Fethiye Saklıkente Nasıl Gidilir – Saklıkent Kanyonu Nerede – Saklıkent Giriş Ücreti Ve Yeme-İçme Yerleri – Muğla


 

Fethiye Saklıkente yada Saklı Kent mi yazmalıyım bilemedim,  Bu yer 15 yıl önce bir keçi çobanı tarafından bulunmuş ve 49 yıllığına hükümetten kiralanmıştır. Şimdi bu çoban Saklıkent’teki cafe-restoranı işletmektedir. Saklıkent, 14 kilometre içeriye giden devasa bir vadi ve kanyondur. İki dağ arasında inanılmayacak kadar dar ve yüksektir. Eğer kanyonun içindeki güzellikleri görmek istiyorsanız, buz gibi soğuk suların içinden yürüyerek ırmağın diğer tarafına geçmek zorundasınız.

Bir kaç gün önce(10.06.2013) tatil amaçlı gittiğim Fethiye Merkezinden biraz uzakta çok güzel bir otelde bir hafta kadar konakladım. (majesty club tuana park) normalde otel ismi vermem ama hizmetini ve kalitesi çok beğendiğim için yazma gereği duydum. İlk iki günü otelde geçirdikten sonra biraz internetten arama yapıp fethiyedeki tüm yerleri gezmek için araba kiralamanın çok daha mantıklı olacağını düşünerekten 100tl. gibi bir ücretle bir araç kiraladım. İlk durağım saklıkent oldu, yol size başta uzun gibi gelebilir, birde yol üzerinde kimin evi varsa bir anda kendini işletme sahibi gibi hissetmiş. :) Her kapının önünde gözlemeci analar yada evin üstünden hortumu sarkıtıp şelale yapmaya çalışmış insanları yol üzerinde çokça göreceksiniz. Eğer karnınız aç ise biraz sabredin saklıkentin içinde ayaklarınızı buz gibi suya sokup yemek yiyeceğiniz çok güzel bir restaurant mevcut. Buralara nasıl gidilir fiyatları nelerdir hepsini aşağıda tek tek paylaşıcam. Neyse eşimle beraber saklıkente geldik. İlk girişte işletme sahibi bir amca karşıladı bizi, buranın tanıtımını yaptı ve saklıkente gidecekseniz bir lastik ayakkabı alın veya kiralayın dedi. Bizde para tuzağı ne gerek var deyip kaçtık oradan. :) Merdivenlerden alta inip o şelale gibi akan suyu görünce ilk bulduğumuz lastik ayakkabıya yapıştık.. :D Buradan oradaki amcaya sesleniyorum; çok üzgünüz o kadar tanıtım yaptınız sizden bir terlik bile almadık pişmanız. :) Artık kısmet bu yazıyı okuyup da oraya gidecekler size maddi manevi yardımcı olacaklardır. :)) Sonrasını anlatmaya gerek yok zaten anlatılmaz yaşanır diyorum. Çok klasik bir laf olacak ama mutlaka gidin arkadaşlar yok böyle bir yer..

 

⇓Saklıkent 2015 Haziran Giriş Ücreti⇓

Kişi başı: 6 TL.

Öğrenciye: 3 TL.

Lastik Ayakkabı Satın Alma: 15 TL.

Lastik Ayakkabı Kiralama: 4 TL. (En kötü mutlaka bir lastik ayakkabı kiralayın çok pişman olursunuz!)

 

Fethiye Saklıkent Yeme-İçme Yerleri

Yol üzerinde çokça yerel ve kişisel restaurant mevcut eğer sabreder de saklıkent de yemek isterseniz Fiyatlar 15 ila 25TL. Arası değişmektedir.

 

⇓Fethiye Saklıkente Nasıl Gidilir –  Saklıkent Kanyonu Nerede⇓

Nerede: Fethiye’ye 40km uzakta bulunan kayadibi köyü yakınlarındaki saklıkent gerçek bir doğa harikasıdır. Aşağıdaki krokimizede göz geçirebilirsiniz.

Toplu taşıma Aracı ile: Saklıkente ulaşmak için otogarın önünden hareket eden saklıkent fethiye dolmuşlarıyla, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşım ortalama 1 saat sürüyor. Eğer araç kiralamayacaksanız Turla gitmenizi tavsiye ederim. Buda kişi başı 80 ila 120TL. arası değişmektedir.

 

⇓Fethiye Saklıkent Resimleri⇓

 

⇓Fethiye Saklıkent Krokisi⇓


Daha Büyük Görüntüle

Yorumlar

Cevap bırakın

17 Yorumlar Açık "Fethiye Saklıkente Nasıl Gidilir – Saklıkent Kanyonu Nerede – Saklıkent Giriş Ücreti Ve Yeme-İçme Yerleri – Muğla"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Yaşar B
Ziyaretçi

Merhabalar, aylık bebeğim var bu alana direkt araba ile gidiş mevcut mu acaba, illaki yürümemiz gerektirmiyor mu? Gidersek sıkıntı yaşarmıyız? Teşekkürler

fatma
Ziyaretçi

hamile bir kişinin gideceği yer midir

Gezilmesi Gereken Yerler
Ziyaretçi

Merhabalar, İlk önce yaşadığınız olaya çok üzüldüğümüzü bildirmek isteriz. Bizde terlik aldık ama terlikten kastımız lastik ayakkabıydı ama maalesef yanlış tasvirde bulunmuşuz ve buda yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. Bu durumdan dolayı tekrar özür dileriz. Ve yazımızı o şekilde güncelliyoruz.

wpDiscuz