İğneada Otel Ve Pansiyonlar
İğneada Otel Ve Pansiyonlar

İğneada yeni yeni keşfedilen saklı cennetlerden bir tanesi. Bu yazımızda iğneada’da nerede kalınır, otel ve pansiyonlar nelerdir bir göz atacağız. Öncelikle belirtmeliyim ki konaklama ve oteller hakkında bir çok atıp tutma mevcut. Hangi oteli hangi pansiyonu ararsanız bizim yerimiz hemen denizin dibinde diyorlar. Bizde diyoruz ki yok öyle bir dünya. :)

İğneada’ya 3 defa gittik ve artık neyin nerede olduğunu iyi biliyoruz. Ayrıca Mutlaka okumanızı istediğimiz ve 2019 yılında kaleme aldığımız İğneada ve gezilecek yerlerine bir göz atmanızı da öneririz.

Bu sefer de istedik ki insanlara konaklama yerleri hakkında yararlı bilgiler paylaşalım, bizim düştüğümüz hatalara onlarda düşmesin.

İğneada İstanbul’a yakınlığı ile son zamanlarda çokça rağbet görüyor. Denizi temiz, insanları saygılı ve Ailenizle gidebileceğiniz sayılı nezih yerlerden bir tanesi. Ama dedik ya daha yeni gelişmekte olduğu için bir çok bakımsız pansiyon ve kendilerini pansiyon gibi gösteren bir çok kötü evler mevcut. Fiyatlar ucuz ama kalan bin pişman durumu var.

Başta söylemeliyim ki Lüks bir kaç otel hariç fiyatlar hemen hemen aynı. 100 ila 250 TL. arasında. Burada asıl amaç işini doğru yapanı bulmakta… Bizde bu konuda size yardımcı olmak adına bildiğimiz pansiyon ve otelleri tek tek sizler için tanıttık ve denize olan yakınlıklarına göre sırayla kaleme aldık. Lafı daha fazla uzatmadan gelin hep beraber bakalım neler varmış nerelerde kala bilirmişiz…

Listedeki Otel ve Pansiyonlar denize yakınlıklarına göre sıralanmıştır.

İğneada’da Nerede Kalınır – Otel Ve Pansiyonlar

İğneada Resort Hotel & Spa
İğneada Resort Hotel & Spa

İğneada Resort Hotel & Spa‎: Denize en yakın ve buranın en lüks ve en temiz oteli.. Buna lafımız yok. Hani derler ya adamlar yapmış abi.. İşte öyle bir yer. Fiyatlarda doğal olarak diğer otellere fark atacak kadar pahalı.. Derseniz ki ben buraya bir defa geliyorum, buraya gelmişken de en iyisi olsun, o zaman buyurun bu otel sizin ilk seçiminiz olabilir. Otel 5 yıldızlı olmakla beraber özel ve lüks oda seçenekleri, kral dairesi ve spa’sı ile göz dolduruyor.

Odayı Fiyatları Ortalama Günlük: 300 – 500 TL. arası değişmektedir.(Sezona göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.)

İletişim / Telefon: 0288 692 20 20

Meltem Hotel İğneada
Meltem Hotel

Meltem Hotel: Yukarıda tanıttığımız otelin hemen yanında bulunuyor. Konum itibarı ile denize en yakın ikinci otel. Odası sayısı az ama temiz ve güzel bir otel. Çok fazla pahalı olmasın ama deniz de dibimde olsun diyorsanız sizin için en uygun ikinci otelimiz. Yine bu otelinin de denizde şezlongları bulunmakta şezlong için ayrıca para vermenize gerek kalmayacak.

Odayı Fiyatları Ortalama Günlük: 150 – 200 TL. arası değişmektedir. (Hafta içi uzun süreli kalırsanız 150TL. dir bilginize.)

İletişim / Telefon: 0288 692 21 10

Aydeniz Apart Hotel İğneada
Aydeniz Apart Hotel

Aydeniz Apart Hotel: Bu otel apart odalarıyla hizmet vermektedir. Güzel ve temiz otellerden bir tanesi ve güler yüzlü çalışanları var. Denize yakınlık bakımında üçüncü sırada. Bu otelin diğer yerler gibi denizde şezlongları yok ve bildiğimiz kadarı ile şimdilik kahvaltı servisleri de bulunmamakta.

Odayı Fiyatları Ortalama Günlük:  140 – 180 TL. arası değişmektedir.

İletişim / Telefon: 0288 692 20 96

Parlak Resort Hotel İğneada
Parlak Resort Hotel

Parlak Resort Hotel: Bu Otelimizde yine lüks seçimler arasında diyebiliriz. Bir çok özel ve güzel odalarıyla yine rahatına düşkün olanlara ve pansiyon sorunlarıyla uğraşmak istemeyenler için iyi bir seçenek olabilir. Bu otel konum itibari ile biraz daha geride, bu yüzden konum itibari ile dördüncü sıramızda. Ama sunduğu seçenekler ile iyi oteller sıramızda ikincidir.. Bunu söylemeden geçersek buraya haksızlık etmiş oluruz.

Odayı Fiyatları Ortalama Günlük: 170 – 250 TL. arası değişmektedir. (Sezona göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.)

İletişim / Telefon: 0288 692 20 30

Akkuş Hotel İğneada
Akkuş Hotel

Akkuş Hotel: Buranın en eski otelli diyebiliriz. Ama zamanla yıpranmış zamana biraz yenik düşmüş. Çalışanları ve otel sahibi İbrahim bey çok sevecen bir insan ama odaları biraz bakımsız kalmış. Denize uzaklığı ile beşinci sıramızda yer alan bu otel İğneada’ya giriş yaptığınızda sizi ilk karşılayan yer olacak. Uygun maliyetli bir otel arıyorsanız ve biraz yürümek benim için sorun oluşturmaz diyorsanız, burası da tam size göre.

Odayı Fiyatları Ortalama Günlük: 100 – 170 TL. arası değişmektedir. (Sezona göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.)

İletişim / Telefon: 0288 692 23 81

İğneada’daki Pansiyonlar

Pansiyonlar
Pansiyonlar

İğneada’daki Pansiyonlar: Buradaki pansiyonları tek tek tanıttığımız; Burayı tıklayarak buradaki pansiyonların geniş listesine ulaşabilirsiniz ve İğneada hakkında geniş bilgiler paylaştığımız bir iğneada gezi makalemiz mevcut o yüzden aynı yerleri yeniden sil baştan anlatmaya gerek yok diye düşündük.

Umarız işine yarayacak güzel bilgiler paylaşmışızdır. Mutlu güzel bir tatil geçirmeniz dileği ile tekrar görüşmek üzere..