Galata Kulesi Manzaralı Restoranlar | En Yakın 10 Mekan

Galata Kulesi Manzaralı Restoranlar
Galata Kulesi Manzaralı Restoranlar

İstanbul’un simgesi Galata Kulesi manzaralı kahve içmek ya da yakınında mum ışığında romantik bir akşam yemeği yemek. En iyi restoranlar da bu anıları ölümsüzleştirmeniz için için listeledik.

İstanbul’un en özel mekânlarından bir tanesi de Galata semtine adını veren ve göğü yararcasına yükselen Galata Kulesi’dir. Asırlardır dimdik ayakta duran ve tarihe meydan okuyan bu kule İstanbul’un simgesi olmasının yanı sıra pek çok turist için bir cazibe merkezi olmuştur. Özellikle sevgililer için aşkın vücut bulmuş hali olan Galata Kulesi’ne çıkmak kadar kuleye karşı kahve yudumlamak veya bir akşam yemeği yemek oldukça heyecan verici bir duygudur.

Önemli bilgi: Eğer İstanbul boğazının tadına varmak isterseniz; Boğaz Manzaralı Restoranlar listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Galata Kulesi Gezi Videomuz

Buraya gitmeye karar vermeden önce Galata kulesinin içi ve dışı nasıl görünüyormuş bir göz geçirebilirsiniz. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun.

Galata Kulesi Manzaralı En İyi Restoranlar – En Yakın 10 Mekan

İstanbullular ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Galata Kulesi çevresinde romantik talepleri enfes bir şekilde karşılayan pek çok mekân vardır. Bu yazımızda sizlere kuleye nazır en yakın mekanlar ve kafeler ile alakalı bilgiler vererek sevgiliniz ile eşsiz anlar yaşamanıza olanak sağlıyoruz.

1. Barnathan Brasserie

Barnathan Brasserie
Barnathan Brasserie

Barnathan Apartmanı’nın giriş katında yer alan Barnathan Brasserie, Galata Kulesi manzaralı eşsiz bir bahçe bölümüne sahiptir. Tarihi dokuyu ve geçmişin ihtişamını enfes manzarasıyla birleştiren keyifli bahçesiyle Barnathan Brasserie’de sabahları serpme kahvaltı servis edilmektedir, gün boyu yemek, tatlı ve içecek servisi mevcuttur.

Her Çarşamba ve Cuma akşamları: 20:00-22:00 saatleri arasında “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli canlı müzik performansı sergilenmektedir.

Fiyat Bilgisi: 300-350 TL

Çalışma Saatleri: 08.00 – 00:30

Adres: Şahkulu, Tımarcı Sk. No:1, Pk: 34421 – Beyoğlu / İstanbul

2. Firuzende Galata

Firuzende Galata Restoran
Firuzende Galata Restoran

Galata’ya karşı mum ışığında romantik bir akşam yemeği dendiğinde akla kesinlikle Firuzende Galata gelir. Üstelik kulenin yanı başında olmasına ek olarak Haliç ve Boğaz manzarası ile İstanbul âşıklarına unutulmaz anlar yaşama imkanı sunan bu mekanda çok zengin bir menü olduğunu ifade etmek gerekir. Deniz mahsullerinden et ürünlerine kadar pek çok lezzeti Firuzende Galata’da keşfedebilirsiniz.

Fiyat Bilgisi: 300-350 TL

Çalışma Saatleri: 08.00 – 24.00

Adres: Bereketzade, No:5, Büyük Hendek Cd., 34421 Beyoğlu/İstanbul

3. Ritim Galata Cafe & Bar

Ritim Galata Cafe & Bar
Ritim Galata Cafe & Bar

Galata sokağında yer alan ve semtin kendine has dokusunu yansıtan bu nezih mekanda ister atıştırmalıklar ile hafif bir öğün yapabilir ister doyumluklar ile karnınızı Galata’ya karşı doyurabilirsiniz. Galata ritmini hissedeceğiniz bu mekânda lezzetlere doyacağınızı ifade etmek gerekir.

Fiyat Bilgisi: 200-300 TL

Çalışma Saatleri: 11.00 – 04.00

Adres: Bereketzade, Galata Kulesi Sk. No:3, 34421 Beyoğlu/İstanbul

4. Şirin Fırın

Şirin Fırın
Şirin Fırın

En güzel tatlıların lezzetini aşıkların diyarı Galata’da tatmak için vazgeçilmez tercihiniz kesinlikle Şirin Fırın olmalı. Hem lezzete hem de manzaraya doyacağınız bu mekanı listenize almanızı öneriyoruz.

Fiyat Bilgisi: 150–250 TL

Çalışma Saatleri: 10.00 – 24.00

Adres: Şahkulu, Büyük Hendek Cd. No:16/A, 34420 Beyoğlu/İstanbul

5. Galista Cafe Restaurant

Galista Cafe Restaurant
Galista Cafe Restaurant

Yemeğin tadına ve güler yüzlü personelin size sunduğu ikramlara doyamayacağınız bir mekan arıyorsanız Galista Cafe Restaurant tam size göre. Üstelik gece ışıklandırması ile tüm ihtişamını sunan Galata da tam karşınızda olacak.

Fiyat Bilgisi: 200-350 TL

Çalışma Saatleri: 08.00 – 02.00

Adres: Şahkulu, Şahkapısı Sk. No:2, 34421 Beyoğlu/İstanbul

6. Latife Türk Kahvesi

Latife Türk Kahvesi Galata
Latife Türk Kahvesi

Adı gibi Latife her türlü lezzet ihtiyacınızı karşılayan ve eşsiz kahveleri ile ziyaretçilerini mest eden oldukça hoş bir yer. Ayrıca Galata’ya yakın bir yerde olması nedeni ile pek çok bireyin ilk tercihi olan bu mekanı siz de çok seveceksiniz.

Fiyat Bilgisi: 100-150 TL

Çalışma Saatleri: 09.00 – 23.00

Adres: Şahkulu, Galip Dede Cd. No:85 – Beyoğlu/İstanbul

7. 600Galata

600Galata
600Galata

Bu işletme kalıcı süreliğine hizmete kapalıdır.

Fiyat Bilgisi:

Çalışma Saatleri:

Adres: Bereketzade, Şair Eşref Paşa Sk. No:4, 34421 Beyoğlu/İstanbul

8. Galata Kule Restoran

Galata Kule Restoran
Galata Kule Restoran

Adını İstanbul’un görkemli kulesi Galata’dan alan bu restoran lezzetleri ve manzarası ile bu ismi taşımanın hakkını fazlası ile veriyor. Galata’ya karşı değil de Galata’dan İstanbul’a bakmak isteyenler için Galata Kule Restoran’ı mutlaka keşfetmek gerektiğini söylüyoruz.

Fiyat Bilgisi: 150-250 TL

Çalışma Saatleri: 12.00 – 22.00

Adres: Bereketzade Mh., Galata Kulesi Sk., 34420 Beyoğlu/İstanbul

9. Galata Güney Restaurant 1964 – Kuledibi

Galata Güney Restaurant - Kuledibi
Galata Güney Restaurant – Kuledibi

Kulenin dibinde görsel ve lezzet açısından şölen ile karşılaşmak mı istiyorsunuz Galata Güney Restaurant 1964 – Kuledibi tam size göre! Özel sabah kahvaltısı ve eşsiz şarapları ile burada keyfinize keyif katabilirsiniz.

Fiyat Bilgisi: 250-350 TL

Çalışma Saatleri: 08.00 –01.00

Adres: Şahkulu, Şahkapısı Sk. No:2 D:B, 34421 Beyoğlu/İstanbul

10. Galata Konak Cafe (Bonus)

Galata Konak Cafe
Galata Konak Cafe

Kahvaltı için bulabileceğiniz en manzaralı yer diyebiliriz. Bir kaç kattan oluşan bu mekan, makarna ve et çeşit yemeklerini tatmanızı öneririm. Ve tabi ki olmazsa olmaz bu manzaraya karşı güzel bir kahve keyfi.

Fiyat Bilgisi: 150-250 TL

Çalışma Saatleri: 08.00 – 23.00

Adres: Bereketzade, Bereketzade Mah. No: 2 Kuledibi, Hacı Ali Sk., 34425 Beyoğlu/İstanbul