Boğaz Manzaralı Restoranlar | İstanbul’un En Güzel 25 Mekanı

Tarihi şehir İstanbul’un en güzel boğaz manzaralı restoranlar da sevgiliniz ile beraber yemek yerken yada kahvaltı keyfi eşliğinde bu mekanların tadını çıkartmaya ne dersiniz? Evet.. Dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman bu nefes kesici listeyi sakın kaçırmayın!

Tarihi ve kültürel dokusu ile dünya şehri İstanbul’un gerdanıdır Boğaz… İstanbul Boğazı’na dair anlatılacak çok şey var. Ama şu kadarını söyleyelim: Boğaz, İstanbul’un iki yakasına da eşlik eder; her yakadan farklı okunur, farklı yazılır ve görünür.

Tek bir Boğaz yoktur yani. Bu nedenle Boğaza nazır her mekan diğerinden ayrılır. Lezzetleriyle de, yaşattığı Boğaz keyfiyle de bambaşkadır. İstanbul’da yaşayan veya şehri ziyaret eden herkes bir kez de olsa Boğaz’da yemek keyfi deneyimi yaşamalı. Gün batımı anına denk getirmenizi tavsiye ederim.

Boğaz Manzaralı Restoranlar ve Kahvaltı Mekanları

Boğaz’a nazır yemek ve kahvaltı keyfi için birbirinden güzel restoranları sizler için derledik. Fiyatlar 2023 yılı için geçerlidir.

Önemli bilgi: Konunuz Yemekse Galata Kulesi Manzaralı Restoranlar listemize de göz atmanızı öneririm. Ama Biraz da İstanbul’un keyfini çıkarmak isterseniz İstanbul gezilecek yerler yazımıza da mutlaka bir göz atın derim.

1. Barnathan Roof

Barnathan Roof
Barnathan Roof

Barnathan Roof, açık büfe kahvaltısı ile ev yapımı reçelleri, kendi özel üretimi erken hasat zeytinyağı ile tatlandırılmış lezzetleri, çiftlik ürünü özel peynirleri ve şeflerinin özel reçeteleriyle hazırlanan sıcaklarıyla misafirlerine eşsiz manzarada lezzet ve keyfi bir arada yaşatıyor.

Barnathan Roof, açık büfe kahvaltısını, Galata Kulesi, Boğaz ve Haliç’i keyifle izleyebileceğiniz, Galata Bölgesi’ndeki en güzel manzaralardan biri eşliğinde sunuyor. Akşamları ise dünya mutfağından örnekler servis ediliyor.

Kahvaltı saatleri: Hafta içi 08:00-12:00, hafta sonu 08:00-14:00 saatleri arasında. Her Pazar saat 10:30-13:30 saatleri arasında ise çello ve gitar dinletisi mevcut. Ayrıca gün boyu yiyecek ve içecek servisleri de var.

Fiyat aralığı: 750-1000 TL.

Adres: Şahkulu, Tımarcı Sk. No:1, Pk: 34421 – Beyoğlu / İstanbul

2. Hünkar Köşk Restoran

Hünkar Köşk Restoran
Hünkar Köşk Restoran

Üsküdar Cemile Sultan Korusu, tenis kortları, gezi ve yürüş parkurları ile yaz kış demeden orman havası almak ve spor yapmak isteyenler için ideal bir rota. Ayrıca kafe ve restoranlarında geleneksel Türk yemekleri, diyet menüler ve en çok tercih edilen et yemekleri yer alıyor. Zaten eşsiz bir  atmosfer içerisinde bulunan restoranın bu zenginliklerine lezzetli yemekleri ve eşsiz Boğaz manzarasını da kazandırmış olması başlı başına bir mükemmellik.

Fiyat aralığı: 500-1200 TL

Adres: Kandilli Mah. Ömürtepe Yokuşu Sok. No:6 Üsküdar.

3. A’jia Restaurant

Ajia Restoran
Ajia Restoran

İstanbul Boğazı tam manasıyla solumak için Ajia Restoran’da mutlaka bir yemek planı düşünülmeli. Öyle ki tarihi Ahmet Paşa Yalısı’nın restore edilmesinden sonra açılan bu restoran ödüllü. Boğaza sıfır ve tarihi bir yer olduğundan dolayı nostaljik bir eda ile yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Akdeniz lezzetlerine yer veren restoranın alkollü veya alkolsüz olmak üzere iki ayrı menüsü bulunuyor.

Fiyat aralığı: 700-1500 TL

Çalışma aralığı: 07.00/24.00

Adres: Ahmet Paşa Yalısı – Kuzguncuk/Üsküdar.

4. 360 Restoran

360 Restoran
360 Restoran – Boğaz Manzaralı Restoranlar

Beyoğlu’nun en çok tercih edilen mekanlarından biri. Türk, Akdeniz ve Avrupa mutfağına yer verilen restoranın manzarası ise en az menüleri kadar harika. İstanbul Boğazını zenginleştiren tarihi değerleri seyrederken mükemmel bir yemek keyfi de yaşanabilir. Beyoğlu’nu dolaşan pek çok turisttin de ziyaret edip, Türk lezzetlerini denediği bir mekan.

Fiyat aralığı: 650-1500 TL

Çalışma saatleri: 12.00/02.00

Adres: Tomtom, İstiklal Cd. No:163 K: 8, Beyoğlu.

5. Ali Ocakbaşı Restoran

Ali Ocakbaşı Restoran
Ali Ocakbaşı Restoran

Türk mutfağının lezzetli et yemeklerini tercih ediyorsanız, tarihi yarımada manzarası eşliğinde sizi misafir eden Ali Ocakbaşı ideal bir mekan olabilir. En çok tercih edilen kebap çeşitlerinin yanı sıra şefin özel kebaplarının da yer aldığı zengin menüsü, tarihi manzaraları ile Boğaz’da yemek keyfini en iyi sunan yerlerden biri.

Fiyat aralığı: 680-1450 TL

Çalışma saatleri: 11.30/23.00

Adres: Azapkapı, No: Kat 4, Kardeşim Sk. No:45, Beyoğlu.

6. Yıldız Hisar Restaurant

Yıldız Hisar Restaurant
Yıldız Hisar Restaurant

Rumeli Hisarı’nda Boğaz’ın ışıkları gecenizi aydınlatırken benzersiz bir akşam yemeği için Yıldız Hisar Restaurant tercih edilebilir. Hafta sonu açık büfe ile misafirlerini ağırlayan restoranın hafta içi benzersiz serpme kahvaltı menüsü var. Boğaz Köprüsü’nün ışıkları ile aydınlanan Boğaz’ı görmek için bir akşam yemeğini burada geçirmenizi tavsiye ederim.

Fiyat aralığı: 400-1250 TL

Çalışma saatleri: 07.00/03.00

Adres: Rumeli Hisarı, Mahallesi, Yahya Kemal Cd. No: 26, Sarıyer.

7. Banyan Restoran

Banyan Restoran
Banyan Restoran

İstanbul’un sembollerinden biri olan Ortaköy Camii ve Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde unutulmaz bir an yaşamak adına Banyan Restoran yemek planınızın bir parçası haline gelebilir. Daha çok Asya lezzetlerine yer veren Banyan Restoran turistlerin de uğrak yerlerinden biri. Değişik lezzetleri keşfetmek isteyenler için ideal bir adres.

Fiyat aralığı: 650-1500 TL

Çalışma saatleri: 12.00/02.00

Adres: Yıldız Muallim Naci Caddesi &, Salhane Sokak No:3, Beşiktaş.

8. Big Chefs

Big Chefs - Boğaz Manzaralı Restoranlar
Big Chefs – Boğaz Manzaralı Restoranlar

İstanbul Boğazı’nın renkli atmosferine nasıl bir yemek kültürü eşlik edebilir? Elbette çok renkli bir dünya mutfağı… Big Chefs, farklı lezzetleri bir araya getiren ve bunu eşsiz İstanbul manzarası ile sunan nadide mekanlardan sadece biri. Restoranın birçok şubesi var. Boğaz manzarası için adres Tarabya…

Fiyat aralığı: 450-1300 TL

Çalışma saatleri: 08.30/12.00

Adres: Tarabya, Yeniköy Tarabya Cd. No:3, 34457 Sarıyer.

9. Taş Kahve Emirgan Cafe Restaurant

Taş Kahve Emirgan Cafe Restaurant
Taş Kahve Emirgan Cafe Restaurant

Emirgan, Boğaz’ın sessiz sedasız en güzel noktası. Yeşillik içerisinde bir yemek keyfine İstanbul Boğazı’nın da eşlik etmesini isteyenler tarafından arzu edilebilecek bir rota… Taş Kahve Restoran. Hem kahvaltı menüsü hem de akşam menüleri ile misafirlerine eşsiz bir ziyafet yaşatan mekanın Emirgan korusunun yeşili ile Boğaz’ın mavisini bir araya getirdiği senfonisi yaşanmaya değer.

Fiyat aralığı: 375-1250 TL

Çalışma saatleri: 07.30/02.00

Adres: Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:60, Sarıyer.

10. Fine Dine İstanbul

Fine Dine İstanbul
Fine Dine İstanbul

İstanbul’un klasik mekanlarından biri haline dönüşen Fine Dine restoranın değişmez lezzetlerini mutlaka denemek gerekir. Kuzu İncik’in en iyi yapıldığı yer olarak bilinir ve menüsünde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Hem bu lezzeti tatmak hem de İstanbul Boğazı’na nazır bir yemek keyfini yaşamak için tercih edilebilecek rotalar arasında.

Fiyat aralığı: 520-1400 TL

Çalışma saatleri: 12.00/22.30

Adres: Binbirdirek, İmran Öktem Cd. No:1, Fatih.

11. Hamdi Restoran

Hamdi Restoran
Hamdi Restoran – İstanbul Kahvaltı Mekanları

Sıcak ve samimi bir atmosfer sunan mimari yapısı ile uğrak yerlerden biri haline dönüşen Hamdi Restoran, İstanbul Boğazı’nı gören manzarası, lezzetli menüleri ve birinci sınıf hizmeti ile harika bir mekan.

Fiyat aralığı: 560-1450 TL

Çalışma saatleri: 12.00/24.00

Adres: Rüstem Paşa Mah Tahmis Caddesi, Kalçin Sk. No:11 Fatih.

12. Yeniköy Sahil Kafe Restoran

Yeniköy Sahil Kafe Restoran
Yeniköy Sahil Kafe Restoran

Boğaz’ın manzarasının renkliliğini en iyi keşfedebileceğiniz adresler arasında bulunan Yeniköy Sahil Restoran, eşsiz lezzetleri ve Boğaz’ın asıl sahipleri martı ve diğer kuş cıvıltılarıyla sizi misafir ediyor. Nostaljik bir yemek keyfi yaşamak adına tercih edilebilecek mekanın denize sıfır konumu içten içe Boğaz’ın heyecanını yaşamanıza müsaade ediyor.

Fiyat aralığı: 250-400 TL

Çalışma saatleri: 08.00/00.00

Adres: Yeniköy, Yeniköy mah Köybaşı Cad, Yalı Sk. No:3, Sarıyer.

13. Kalpazankaya Restoran

Kalpazankaya Restoran

Burgazada’da üç neslin emekleri ile günümüze denk ulaşan ve kalitesinden ödün vermeyen nadide bir restoran Kalpazankaya… Nefis ızgara balık menüleri, Türk damak tadının vazgeçilmezleri ile misafirlerine harika bir damak keyfi yaşatıyor.

Fiyat aralığı: 450-650 TL

Çalışma saatleri: 12.00/24.00

Adres: Kalpazankaya Yolu Sok. No:42 Burgazada, Adalar.

14. Takanik Balık Restoran

Takanik Balık Restoran
Takanik Balık Restoran

İstanbul’un en iyi balık restoranları arasında olduğuna inandığımız Takanik Balık Restoran, eşsiz mekanı ve boğaz manzarası ile misafirlerini ağırlıyor. Restoranın en özel lezzetleri arasında fener balığından yapılan kavurma yer alıyor.

Fiyat aralığı: 450-750 TL

Çalışma saatleri: 12.00/23.00

Adres: Yeniköy, İskele Sk. No:3 34464, Sarıyer.

15. Lacivert Restoran

Lacivert Restoran
Lacivert Restoran

İstanbul’un en güzel restoranlarından biri olan Lacivert Restoran yaklaşık olarak 20 yılı aşkın süredir lezzetlerini misafirleri ile buluşturuyor. Dünya mutfağına merakı olanlar için ideal bir adres. Üstelik muhteşem deniz manzarası da sizleri bekliyor.

Fiyat aralığı: 680-1550 TL

Çalışma saatleri: 12.00/24.00

Adres: Anadolu Hisarı, Körfez Cd. 57/A, Beykoz.

16. Mama Shelter

Mama Shelter
Mama Shelter İstanbul

Fransız mutfağını merak edenler için güzide bir mekan. Burayı özel kılan noktalardan biri de dekorasyonunun oldukça iç açıcı olması. Ahşap detaylara yoğun yer verilen restoranın mimarisi iştahınızı iyiden iyiye açabilir. Nefis Fransız yemekleri ve İstanbul manzarası ile eşsiz bir vakit geçirebilirsiniz. Boğaz Manzaralı Restoranlar listemizde sevdiğimiz kahvaltı mekanlarından bir tanesi.

Fiyat aralığı: 400-1300 TL

Çalışma saatleri: 07.00/23.00

Adres: Sultan Ahmet, İstiklal Cd. No:50 D:No 54, Beyoğlu/İstanbul.

17. Peninsula Restoran

Peninsula Restoran
Peninsula Restoran

İyi bir akşam yemeği ve canlı müzik keyfi için tercih edilebilecek mekanlar arasında yer alan Peninsula, İstanbul Boğaz manzarası, zengin menüsü ve eşsiz dekorasyonu ile güzel vakit geçirmenizi sağlıyor.

Fiyat aralığı: 550-1200 TL

Çalışma saatleri: 13.00/24.00

Adres: Azapkapı, Tersane Cd. No:111, Beyoğlu.

18. Rana by Topaz Restoran

Rana by Topaz Restoran
Rana by Topaz Restoran

Anadolu lezzetlerini tatmak için Anadolu turu yapmanıza gerek yok. Rana by Topaz, Anadolu’nun en seçkin lezzetlerini misafirlerine sunan bir işletme. Üstelik harika da bir manzarası var. Boğaz Manzaralı Restoranlar içerisinde tüm İstanbul’u tepeden izleyeceğiniz nadide mekanlardan bir tanesi.

Fiyat aralığı: 400-1500 TL

Çalışma saatleri: 18.00/02.00

Adres: Ömer Avni, İnönü Cd. No:50, 34427 – Beyoğlu / İstanbul

19. Sardunya Restoran

Sardunya Restoran
Sardunya Restoran

Genel olarak deniz ürünleri ile misafirlerine eşsiz lezzetler sunan Sardunya, dünya mutfağı ile de tanınan ve bilinen bir yer. Ayrıca meşrubat menüsü zenginliği ile dikkat çekici. Şahane bir yemek vakti deneyimi için Sardunya Restoran sizi bekliyor.

Fiyat aralığı: 650-1500 TL

Çalışma saatleri: 12.00/23.00

Adres: Ömer Avni, Meclis-i Mebusan Cd. No:22, Beyoğlu.

20. Vogue Restoran İstanbul

Vogue Restaurant İstanbul
Vogue Restaurant – İstanbul Boğaz Manzaralı Kahvaltı Mekanı

Vogue Restoran, Asya mutfağını yakından tanımak ve lezzetlerini denemek isteyenler açısından en uygun yerlerden biri. Terası, İstanbul Boğazı’nı görür ve muhteşem bir İstanbul manzarasına sahiptir. Rezervasyon yaptırırken terasta yer almak istediğinizi belirtmelisiniz. Böylece eşsiz bir yemek vakti için ilk adımı atmış olursunuz.

Fiyat aralığı: 700-1700 TL

Çalışma saatleri: 12.00/01.00

Adres: Vişnezade, Akaretler Spor Cad. No:92 D:A BLOK, Beşiktaş.

21. Galata Kule Restoran

Galata Kule Restoran
Galata Kule Restoran

Yakında tekrar hizmete girecek olan. İstanbul manzarası tarihi Galata Kulesi’nden çok farklı görünüyor. Burada bulunan restoranın lezzetli menüleri eşliğinde bu eşsiz manzaranın keyfi çıkarılabilir. Turistlerin de oldukça fazla rağbet ettiği Kule Restoran’da boş yer bulmak bazı zamanlar imkansız olabilir.

Fiyat aralığı: 500-1400 TL

Çalışma saatleri: 12.00/22.00

Adres: Bereketzade Mh., Galata Kulesi Sk., Beyoğlu.

22. Yelken Restoran

Yelken Restoran
Yelken Restoran – (Gülçin Ekiz)

Yelken Restoran, deniz ürünleri menüsüyle İstanbul’un en iyi mekanları arasında yer alan bu tarihi yerin manzarası yemeklerin tadına tat katan cinsten. İstanbul Boğaz Köprüsü tarafından aydınlanan Boğaz’ın güzelliklerini keşfetmeye hazırlanın.

Fiyat aralığı: 550-1450 TL

Çalışma saatleri: 10.00/24.00

Adres: Yeşilyurt, Sahil Yolu Cd. Yeşilyurt Spor Klübü 8/E1, Bakırköy.

23. Saat Kule Cafe Restoran

Saat Kule Cafe Restoran
Saat Kule Cafe Restoran

Modern dizaynı ile eşsiz bir ambiyansa sahip Saat Kule Cafe Restoranın atıştırmalıklardan en sevilen et menüsüne kadar çeşit çeşit alternatifleri sizi bekliyor. İstanbul manzarası eşliğinde harika bir yemek keyfi yaşamak isteyenler için ideal.

Fiyat aralığı: 400-1350 TL

Çalışma saatleri: 08.00/23.30

Adres: Vişnezade, Meclis-i Mebusan Cd. 38 A, 34357 Beşiktaş.

24. Villa Bosphorus

Villa Bosphorus
Villa Bosphorus – Boğaz Manzaralı Restoranlar

Deniz ürünleri tercih edenler için İstanbul Boğaz manzarası eşliğinde tercih edilebilecek bir mekan. Mezeleri ile ünlü Villa Bosphorus‘un birbirinden değişik deniz ürünlerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Ayrıca restoran doğum günleri ve evlilik teklifleri gibi konseptler için de organizasyon yapıyor.

Fiyat aralığı: 500-1400 TL

Çalışma saatleri: 10.00/01.00

Adres: Beylerbeyi İskele Cd. 18 A D:18 A, 34676 – Üsküdar / İstanbul

25. Kemankeş Cafe

Kemankeş Cafe
Kemankeş Cafe – Boğaz Manzaralı Kahvaltı Mekanları

Değişik kahve içecekleri ile ön plana çıkan Kemankeş Cafe, mükemmel bir kahvaltı yeriyken, İtalyan lezzetleriyle de misafirleri için her zaman çekici ve tercih edilebilir yer olmayı başarıyor.

Fiyat aralığı: 300-600 TL

Çalışma saatleri: 09.00/21.00

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mahallesi, Mumhane Cd. No:56, Beyoğlu.