Bu yazımızda Cebeci plajı nerede? ve nasıl gidilir? Ayrıca Cebeci halk plajı giriş ve şezlong fiyatları nelerdir bir göz atacağız.  Cebeci Kandıra ilçesine bağlı tatil köyüdür. Sırtınızı yemyeşil ormana yaslayıp, kefken adasını karşınıza alarak, yaklaşık 4-5 km karelik mavi bayraklı sahilin tadını çıkarın.

Yazın hava sıcaklığı gündüz ortalama 28-35 derece, akşamları ise 16-20 derece arasında geçmektedir.

Deniz sezonu dışında cebeciye gelerek doğa yürüyüşü, balık avcılığı ve fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Bitki örtüsü çok çeşitlidir. Ormanlık alanda çam, meşe, gürgen, kavak, çınar, selvi, kiraz, söğüt, defne, kestane ve kızılcık ağaç türlerini görebilirsiniz.

Burada her mevsim, mevsimine göre taze balık bulabilirsiniz. Barbun, kalkan, lüfer, palamut, levre, hamsi, istavrit ve mezgit bolca avlanır.

Cebeci Plajı Ücretleri

Giriş ücretsiz. Otopark: 10 TL. Şezlong: 10 TL. dir.

Cebeci Plajı Hakkında Bilgi

Plaj 2014 yılında mavi bayrak almaya hak kazanmış 2. Plajdır. Deniz suyu oldukça temiz, kıyıları kumluk ve sığ, çocuklar için oldukça uygun, uzunluğu ise ortalama 4-5 km’dir. Ayrıca kumsalında şezlong, şemsiye, kabin ve duşları da mevcut. Hafta sonu oldukça yoğun ziyaretçi akınına uğrayan plaj, hafta içi nispeten daha sakindir. Plajda çadır ve kamp imkânları mevcuttur.

Eğer sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenlerdenseniz burası tam size göre.

Cebeci Plajında Spor Faaliyetleri

Plaj size bireysel olarak sörf, dalga sörfü, kay sörf, Scrubs diving ve freediving yapma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra Plaj futbolu ve Plaj Voleybolu için alanları da vardır.

Cebeci Plajında Ne Yenir?

Plajda kafe ve restoran mevcut. Kendi hazırladığınız yemekleri yiyebileceğiniz gibi burada bulunan kafe ve restoranları da ziyaret edebilir ve taze balıkları tüketebilirsiniz.

Cebeci Plajı Fotoğrafları

Cebeci Plajı nerede, nasıl gidilir?

Adres: Cebeci Mahallesi, 41600 – Kandıra / Kocaeli

Telefon: 0262 331 83 91

Nasıl gidilir?: İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanarak 90 km mesafedeki Kocaeli’ye ulaşıyor, otoyoldan Yalova, Bursa bağlantısının olduğu doğu çıkışından çıkıyorsunuz. Sağ tarafta göreceğiniz Kandıra tabelalarını takip ederek çok düzgün bir yoldan 40km sonra Kandıra’ya, Kandıra’dan 27 km sonra da mavi bayraklı plajlı Cebeci’ye varıyorsunuz.

Yollar oldukça güzel. Kimi zaman tatlı virajlar olsa da sürücüyü yormuyor. Ayrıca yol boyunca ağaçların oluşturduğu manzara için bile buraya gelinir.

Özel aracınız yoksa da üzülmeyin. Harem’den kalkan otobüsler ile Kandıra’ya, Kandıra’dan da Kefken-Cebeci dolmuşları ile ulaşmanız mümkün. Otobüs firmalarının Kadıköy ve Üsküdar’dan ücretsiz servisleri bulunuyor.Konum için tıklayın.