Ana sayfa Gezilecek Yerler

Samandere Şelalesi Tabiat Parkı / Düzce

Samandere Şelalesi
Samandere Şelalesi

Düzce’nin eşsiz güzelliklerinden bir tanesi de Samandere Şelalesi ‘dir. Bildiğiniz gibi Düzce’nin bir çok doğa güzelliğini tek tek ayrıntılı bir şekilde tanıtmaktayız. Bu Makalemizi okurken mutlaka Güzeldere Şelalesi Ve  Efteni Gölü Konularımıza da göz atmanızı öneririz. Düzceye gittiğinizde tek bir yeri gezmek istemeyeceksinizdir, bu yüzden elimizden geldiğince en güzel yerleri sizler için tanıttık.

Kısa Bilgi: Ayrıca Türkiye’de görülmesi gereken yerler ve Türkiye’deki Şelaleler için oluşturduğumuz gezi listelerimize de göz atabilirsiniz.

Samandere Şelalesi Tabiat Parkı

Tabiat Anıtı olarak ilan edilen Şelale, koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Düzce’nin güneydoğusunda, İl merkezine 26 km. uzaklıkta yer alan Şelale, Samandere Köyü sınırları içinde bulunmaktadır.

Ağaçların arasından şiddetle akan sular, beyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamaktadır. Şelalenin arkasındaki kayanın içinde, doğal olarak oluşan mağara ile bir ara kaybolan sular biraz ilerden tekrar ortaya çıkarak akışını sürdürmektedir. 

Samandere Şelalesi Düzce
Samandere Şelalesi Düzce

Bazı Bitki Örtüleri: Nilüfer, süsen, düğün çiçekleri, kamış, nane, su mercimeği bitkilerinin yanı sıra; söğüt, dişbudak, kızılağaç, çınar gibi sucul karakterli ağaçlar.

Neler Yapılabilir?: Piknik, yürüyüş, manzara seyri, ahşap bambu evlerde konaklama, çadır kampı, kır gazinosu, kır kahvesi, büfe vs. alanda gerçekleştirilebilecek faaliyetlerdir.

Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti: 5 TL. dir.

Ziyaret saatleri: Haftanın her günü saat: 08:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.

Samandere Şelalesi Konaklama;

Zekai’nin Yeri Konaklama
Tel: 0 380 561 11 40
Cep: 0 555 306 77 12

Günlük: 100 – 150 TL. civarındadır. (Doluluk oranı ve mevsime göre değişiklik gösterebilir.)

Samandere Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Samandere Şelalesi, Samandere köyü / Düzce

Nasıl Gidilir?: Düzce merkezden Beyköy yönüne gidilir. 9.2km. sonra Beyköy’e varılır. Uğur köyü yönünde devam edin. 5.5km sonra Uğur köyüne varılır. Samandere yönüne devam edin. 9km sonra Samandere köyüne varılır. Yola devam edin, 400mt. sonra araba park yerinde bırakılır. Asfalt yol şelalenin yanına kadar gelmektedir. Toplam 24.2km dir. Yada Düzce Belediyesi binasının bitişiğindeki itfaiyenin sağından ilerleyip mezarlık geçilince yola devam edin. Buradan 26 km. sonra şelalenin önündesiniz. Bolu üzerinden de gidilebilir. Tem Otoyoluna 20 km. D-100 Karayoluna 26 km. mesafededir.

2 YORUMLAR

  1. SAMANDERE ŞELALE KONAKLAMA EVLERİNDE BİR GÜN KALDIM.ZEKAİNİN SICAK MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ BENİ SEVİNDİRDİ.O DOĞAL KONUŞMASI AĞAÇLARI YÖREYİ TANITMASI VEDE TAZE BALIKLARI ,O DOĞAL SUDA ÇAY DEMLEMESİ TEŞEKKÜRLER.HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.HAYAT SADECE PARA KAZANMAK DEĞİL………

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.