Abana Seyir Terası / Kastamonu

Haydi Abana Seyir Terası görmeye. Her yaz tatilinde bir yolunu bulup kaçtığım memleketimde bu yaz bir turist olmaya karar vermiştim. Bu anlamda daha önce gitmeye fırsatım olmadığı yerleri gezip yazacaktım. Çatak Kanyonu Seyir Terası, Valla Kanyonu Seyir Terası gibi pek çok yeri gezip yazdım. Şimdi sırada bu yaz yapılan ve ziyarete açılan Abana Seyir Terası tanıtmakta. Kent Ormanı Seyir Terası olarak da bilinen bu yeri yakından tanıyalım.

Ayrıca işletme sahibinin yerel gazeteye verdiği röportajda buraya bungalov evleri yaptırıp turizmi daha da canlandıracağını okudum. Bir Kastamonulu olarak oldukça sevindiğim bu haberi de sizlerle paylaşmak istedim.

Abana Seyir Terası

Yapımına bu yıl başlanan teras 6 aylık bir süre içerisinde tamamlanmıştır. Aynı zamanda bir işletmeye bağlıdır. İşletmenin kapasitesi 250 kişiliktir ve şimdiden pek çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Bulunduğu konum ve manzarası ile Kastamonu’ya renk katan Kent Ormanı Seyir Terasını yolunuz düşerse ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Seyir Terasın Özellikleri

Bir işletmeye bağlı olan seyir terası Karadeniz’in mavi ve yeşili ile süslenmiş. Mükemmel bir konuma ve manzaraya sahip olan Seyir Terası ziyaretçilerine eşsiz bir huzur sunmakta. Burada kahvaltı ile güne başlamak ya da kahve eşliğinde güneşi batırmak apayrı bir zevk. Mis gibi deniz kokusunu içinize çekip manzaraya karşı çayınızı yudumlamak ve tertemiz havayı içinize çekmek de cabası.

Abana Seyir Terası Giriş Ücreti

Kişi başı giriş ücreti 5 TL. Ayrıca burada bulunan işletmede pek çok organizasyon da yapılmakta. Bizim aldığımız bilgilere göre mezuniyet törenleri yapılan Seyir terasında başka çeşitli organizasyonlar da yapılmaya başlanacakmış.

Abana Seyir Terası Ziyaret Saati

Abana Kent Ormanı Restoran ve Cafe olarak hizmet veren seyir terası aynı zamanda bir işletme olduğundan dolayı sezon zamanlarında gece geç saatlere kadar hizmet vermekte.

Abana Seyir Terası Fotoğrafları

Abana Seyir Terası Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Necati Çakıcı Sk., 37970 Abana / Kastamonu

Nasıl Gidilir: Kastamonu merkezden kalkan Çatalzeytin-Abana servislerine binip Abana’ya geldikten sonra yine buradan kalkan servisler ile veya Taksi ile Cam Terasa ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelecek olanlar Abana Merkez’den tabelaları takip ederek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.