Fethiye’ nin Dünyaca ünlü plajı Ölüdeniz, yeşil ile mavinin örtüştüğü tam bir doğa harikasıdır. Adını suyun durgunluğundan almakla birlikte yapısı itibariyle bir iç denizi andıran Ölüdeniz sakin, pırlanta gibi sularda serinleyip yüzmek ve su sporları yapmak isteyenler için bire birdir.

DipNot: Fethiye’ye gitmeden önce Fethiye’de gezilecek yerler adlı makalemize göz atmanızı öneririz. Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Giriş Ücreti 2023

Kişi başı giriş ücreti: 50 TL

Araç ile giriş: 150 TL

Şezlong ücreti: 90 TL

Fethiye Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Uçakla : Fethiye`ye uçakla gitmek isteyenler için iki alternatif var;

Dalaman havalimanı ile:
Dalaman havalimanı Fethiye şehir merkezine 30 dk. mesafededir. Dalaman havalimanın’dan kiralayacağınız bir araçla yada transfer yapan firmalar ile gelebileceğiniz gibi 10 dk. taksi ile Dalaman merkezine gelip buradan Fethiye`ye 30 dk. bir kalkan otobüsler ile gelebilirsiniz. Ayrıca havalimanın’dan kalkan HAVAŞ servislerini de kullanabilirsiniz.

Antalya havalimanı ile:
Yaklaşık 2 saat 30 dk. uzaklıktadır. Havalimanın’dan kiralık araç yada transfer firması ile gelmeniz mümkün olduğu gibi Antalya merkezden sık sık kalkan otobüsler ile de gelebilirsiniz. Ayrıca havalimanın’dan kalkan HAVAŞ servislerini de kullanabilirsiniz.

Kara yolu ile:
Hemen hemen tüm büyük şehirlerden Fethiye`ye direk olarak otobüs bulunmaktadır. Eğer kendi aracınız ile de Fethiye`ye gelmeniz mümkündür. Bu durumda aşağıdaki güzergahları izleyebilirsiniz.

Ankara yönünden gelecekseniz: Ankara-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye güzergahını izleyebilirsiniz.

İstanbul yönünden gelecekseniz: İstanbul-İzmit-Sakarya-Kütahya-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye güzergahını izleyebilirsiniz.

İzmir yönünden gelecekseniz: İzmir-Aydın-Muğla-Dalaman-Fethiye güzergahını izleyebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz’e Kaç Saatte Gidilir?

Karayolu ile Fethiye’ye ulaşım da oldukça basittir.Antalya,Muğla ve Burdur bağlantılı üç karayolu, çam ağaçları arasında yapılacak rahat bir yolculuk ile Fethiye’nin ziyaretçilerine kolay bir ulaşım imkanı sağlar.

 • Fethiye Ölüdeniz arası ortalama 14 (km) mesafede ve araçla yaklaşık yarım saat(30 dakika) kadar sürmektedir.
 • Muğla Ölüdeniz arası ortalama 131 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
 • İstanbul Ölüdeniz arası ortalama 814 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
 • Antalya Ölüdeniz arası ortalama 205 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 5 dakika kadar sürmektedir.
 • Kocaeli Ölüdeniz arası ortalama 724 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 10 saat kadar sürmektedir.
 • Bursa Ölüdeniz arası ortalama 636 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 8 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
 • İzmir Ölüdeniz arası ortalama 347 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.
 • Ankara Ölüdeniz arası ortalama 634 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 8 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
 • Kayseri Ölüdeniz arası ortalama 816 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir.
 • Adana Ölüdeniz arası ortalama 765 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
 • Samsun Ölüdeniz arası ortalama 1055 (km) mesafede ve araçla yaklaşık 14 saat kadar sürmektedir.

Ölüdeniz Manzarasında Yamaç Paraşütü

Fethiye yamaç paraşütü, muhteşem manzaralar eşliğinde gerçekleştirilen heyecan verici bir aktivitedir. Babadağ’ın tepesinden atlayarak, Ege Denizi’nin sularına doğru uçmak, kendinizi özgür hissetmenizi sağlayacak. Babadağ, dünyanın en popüler yamaç paraşütü merkezlerinden biridir ve yamaç paraşütü yapmak için mükemmel bir konumdadır.

Fethiye’de yamaç paraşütü yapmak, tüm seviyelerde yamaç paraşütçülerine hitap eden bir aktivitedir. Deneyimli yamaç paraşütçüleri, yüksek bir seviyede başlayabilirken, yeni başlayanlar için daha düşük bir seviyede başlama seçenekleri de mevcut. Ayrıca, yamaç paraşütü yapmak için profesyonel bir eğitim almış ve lisanslı olan deneyimli eğitmenler bulunuyor.

Fethiye yamaç paraşütü deneyimi, sadece yükseklikten uçmakla sınırlı değildir. Eşsiz doğal güzelliklerin içinde uçarken, tarihi yerleri ve koyları da görme fırsatınız olacak. Uçuş sırasında Babadağ’ın tepesinden Ölüdeniz’in mavi sularını izlemek, unutulmaz bir manzara olacak.

Fethiye yamaç paraşütü yapmak için en uygun zaman, Nisan ile Ekim arasındaki dönemdir. Bu dönemde Babadağ’ın havası, yamaç paraşütü yapmak için ideal sıcaklık ve rüzgar koşullarına sahip oluyor.

Sonuç olarak, Fethiye yamaç paraşütü, doğal güzellikleri keşfetmek ve kendinizi özgür hissetmek isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Yüksekliği sevenlerin vazgeçemeyeceği bir aktivite olan Fethiye yamaç paraşütü, her yıl binlerce turist tarafından tercih ediliyor. Kelebekler Vadisi gibi Ölüdeniz’de ülkemizin turistik cazibe merkezleri arasındadır. Ölüdeniz’de bulunan otel fiyatları ise her bütçeye uygun seçenekler sunar.

Fethiye Ölüdeniz Resimleri