunuzla ziyaret etmek isterseniz kapı fiyatlarından indirim uygulanmaktadır.

Ziyaret Saati: Emaar, saat 10’da açılıyor. Akşam 22’ye kadar hizmet veriyor. Akvaryuma son giriş saati ise, 21.00’dır.

Emaar Akvaryum Nerede, Nasıl gidilir?

Adres: Ünalan Mahallesi, Ayazma Cd. No:78, 34700 – Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0850 290 80 90 – 0216 547 18 88

Nasıl gidilir?: Öncelikle şunu ifade edelim. Emaar, Anadolu yakasının; Ataşehir, Koşuyolu, Çengelköy, Bağdat Caddesi gibi farklı noktalarından merkeze ulaşımı sağlamak için shuttle hizmeti sunuyor. Avrupa yakasından ise, Küçükyalı Maltepe, Levent Caddesi ve metrosunun dahil olduğu noktalar üzerinden ulaşım imkanı sağlıyor.

Servis hizmetini kullanmak istemeyenler için metro ile ulaşımda mümkündür. Kadıköy, Tavşantepe hattı üzerindeki Göztepe istasyonunda inildiğinde Emaar’a ulaşılıyor.  Avrupa yakasından otobüsle Uzunçayır durağına kadar gelinebilir. Daha sonra ise metro ile Göztepe istasyonuna geçiş sağlanabilir.

Avrupa yakasından özel arabasıyla gelmek isteyenler; 15 Temmuz Şehitler köprüsünü kullanabilirler. Köprüden çıkışta Göztepe ve Ankara yönünde ilerlenmeli ve daha sonra Ümraniye – Çamlıca sapağına giriş yapılmalıdır. Göztepe köprüsünden Libadiye Caddesi’ne çıkıldığında Emaar’a ulaşılır.

Konum Bilgisi