Göksu Travertenleri | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – GİRESUN

Göksu Travertenleri, Giresun’da bulunan bir doğa harikası olarak pek çok insan tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Mineralli suların oluşturduğu travertenler görsel anlamda eşsiz bir deneyim sunarken fotoğraf severler için de harika bir manzara olmayı başarıyor.

Ülkemizin gizli kalmış güzellikleri arasında kabul edilen Kuzalan Travertenleri sizin de ilginizi mi çekti? O halde bu doğal güzellikle alakalı bütün merak ettiklerinize daha yakından bir göz atmanın tam sırası!

Göksu Travertenleri Hakkında Güncel Bilgiler

Göksu Travertenleri, Kuzalan Travertenleri olarak da bilinen oldukça özel noktalardan bir tanesidir. Görsel anlamda tatmin edici bir güzellik sunuyor olmasının yanı sıra oluşum süreci de dikkat çeken unsurlar arasındadır. Yaklaşık 500 hektar alan üzerindeki Kuzalan Tabiat Parkı’nda yer alan Kuzalan Şelaleleri’nin toplamda kapladığı alan 1800 metredir.

Göksu Travertenleri Nerede ve Aktiviteler
Göksu Travertenleri Nerede ve Aktiviteler

Orman içinde oluşması farklı bir güzelliği ortaya çıkarırken bu alanda en büyük ikinci travertendir. Mavi ve beyazın enfes bir ahenk içinde bulunduğu Göksu Travertenleri sizin için de enfes bir deneyim sunacak. Görselliğiyle kendine hayran bırakan bu doğal güzelliği siz de keşfe çıkmak istemez misiniz?

Mavi ve Beyazı Yakından Deneyimleyin

Göksu Travertenleri gören herkesi kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahip olurken burada zaman geçirmek isteyenler için en ideal seçenek suya temas etmek olacak. Tertemiz sulara girerek vücudunuz için farklı bir deneyim ortaya çıkarabilirsiniz.

Göksu Travertenleri
Göksu Travertenleri

Öte yandan doğal ve mineralli suların vücudunuz için olumlu bir etki yaratacağını da göz ardı etmemelisiniz. Doğallığı tüm yönleriyle hissedeceğiniz Kuzalan Travertenleri sayesinde doğanın insanoğluna bahşettiği güzellikleri en yakından gözlemleme şansını da elde edebileceksiniz.

Unutulmaz Fotoğraf Deneyimi

Fotoğraf konusunda çok titiz biriyseniz ve özel pozlar yakalama arzunuz varsa Göksu Travertenleri sizin için biçilmiş kaftan. İster travertenlerin içinde isterseniz de önünde harika bir fotoğraf deneyimi yaşamak mümkün.

Kuzalan Travertenleri
Kuzalan Travertenleri

Size özel bir deneyim yakalamayı sağlayacak olmasının yanında fotoğraf çekimi için de enfes bir arka plan olarak tercih edilmektedir. Beklentilerinizi tam manasıyla karşılayacak ve fotoğraf konusunda enfes bir seçeneğe dönüşecek olan Göksu Travertenleri ile alakalı ideal bir tercihte bulunun!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Ziyaret saatleri: Haftanın her günü saat 08:00 ile 18:30 arasında ziyarete açıktır.

Giriş ücreti: Yetişkinler ve öğrenciler için farklı bir ücret tarifesi uygulanmaktadır. Yetişkinler için giriş ücreti 20 TL olurken öğrenciler için giriş ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir.

Göksu Travertenleri Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Sürmen, Pk. 28200, Pınarlar – Dereli / Giresun

Nerede?: Giresun’un Dereli ilçesi sınırlarında bulunan Göksu Travertenleri sadece bölge halkının değil Türkiye’de farklı yerler görmek isteyen hemen herkesin ilgi odağı olmuş durumda. Dereli ilçe merkezine yaklaşık 23 km uzaklıktaki travertenler Giresun’a da 50 km uzaklıkta.

Nasıl gidilir?: Dereli istikametinden Giresun Şebinkarahisar Yolu’nu kullanarak Pınarlar istikametine doğru ilerlemelisiniz. Kuzalan Tabiat Parkı’na ulaştığınızda ise tabelaları takip ederek bu doğal güzelliğe ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi