Fenerbahçe Müzesi Stadyum Turu | Ziyaret ve Giriş Ücreti

Başta Fenerbahçe’ye gönül verenlerin görmesi gereken Fenerbahçe müzesi ve stadyumu, yüz yılı aşkın hatıraları yaşatmaya devam ediyor. Can Bartu gibi efsane isimleri ile anılan ve kazandığı galibiyetlerle Türk futboluna gurur yaşatan Fenerbahçe’nin yüz yıllık hafızasının eşsiz ve mükemmel bir sunum eşliğinde sergilenmesi büyük başarı. Sadece müze değil, Ülker Stadyumu ve tüm kompleks de gezi turana dahil. Fenere gönül verenler, sporseverler ve daha önce stadyum gibi devasa bir kompleksi gezme deneyimi yaşamamış kişiler Fenerbahçe müzesi ve stadyum tur biletlerini temin ederek, turun keyfini çıkarabilir.

Fenerbahçe müze turu hakkında bilgiler

Fenerbahçe kulübü, ilk kurulan takımlardan biri. Bu nedenle, kadim bir geçmişi var. Yüzyılı aşkındır spor camiasına futbolcu yetiştiren, yurtdışı spor organizasyonlarında ülkemizi temsil eden, yıldız futbolcu transferleri ile süper lig maç keyfine önemli katkılar sağlayan Fenerbahçe’nin dünden bugüne kadarki gelişimi, kazandığı turnuvalar ve kupaların hemen hemen hepsi müzede sergileniyor.

Fenerbahçe Kazandığı Kupalar
Fenerbahçe Kazandığı Kupalar

Bir rehber eşliğinde yapılan turun başından sonuna kadar hayranlık uyandıran bilgiler Fenerbahçe’yi yeniden keşfetmenizi, sergilenen fotoğraflar ise, yüzyıllık geçmişin bir film şeridi misali gözünüzün önünden hızlıca geçmesini sağlıyor.

Fenerbahçe Müzesi Stadyum turunda nereler geziliyor?

Öncelikle şunu not edelim. Daha önce Fenerbahçe stadyumunda maç izleyenlerin de gezi turuna katılmaları gerekiyor. Çünkü sahayı boş bir halde görmek, girilmeyen alanlara girmek, merak edilen odaları gezerek, stadyum mimarisine ve yapısına dair tüm merakınızı gidermenizi sağlayacak bir gezinin söz konusu olduğunu ifade ediyoruz. Bu bakımdan farklı bir deneyim yaşamak isteyenler açısından önemli.

Fenerbahçe Müzesi - Fenerbahçe Efsanesi
Fenerbahçe Müzesi – Fenerbahçe Efsanesi

Stadyum turunda ilk olarak, üst tribünler ziyaret ediliyor. Basın ve yayın ekiplerinin yer aldığı bölüme giriş yapılıyor. Bu bölüm, izleyici kitlesi tarafından en çok merak edilen alanların başında. Bu bölümü yakından görme fırsatını elde etmek isteyenler açısından stadyum turu, iyi bir fırsat.

Soyunma odalarına giriliyor mu?

Fenerbahçe müzesi ve stadyum turu organizasyonları esnasında her bölüm gezilirken, futbolcuların soyunma odalarına giriş söz konusu değildi. Ancak yönetim tarafından alınan karar ile bu durum değiştirildi.

Fenerbahçe Müzesi Turu Soyunma Odaları
Fenerbahçe Müzesi Turu Soyunma Odaları

Artık tur ile takım odalarına, soyunma bölümlerini ziyaret edebilmek de mümkün. Canlı yayın anlatım bölümün gezilmesinden sonra hem Fenerbahçe’nin hem de misafir takımın soyunma odalarına doğru hareket edilir. Tabi koridor boyunca efsane isimlerin posterleri, fener için bestelenen sloganları ayrı bir heyecan yaratıyor.

Fenerbahçe Müzesi Yedek Kulübesi
Fenerbahçe Müzesi Yedek Kulübesi

Bu turu en özel kılan deneyimlerden biri de, greenbox teknolojisi. Fenerbahçe bu teknoloji ile hem futbolcu hem de alınan kupaları değişik senaryolara sahip fotoğraflar haline getirmiş. Ortaya harika bir sunum çıkmış ve izlenildiği zaman insanı heyecanlandıran anılara yer verilmiş.

Fenerbahçe Müzesi Stadyum ve Localar
Fenerbahçe Müzesi Stadyum ve Localar

Bir tribünde en çok merak edilen yerler arasında localar yer alır. Ağır misafirlerin kullandığı locaları çok daha yakından görebilir, 1907 tribünü ve buradaki locaları gezebilirsiniz. Tabi buraları gezerken bol bol fotoğraf çekme imkanınız var.

Müzeye geçiş yapıldığı zaman Fenerbahçe’nin basketboldaki başarısı hemen dikkati çekiyor. Neredeyse, kupaları koyacak yer yok. 103 golle şampiyonluğun yakalandığı dönemin hatıraları için çok ayrı bir yer hazırlanmış. Ayrıca, dikkat çeken bir kupada en baştaki yerini almış. İngiliz işgali dönemindeki turnuvalarda kazanılan Harrington kupası.

Fenerbahçe Müzesi ve Stadyum Turu ziyaret saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Fenerbahçe Müzesi Ziyaret Saatleri: Öncelikle şunu ifade edelim. Tur, her gün var. Ancak maç olduğu günler hariç. Bayramın birinci günleri, yılbaşı ve resmi tatillerde de organizasyonlar söz konusu olmuyor. İdman ve farklı birtakım etkinliklerin olması durumlarında tur iptalleri gerçekleşebilir.

Tura katılmak için biletler: Ülker Stadyum gişesinden temin edilebilir. 09.30’da başlayan organizasyon, 17.30’a kadar devam eder. Ön rezervasyon gibi bir uygulama yok. Her 45 dakikada bir yeni tur başlar.

Fenerbahçe Müzesi Giriş Ücreti

Lacivert Tur : 80 Dk. 180 TL

Sarı Tur : 40 Dk. 150 TL

Müze Turu :15 Dk. 120 TL

Fenerbahçe Ülker stadyumuna nasıl gidilir?

Adres: Zühtüpaşa, Bağdat Cd., 34724 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: (0216) 449 10 32

Nasıl gidilir?: Tüm ulaşım yollarını tek tek tarif ettiğimiz Feberbahçe stadyumuna nasıl gidilir? yazımı okuyarak farklı rotalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kısaca yol tarifi ise şöyle: Ülker stadyumu ve müzesi, Kadıköy’de yer alıyor. Bu nedenle, her yerden ulaşım oldukça kolay. Son durağı Söğütlüçeşme olan 34AS hatlı metrobüs ile stadyuma ulaşmak en iyi yol. Yine, vapur ile Kadıköy’e geçtikten sonra Haldun Taner tiyatrosu yolundan stadyuma kadar yürümek, sadece 20 dakika. Arzu edilmesi halinde minibüslere de binilerek, 5 dakika içerisinde stadyuma ulaşılabilir. Konum bilgisi için tıklayın.

Kadıköy’e geldiğinizde görmeniz gereken yerler

Planınızda bir müze turu varsa Kadıköy’e erken saatlerde gelmenizi ve ilk önce güzel bir kahvaltı yapmanızı öneririz. Kahvaltınızı yaptıktan sonra keyifli bir Fenerbahçe müze turuna başlayabiliriz. Tur sonrası günü bitirmeyin! Rotanızı Kadıköy’de gezilecek yerlere çevirirseniz gününüzü eşsiz kılabilirsiniz, size tavsiyemiz olsun. :)