Flamingo Köy: Mangal, Kahvaltı Fiyatları ve Nasıl Gidilir?

Flamingo Köy
Flamingo Köy

Sizlere biraz da Çatalca’daki kahvaltı yerlerinden bahsedelim istedik. İlk durağımız Flamingo Köy. Havaların ısınması ile birlikte doğa ile iç içe kahvaltı yapma keyfimiz yavaş yavaş depreşmeye başlıyor. Geçen hafta sonu İstanbul’un içerisinde yer alan Garipçe Köyü ve Kahvaltı Yerleri hakkında bir yazı kaleme almıştık. Şimdi ise rotamız Çatalca’ya çeviriyoruz.

Çatalca Hakkında Kısaca Gezi Bilgileri

Yazımıza başlamadan önce köyün bulunduğu Çatalca ilçesi ile ilgili bir iki ufak bilgi verelim. Yine İstanbul içerisinde ortalama 1-1,5 saat içerisinde ulaşılabilecek bir konumda olan Çatalca, İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesi konumundadır.

Mübadele Müzesi, Ferhat Paşa Cami, İneceğiz Mağaraları, Yalıköy ve Flamingo Köy, Antikköy gezilebilecek yerler arasında en bilindikleri.

Çatalca’lı Ali Baba Köfte Salonu ise en bilindik yemek durağı. Buralara kadar gelmişken tadına bakmadan dönmeyin deriz.

Flamingo Köy Hakkında Gezi Bilgiler

Flamingo Köy Hakkında Gezi Bilgiler

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Yeşillikler içerisinde bir köy burası. Temiz hava, sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam. Hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekânı olarak hizmet veren Flamingo Köy adını ise içerisinde bulunan deresindeki Flamingolardan alıyor.

Çocukların ilgisini şüphesiz ki içerisinde flamingo, ördek, kaz, tavus kuşu, kuğu, sülün, civciv ve tavukların mini hayvanat bahçesi çekiyor. Aynı zamanda trambolin de çocuklar için bir başka eğlence aracı. Çocukları eğlendirmek için seçebileceğiniz bir diğer eğlence de pedallı yunus bisikletleri. Dere içerisinde bu bisikletler ile flamingolar arasında sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

Flamingo Köy Kahvaltı ve Mangal Fiyatları

Flamingo Köy Kahvaltı ve Mangal Fiyatları

Para peşin kırmızı meşin. Direk kapıdan girerken karşılaştığınız durum bu. Ücretleri peşin olarak tahsil ediyorlar. Kaç kişinin kahvaltı yapacağına değil kaç kişinin içeri gireceğine baktıkları için kahvaltı yapmayacak birisi olsa dahi ücret ödemek durumundasınız. İşletme politikası yapacak bir şey yok. Hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe kahvaltı seçenekleri ile hizmet olarak hizmet veriliyor.

Flamingo Köy Kahvaltı

Kahvaltı saatleri 09:00 – 14:00 arası iken Kahvaltı ücretleri kişi başı hafta içi 270 lira, hafta sonu ise 290 lira. 0-2 yaş indirimli, 2-6 yaş arası %50 indirimli.

Flamingo Köy Mangal

Burada mangal yapma olanağınız da var. Üstelik eti buradan temin de edebiliyorsunuz. Dilerseniz onlar size pişirip getiriyorlar. Yok ben mangalı kimselere bırakmam derseniz etinizi alıp mangalın başına geçebilirsiniz. Ama fiyatların çok uçuk olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Ortalama kişi başı mangal fiyatı: 300-350 Lira arasındadır.

Flamingo Köy Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Flamingo Köy Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Gökçeali Mahallesi, Cevizlik Sokak No:43, 34540 – Çatalca / İstanbul

Telefon: 0552 377 61 61

Ulaşım: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; Yenibosna Metro durağından Çatalca’ya giden otobüsleri tercih edebilirler. Çatalca’ya ulaştıktan sonra taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araçları ile gelmek isteyenler; TEM ya da E-5 üzerinden Çatalca’ya ulaştıktan sonra merkezden tabelaları kullanarak 5 dakikaya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.